Vera e vërtetë po fillon, futbolli po rikthehet

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Mesazhe
3,088
Vendndodhja
Tiranë
Tifozët e futbollit në Evropë kanë përjetuar një verë të nxehtë nga spekulimet në tregun e transferimeve, në pritje të sezonit të ri.

Por, muaji gusht i jep fund kësaj pritje, dhe gjithçka fillon me datën 3 të këtij muaji.

Më 3 gusht, luhet Superkupa e Gjermanisë mes Borussia Dortmundit dhe Bayern Munich dhe Supekupa e Francës mes PSG dhe Rennes.

Një ditë më pas, radha vije për Superkupën e Anglisë, mes Liverpoolit dhe Manchester Cityt.

Më 9 gusht zyrtarisht fillon Premierliga, dhe java e parë e saj dhuron derbin mes Manchester United dhe Chelsea.

Më 16 gusht, fillon La Liga dhe Bundesliga, ndërsa një javë më pas, fillon edhe Serie A./Lajmi.net/
Shkruar nga: Arsim
 

Konkursi i Letersise

 • Melankolia

  Votes: 2 9.1%
 • Per Dashurine

  Votes: 0 0.0%
 • Ambjenti i Iluzionit

  Votes: 1 4.5%
 • Era...

  Votes: 2 9.1%
 • Nese...

  Votes: 2 9.1%
 • Dikur..

  Votes: 3 13.6%
 • Femijeria

  Votes: 12 54.5%
Top