Unë kam shumë punë për të bërë. Po ti?

ZEUS

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
1,096
Vendndodhja
Gjithandej dhe askund
Një ditë një person u ngjit në mal ku ishte një grua e vetme që po meditonte dhe ai e pyeti:
- "Çfarë po bën në kaq vetmi?"
Për të cilën ajo u përgjigj:
 • "Kam shumë punë për të bërë".
 • “Dhe si e bene kaq shumë punën? ... Unë nuk shoh asgjë këtu ... "

meditazione.jpg

 • "Më duhet të stërvit dy skifterë dhe dy shqiponja, të siguroj dy lepuj, të disiplinoj një gjarpër, të motivoj një gomar dhe të zbut një luan".
 • "Dhe ku janë ata? ... Unë nuk i shoh ata ... "
 • "I kam brenda".

- "Skifterët lëshojnë vetveten në gjithçka që më paraqitet, e mirë apo e keqe, unë duhet t'i trajnoj ata që të fillojnë vetë për gjëra të mira. Ata janë sytë e mi ".

- “Dy shqiponjat me kthetrat e tyre lëndojnë dhe shkatërrojnë, unë duhet t’i mësoj të mos bëjnë dëm. Ato janë duart e mia ".

- "Lepujt duan të shkojnë atje ku duan, ata shpëtojnë nga përballja me situata të vështira, unë duhet t'i mësoj të jenë të qetë edhe nëse ka vuajtje ose pengesa. Ato janë këmbët e mia ".

- "Gomari është gjithmonë i lodhur, është kokëfortë, shumë shpesh nuk dëshiron ta mbajë peshën e tij. Eshtë trupi im ”.

- “Më e vështira për tu zbutur është gjarpri. Edhe pse është i mbyllur në një kafaz të fortë, ai është gjithmonë i gatshëm të kafshojë dhe helmojë këdo që është afër tij. Unë duhet ta disiplinoj atë. Kjo eshtë gjuha ime ”.

- “Edhe unë kam një luan. Oh ... ai është krenar, i kotë, ai mendon se është mbreti. Unë duhet ta zbut atë.kjo është egoja ime ”.

- “Siç mund ta shihni, mik, unë kam shumë punë për të bërë. Dhe ti? Për çfarë po punon? ".

Zbuloni meditimin tonë dhe mënyrën tonë të "zbutjes" së zërave tuaj të brendshëm:
(Legjenda antike e Zenit)
(*E huazuar)
 

CuF|

Po s’e vrave sëmundjen, të sëmurin do ta vrasësh
ANETAR ✓
Mesazhe
2,233
Mosha
32
Vendndodhja
Zürich
Un kam shum per te shetitur
 

HERA

Ετερως εγώ
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
18,434
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Une kam aq pune per te bere por sme lene rojet rri urte me thone 🙈
 

Konkursi i Letersise

 • Melankolia

  Votes: 2 9.1%
 • Per Dashurine

  Votes: 0 0.0%
 • Ambjenti i Iluzionit

  Votes: 1 4.5%
 • Era...

  Votes: 2 9.1%
 • Nese...

  Votes: 2 9.1%
 • Dikur..

  Votes: 3 13.6%
 • Femijeria

  Votes: 12 54.5%
Top