Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Veprimi matematikor po çmend te gjithe rrjetin! A jeni ne gjendje ta zgjidhni?

Alboy

What????
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nën 26, 2017
Mesazhe
5,377
View attachment 9070
Përgjjigjet që zakonisht japin komentuesit në këtë quiz, i cili për të thënë të vërtetën ka mbi 2 vite që qarkullon nga të katër anët e internetit, nuk janë aspak të ngjashme me njëra tjetrën.
Ky është një quiz që i shtyn njerëzit të gabojnë, dhe personat që japin një përgjigje të saktë dhe që e argumentojnë atë janë më pak se 1%.
Ju ftojmë pra që të përqëndroheni mirë përpara sesa të jepni një përgjigje me ngut, të cilën në fund mund ta konsultoni me përgjigjen e saktë, e përsërisim, nuk është aspak një quiz i thjeshtë, por me dozën e mjaftueshme të vëmendjes dhe një sjellje në kujtesë të rregullave bazë të matematikës, mund edhe t’ia dilni mbanë.
Përpara se sa të konsultoni përgjigjen e saktë në fund të artikullit, përpiquni që të shkruani tuajën fillimisht, ashtu siç ju vjen në mendje.
Jeni gati? Keni bindje se i keni kryer saktë llogaritë? Perfekt: verifikoni nësi i keni ndjekur saktë hapat logjik, për të arritur tek rezultati i shpallur mëposhtë:
 
Zgjidhje:
Rezultati final është: 9
Ata që i njohin mirë rregullat e matematikës, kujtojnë se në një shprehje veprimet brenda kllapave kryhen të parat.
Përgëzojmë të gjithë ata që e gjetën rezultatin e saktë, dhe mos harroni ta ndani këtë quiz me të tjerët dhe të shihni sesa janë në gjendje të sjellin në kujtesë këto rregullla matematikore që janë kaq të thjeshta për tu harruar!
 
1 është rezultati final !!
Veprimi brënda kllapave bohet i pari 2+1 = 3 pastaj vje Shumëzimi 2*3 =6 dhe në fund vje pjestimi :D 6:6 = 1 !! e vertetuar nga Dhori Kule dhe Ymer Luga !! 2 nga shum tipa te cuditshëm nëpër republikën e Shqipërisë !!
 
Last edited:
1 është rezultati final !!
Veprimi brënda kllapave bohet i pari 2+1 = 3 pastaj vje Shumëzimi 2*3 =6 dhe në fund vje pjestimi :D 6:6 = 1 !! e vertetuar nga Dhori Kule dhe Ymer Luga !! 2 nga shum tipa te cuditshëm nëpër republikën e Shqipërisë !!
Edhe une per 1 e dije... veprimi kllapave bejet i pari
 
OSHT E VERTETUME ! Ska shonc me gabu asnjoni nga ato 2 qe kam lartpermend ! njoni rektori i tirones tjetri dekani i UPT ! politeknikut :D kshu qe AM DONE :D !
 
1 është rezultati final !!
Veprimi brënda kllapave bohet i pari 2+1 = 3 pastaj vje Shumëzimi 2*3 =6 dhe në fund vje pjestimi :D 6:6 = 1 !! e vertetuar nga Dhori Kule dhe Ymer Luga !! 2 nga shum tipa te cuditshëm nëpër republikën e Shqipërisë !!


AK gabim je ?

6:2(2+1)=

6:2 x 3 =

3x3 = 9

e thjeshte ??
 
AK gabim je ?

6:2(2+1)=

6:2 x 3 =

3x3 = 9

e thjeshte ??
Ti sje fare per ket pun KIM ! je per something other way :D !!! Hap 1 here literaturat lol kom ja 2 diploma dhe 1 po e perfundoj tashi :D !!
 
Ti sje fare per ket pun KIM ! je per something other way :D !!! Hap 1 here literaturat lol kom ja 2 diploma dhe 1 po e perfundoj tashi :D !!

Ke mar diploma ne fusha te tjera ? Right?

Per Matematik nuk paske dije ??

p.s zgjedhja e ime eshte e sakt ?
 
Ke mar diploma ne fusha te tjera ? Right?

Per Matematik nuk paske dije ??

p.s zgjedhja e ime eshte e sakt ?
LoL'z sjom fut ktu me tregu dijen por me bo gallat ! Fushat e mia i enderrojn lol ! anyway !! Po tjap te drejt sepse je peachez ! nothing more !!
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.