Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Ventoy një mënyrë për të provuar sisteme te ndryshme operative direkt nga çelsI USB

Pansophia

Themelues i forumit NETEDY
Kontributor
Regjistruar më
Sep 30, 2018
Mesazhe
530
Pëlqime
921
Pikë
93Ventoy është një program që mundëson krijimin e sistemeve të gatshme brenda çelsit usb të cilat mund ti vendosni në kompjuterat tuaj menjëherë pasi të keni vendosur dokumentat .iso në çelsin usb.
Nëse me programin Rufus dhe të tjerë duhet të formatoni çelsin usb , me Ventoy nuk del nevoja sepse ndryshe nga Rufus Ventoy nuk mer asnjë të dhënë nga dokumenti .iso për ta vendosur ne çelsin usb që pastaj me anë të një manipulimi të bëjë të mundur vendosjen e sistemit në kompjuter.Me Ventoy mjafton të kopjoni dokumentin .iso në çelsin usb të cilin pastaj mund ta vendosni ku keni qef.
Veçoria tjetër e Ventoy është mundësia për të vendosur deri 200 doklumenta .iso me sisteme të ndryshme operative të cilat pastaj mund ti vendosni në kompjuterin tuaj.
Ventoy mund ta shkarkoni këtu
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top