Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

UNIVERSITET

el_professor

Thjesht gjigand
ANETAR ✓
Regjistruar më
Apr 27, 2020
Mesazhe
174
Pëlqime
176
Pikë
43
Mosha
18
na thoni ndonje mendim per universitet xp
,,,,ca dege eshte me mire
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

molecule

{true ? false}
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,086
Pëlqime
11,726
Pikë
113
Location
127.0.0.1
Website
shoqeria.net
Deget me te mira jan te percaktuara ne baze te pikeve kur aplikon. Pra kjo pjese ska nevoje per diskutim.

Ajo qe ja vlen te diskutohet eshte cfare dege te pelqen sepse nqs ty te pelqen Avokatia ajo eshte me e mira per ty dhe vetem aty do marresh pike maksimale.
 

el_professor

Thjesht gjigand
ANETAR ✓
Regjistruar më
Apr 27, 2020
Mesazhe
174
Pëlqime
176
Pikë
43
Mosha
18
Deget me te mira jan te percaktuara ne baze te pikeve kur aplikon. Pra kjo pjese ska nevoje per diskutim.

Ajo qe ja vlen te diskutohet eshte cfare dege te pelqen sepse nqs ty te pelqen Avokatia ajo eshte me e mira per ty dhe vetem aty do marresh pike maksimale.
O vlla ti merr vesh per informatike mesa kam pare ,,,eshte shume e veshtire te shkosh per informatike ne universitet ?
sepse shkenca kompjuterike skishte ktu
 

molecule

{true ? false}
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,086
Pëlqime
11,726
Pikë
113
Location
127.0.0.1
Website
shoqeria.net
O vlla ti merr vesh per informatike mesa kam pare ,,,eshte shume e veshtire te shkosh per informatike ne universitet ?
sepse shkenca kompjuterike skishte ktu
Nuk eshte e veshtire por behet shum e veshtire nese nuk e ke qef si dege. :)
 

molecule

{true ? false}
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,086
Pëlqime
11,726
Pikë
113
Location
127.0.0.1
Website
shoqeria.net

Juno

OFF
Kontributor
Regjistruar më
Jul 25, 2017
Mesazhe
16,198
Pëlqime
16,209
Pikë
113
Mosha
36
Location
Space
Mendoj se duhet te bazohesh te disa pika per te perzgjedhur Universitetin dhe me vone punen tende.
1.Çfare me pelqen te bej?
2.Puna qe do bej a do kete prespektive?

Kalova te puna sepse vitet e universitetit ikin shpejt dhe do duhet te presesh frytet e studimeve.
 

el_professor

Thjesht gjigand
ANETAR ✓
Regjistruar më
Apr 27, 2020
Mesazhe
174
Pëlqime
176
Pikë
43
Mosha
18
Mendoj se duhet te bazohesh te disa pika per te perzgjedhur Universitetin dhe me vone punen tende.
1.Çfare me pelqen te bej?
2.Puna qe do bej a do kete prespektive?

Kalova te puna sepse vitet e universitetit ikin shpejt dhe do duhet te presesh frytet e studimeve.
pikerisht
 

Juno

OFF
Kontributor
Regjistruar më
Jul 25, 2017
Mesazhe
16,198
Pëlqime
16,209
Pikë
113
Mosha
36
Location
Space
pikerisht
Nderthur deshiren,pasionin me tregun e punes qe kerkohet.
Vetem keshtu do mund te besh zgjedhjen e duhur.
Megjithate, une te keshilloj inxhenieri ose arkitekture. Sigurisht te tilla dege duan dhe rezultate te mira dhe mastera apo specializime qe per mendimin tim duhet ti ndjekesh jashte vendit.
 

el_professor

Thjesht gjigand
ANETAR ✓
Regjistruar më
Apr 27, 2020
Mesazhe
174
Pëlqime
176
Pikë
43
Mosha
18
Nderthur deshiren,pasionin me tregun e punes qe kerkohet.
Vetem keshtu do mund te besh zgjedhjen e duhur.
Megjithate, une te keshilloj inxhenieri ose arkitekture. Sigurisht te tilla dege duan dhe rezultate te mira dhe mastera apo specializime qe per mendimin tim duhet ti ndjekesh jashte vendit.
edhe pse kam rezultate te mira hodha ekonomi me zgjedhje dhe inxhinjeri zbesoj te kap
 

