Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Ushqimet qe duhet te ndaloni pas 30-ave!

Passion

Super Moderator
Staff member
SUPER MODERATOR
Regjistruar më
May 25, 2018
Mesazhe
15,554
Pëlqime
14,539
Pikë
113


Ilustrim
Ushqimi i tepërt shkakton sëmundje në çdo moshë, por pasi të kalojmë të 30-tat trupat tanë bëhen në mënyrë progresive më pak të aftë për të toleruar ushqimin jo të shëndetshëm.

Do të ishte mirë të kujdeseshim që tani për këtë.
Këto janë ushqimet që duhet të ndaloni së ngrëni pas të 30-tave.
Kosi me fruta

Ne shpesh blejmë kos me fruta në supermarket si një zgjidhje të lehtë dhe të shëndetshme por fatkeqësisht ato kanë një sasi sheqeri të tepruar. Më shumë sheqer se sa duhet të hamë në një ditë të tërë.

Soja
Këtu është një tjetër përbërës që është menduar të jetë i shëndetshëm, por në realitet nuk është më mirë se mishi që po përpiqeni të zëvendësoni. Ne thjesht nuk e dimë efektet afatgjata të kësaj. Në afat të shkurtër, soja mund të ndërhyjë në funksionin e tiroides. Një tjetër problem i sojës është që imiton estrogjenin në trup. Për këtë arsye soja sidomos nuk duhet t’u jepet fëmijëve që janë ende në rritje.
Peshqit e kultivuar
Për fat të keq, deri në 70% të peshkut që do të gjeni në treg është peshk i kultivuar. Ata ushqehen me një dietë plot me antibiotikë, si dhe me ushqime të ngjyrosur që i bën të duken më të shëndetshme.

Bukë e bardhë
Ndoshta kur ishit fëmijë, buka e bardhë ishte i vetmi lloj që ju pëlqente. Por ju jeni një i rritur tani, dhe buka e bardhë është në thelb pa veti ushqyese.Substancat që i japin asaj bardhësinë nuk mban asnjë nga vitaminat dhe mineralet e pranishme që janë në grurë.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Ai_Tipi

C’era una volta!
Antari Muajit
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
23,284
Pëlqime
28,383
Pikë
113
Location
?? & ??
Cdo gjo e tepert eshte e domshme. Trupi i don te gjitha mjafton mos me ekzagjiru, Un jam krip ngrenes i rrezikshem kush din si mund te heq dore nga krypa mbo ner 🙂
 

Passion

Super Moderator
Staff member
SUPER MODERATOR
Regjistruar më
May 25, 2018
Mesazhe
15,554
Pëlqime
14,539
Pikë
113
Cdo gjo e tepert eshte e domshme. Trupi i don te gjitha mjafton mos me ekzagjiru, Un jam krip ngrenes i rrezikshem kush din si mund te heq dore nga krypa mbo ner 🙂
plus nje :)
 

Babegirl

Be the best f$ck the rest
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jun 25, 2020
Mesazhe
126
Pëlqime
121
Pikë
43
Mosha
19
Location
Shkoder
Kur tbaj 30 i'll let u know 😘
 

Sole

Off👋
PRINCESS
Regjistruar më
Nov 14, 2019
Mesazhe
13,863
Pëlqime
10,867
Pikë
113
Qyqaaa un jam 31 ktu forum😍😋
I bi mos ti ha kto
 

Bjondina2019

Shpresa vdes e fundit...
PRINCESS
Regjistruar më
Aug 27, 2019
Mesazhe
7,328
Pëlqime
8,497
Pikë
113
Cdo gjo e tepert eshte e domshme. Trupi i don te gjitha mjafton mos me ekzagjiru, Un jam krip ngrenes i rrezikshem kush din si mund te heq dore nga krypa mbo ner 🙂
Paskem dyt te njejten dobesij babi si femij perher me thoshte dhe ende ne fakt thot tgjithve ju behet semundja e sheqerit me koh por ty do te behet semundja e krypes hmmm
 

Juno

OFF
Kontributor
Regjistruar më
Jul 25, 2017
Mesazhe
16,957
Pëlqime
17,352
Pikë
113
Location
Space
Te 30-tat oreksi eshte i madh.
Hajde oreks hajde, nuk permbahesh dot 😜
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top