• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Vajza e gra, këto janë gjërat që nuk i dini për higjienën intime… dhe rrezikoni

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,821
Likes
4,791
#1
gr.jpeg

ur një femër pastron pjesët intime duhet të bëjë kujdes të mos dëmtojë bakteret e mira dhe për këtë duhet të dijë disa rregulla që noa.al i sjell më poshtë:
-Lajini mirë duart para se të pastroni pjesët intime
-Pjesët intime nuk duhen fërkuar me forcë por as të mos lahen
-Këshillohet që të laheni jo më shumë se një, maksimumi dy herë në ditë dhe nuk këshillohet që të përdoret gjithmonë sapuni, por vetëm ujë
-Gjatë ciklit menstrual është e rëndësishme që të laheni rregullisht sa herë që ndryshoni pecetë
-Pas çdo raporti seksual këshillohet që të laheni
-Në fillim të pastrimit merruni me anën gjenitale dhe më pas atë anale, për të shmangur që bakteret të kalojnë nga anusi në vaginë
-Substancat e parfumosura dhe deodorantët intimë shkaktojnë irritim dhe reaksione alergjike
-Mos tharja mirë e pjesës intime shkakton irritim, ashtu si mbajtja gjatë e rrobave të lagura
-Shmangni uljet në banjo publike
-Përdorimi i përbashkët i peshqirëve rrezikon marrjen e disa infeksioneve
-Është e rrezikshme pasja e një raporti vaginal pas një raporti anal, pa u larë, pasi mikrobet mbarten drejt vaginës dhe shkaktojnë infeksione të ndryshme. /a.y/noa.al
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,821
Likes
4,791
#4
@Mogli & @AK__47

po ju more dele ju sjeni femra cfare keni ju
juve ju mjafton qe ti keni ne rregull
kur ti takoni :)

hahahaahahahahaahahahaahaahahahahahahahaaahaahahahahah
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,821
Likes
4,791
#9
eshte pasterti ajo
gje qe une e vleresoj shume tek nji femer :)
 

AK__47

ULTRAS.GUERRILS
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
2,953
Likes
2,770
Location
Laprakë,CITY !! BAZA46
#11
HaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHa
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
17,221
Likes
16,205
Age
26
Location
Tiranë
#12
Vdekshi te tre hē
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,821
Likes
4,791
#13
Lexoi loke se duhet me i dit dhe ti :)
 

AK__47

ULTRAS.GUERRILS
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
2,953
Likes
2,770
Location
Laprakë,CITY !! BAZA46
#15
@Mogli LLAPE ??? UHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuha.....ma ngece veren ngurrmaz!!
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,821
Likes
4,791
#16
Hahahaahhaha e o mire eshte
Eee qafir ke qef tu besh llape eee

Pjese e aktit eshte dhe ajo :D

femres qe dashuroj............ awwwwwwwwww gjithcka i bej :)
 

Mogli

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
4,886
Likes
4,079
#17
@Mogli LLAPE ??? UHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuha.....ma ngece veren ngurrmaz!!
Gjuhen deri te pika G ???
 

AK__47

ULTRAS.GUERRILS
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
2,953
Likes
2,770
Location
Laprakë,CITY !! BAZA46
#19
UHaHUaUHuhaUHaHUaUHuhaUHaHUaUHuha....ufffffffffffffff ca mke kujtu !! prishtinen !! UHaHUaUHuhaUHaHUaUHuha