Vinj0l

Im the architet off my own destruction
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 19, 2020
Mesazhe
901
Pëlqime
936
Pikë
93
Location
Fier
Nuk eshte e veshtire por behet shum e veshtire nese nuk e ke qef si dege. :)
0 1 1 1 0 1 1 1 0 0 1 0 1 0 0
Apo jo
Vendosja pak boldin atyre dy 0 0 ne fun mos harro
 

molecule

{true ? false}
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,086
Pëlqime
11,726
Pikë
113
Location
127.0.0.1
Website
shoqeria.net

Lori

Designed to be alone
PRINCESS
Regjistruar më
Nov 14, 2019
Mesazhe
1,459
Pëlqime
2,252
Pikë
113
Mosha
28
Deget me te mira jan te percaktuara ne baze te pikeve kur aplikon. Pra kjo pjese ska nevoje per diskutim.

Ajo qe ja vlen te diskutohet eshte cfare dege te pelqen sepse nqs ty te pelqen Avokatia ajo eshte me e mira per ty dhe vetem aty do marresh pike maksimale.
Me lejo te te korigjoj.
Sistemi i pikeve ka dale nga funksioni prej 4 vitesh tashme. Eshte nje formule krejt e re qe studentet te aplikojne ne universitet. Ekziston nje portal ne funksion te studenteve i cili vihet ne dispozicion per te kontrolluar renditjen.
Mund te hedhesh 10 dege, dhe secila prej tyre ka nje grup lendesh qe ke bere ne gjimanz te cilat kane me shume peshe. Grupet e lendeve i ke te percaktuara per secilen dege.
Kriteri paresor eshte mesatarja e cila duhet mbi 7.
Dhe nje korigjim tjeter, Avokatia nuk ekziston si dege. Qe te besh shkollen 2 vjecare te Avokatise ti se pari duhet te diplomohesh si jurist/juriste ne nivelin Bachelor dhe Master te studimeve.
Per perzgjedhjen e degeve se pari shiko notat dhe lendet ne te cilat ke prirje. Kete alternoje edhe me mundesite qe te serviren dhe ofrohen nga tregu i punes.
Nese do nje keshille zgjidh dicka te dobishme per ty.
Fusha e informatikes eshte mjaft e mire dhe frytdhenese. Inxhinjeria elektronike, inxhinjeria softwaristike, shkenca kompjuterike, komplet deget e teknologjise se informacionit.
Edhe deget ne Universitetin Politeknik jane mjaft te vlefshme. Jane dege nuk te lene kurre pa pune.
Pastaj shif e bej.
 

Nicktjeter

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Sep 25, 2019
Mesazhe
788
Pëlqime
840
Pikë
93
Mosha
40
Sipas meje
Informatike
Dhe fusha e turizmit,dmth shkolla profesionale per kuzhine.
Kam idene jane te vetmet gjera qe mund te ecesh.
 

molecule

{true ? false}
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,086
Pëlqime
11,726
Pikë
113
Location
127.0.0.1
Website
shoqeria.net
Me lejo te te korigjoj.
Sistemi i pikeve ka dale nga funksioni prej 4 vitesh tashme. Eshte nje formule krejt e re qe studentet te aplikojne ne universitet. Ekziston nje portal ne funksion te studenteve i cili vihet ne dispozicion per te kontrolluar renditjen.
Mund te hedhesh 10 dege, dhe secila prej tyre ka nje grup lendesh qe ke bere ne gjimanz te cilat kane me shume peshe. Grupet e lendeve i ke te percaktuara per secilen dege.
Kriteri paresor eshte mesatarja e cila duhet mbi 7.
Dhe nje korigjim tjeter, Avokatia nuk ekziston si dege. Qe te besh shkollen 2 vjecare te Avokatise ti se pari duhet te diplomohesh si jurist/juriste ne nivelin Bachelor dhe Master te studimeve.
Per perzgjedhjen e degeve se pari shiko notat dhe lendet ne te cilat ke prirje. Kete alternoje edhe me mundesite qe te serviren dhe ofrohen nga tregu i punes.
Nese do nje keshille zgjidh dicka te dobishme per ty.
Fusha e informatikes eshte mjaft e mire dhe frytdhenese. Inxhinjeria elektronike, inxhinjeria softwaristike, shkenca kompjuterike, komplet deget e teknologjise se informacionit.
Edhe deget ne Universitetin Politeknik jane mjaft te vlefshme. Jane dege nuk te lene kurre pa pune.
Pastaj shif e bej.
Ishte thjeshte nje shembull dega marangozit, besoj nuk o veshtir me e kuptu se mpaske korriku krejt seriozitet 😜
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top