Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Vendi ku do të donit të jetonit dhe pse ?

Dion

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 11, 2019
Mesazhe
478
Personalisht do të doja të jetoja në Norvegji... Arsyeja është sepse është një vend super i zhvilluar, me një nivel mirqënije të lart... Dhe mbi të gjitha më pëlqen kultura dhe bukuria e jashtzakonshme që ajo ka... ?
 
Nese do me debonin nga Shqiperia e do me linin te zgjidhja ku te shkoja,pa dyshim do zgjidhja nje nga fshatrat ne zonen e Toskanes.Me nje mini-ferme timen dhe pak vreshta.Kam qene vetem nje here dhe eshte perfytyrimi qe kam per parajsen.
 
Në hapsirë ose në ndonjë planet të banueshëm. Kjo ka qenë gjithmonë ëndrra ime më e madhe ?
 
Ne dhomen e rehabilitimit , sepse ka kushte me te mira ketu ne psikiatri promise nuk do thyej me pjata as nuk do i iki nerezve duke i thene haje torten se ta futa me zor me goje ?
 
Nese ke kushte te mira vendi ideal eshte ketu ku jam ,Greece ?
 
Ne ndonje planet tjeter (Jupiter/Saturn kto ).
Gjithsesi e kam then qe preferoj Australine.
Por uroj te mos perfundoj ne ndonje shtet te EP.???
 
Në planetin Neptun.
Kam nje dashuri te madhe per Neptunin ???.
Ndoshta ne jeten tjeter do me dergojne aty ku i dihet.
 
Ne Greqi, ketu jane drita dhe aroma e jetes, pa te cilat nuk jetoj dot.
Ketu jam rritur dhe gjithcka me duket e bukur, kam dhe prinderit ketu?
?❣️??️
 
Më pëlqen shum kjo tem dhe më duket shum intersante..
Unë do doja shum të jetoja në Shqipêri pasi këtu kam familjen kam njerzit e afërt,shoqërin gjithmon nëse vendi im do më ofronte punë në porfesionin tim të mos ishte një punë previzore por të ishte stabel kurr nuk do pranoja që punen time ta bêja opsion por prioritet.
Atëherê poqese unë kam këto që citova më siper do jetoja këtu,largimin normalisht e mendoj pasi gjithmonë nëse plani a nuk ecen palni b është largimi..
Por nëse ne ikm jasht gjithçka fillon nga 0 pasi është gjuha që ndoshta ne kemi njohori thjesht pêr të kominikuar, pastaj janë dhe shumë gjëra të tjera njohja dhe e diplomes përshtatja do të thot që do.duheshin të pakten 3 ose 4 vite që të stabelizoheshim..
Mua më pëlqen Australia dhe Gjermani pse jo dhe ZVicrra pasi kam par që shum punë ka në profesionin tim...
 
Shqipri padiskutim!
Perkohesisht nese do mbehej e mundur n Holland ? pastaj nshqiperi serisht?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.