Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

vetmohimi i vetes per hir te dikujt

STONE_HEAD

Larguar per ne hene
Kontributor
Regjistruar më
Gush 21, 2020
Mesazhe
32,649
isha duke mendu a ju ka ndodhur ndonjehere te vetmohoni veten per te mbroj dike, apo per te miren e dikujt dhe kur personi nuk e di kete gje,
a ju ka ndodh te mendoni me shume per te miren e dikujt tjeter dhe keni harru veten jo sepse nuk dini por sepse doni me shume qe personi tjeter te jete I lumtur .duke e lodhur me shembuj nga me thjeshti qe nga femijria sa here kemi mar nje loder apo nje veshje qe nuk na ka pelqyer por vetem ideja se personi tjeter do behej me I lumtur me ate qe do ti kemi heq dore duke mos e mar. dhe pa vetdije dhe pse nuk ishim te lumtur.duke u rrite ndryshojne gjerat nga lodra veshje behet me shume dicka shpirterore dhe kapercen she kufinjte dhe limite e vet koshiences. sa dhe pse vuajme vete duam qe ai person te jete mire . a ju ka ndodh ju dhe cila ka qene gjeja me e madhe qe ju eshte dash te hiqi dore???
 
isha duke mendu a ju ka ndodhur ndonjehere te vetmohoni veten per te mbroj dike, apo per te miren e dikujt dhe kur personi nuk e di kete gje,
a ju ka ndodh te mendoni me shume per te miren e dikujt tjeter dhe keni harru veten jo sepse nuk dini por sepse doni me shume qe personi tjeter te jete I lumtur .duke e lodhur me shembuj nga me thjeshti qe nga femijria sa here kemi mar nje loder apo nje veshje qe nuk na ka pelqyer por vetem ideja se personi tjeter do behej me I lumtur me ate qe do ti kemi heq dore duke mos e mar. dhe pa vetdije dhe pse nuk ishim te lumtur.duke u rrite ndryshojne gjerat nga lodra veshje behet me shume dicka shpirterore dhe kapercen she kufinjte dhe limite e vet koshiences. sa dhe pse vuajme vete duam qe ai person te jete mire . a ju ka ndodh ju dhe cila ka qene gjeja me e madhe qe ju eshte dash te hiqi dore???
sorry hiqni??
 
Vetëmohimi është sakrifica më e madhe e jetes besoj..
Unë sdo thoja që kam vetëmohuar kafshatën e bukus për dikë tjeter sepse e kam ndihmuar dhe vetë prapë e kam blerë ushqimin
Unë kam dhënë rroba, lek e gjëra shumë të shtrenjta të miat për të ndihmuar dikë por se quaj vetëmohim pasi kam pas luksin ti blej prapë..
Vetëmohim quaj dikë që heq dorë nga lumturia e vet për hir hir të x apo y
Dhe këtë e kam pare te nëna ime kundrejt fëmijëve ( ne) dhe detaje sdua të jap.
 
Vetëmohimi është sakrifica më e madhe e jetes besoj..
Unë sdo thoja që kam vetëmohuar kafshatën e bukus për dikë tjeter sepse e kam ndihmuar dhe vetë prapë e kam blerë ushqimin
Unë kam dhënë rroba, lek e gjëra shumë të shtrenjta të miat për të ndihmuar dikë por se quaj vetëmohim pasi kam pas luksin ti blej prapë..
Vetëmohim quaj dikë që heq dorë nga lumturia e vet për hir hir të x apo y
Dhe këtë e kam pare te nëna ime kundrejt fëmijëve ( ne) dhe detaje sdua të jap.
me ate doja ta lidhje e une shembujt per veshje ishin sa per te dhen nje indicje.vetmohimi I nenes nuk ka te krahasu me asgje ne bote.kur ka hek cdo gje yr sajan e na e ka dhen ne duke ndenjt net pa buke duke na len nje vakt ne me shume ??ka shummmm e shumme gjera.per keto vetmohime po flisja sa here ne si njerez na ka ren rasti te vetmohojme veten per te mbroj dike tjetr apo per ta ber te lumtur dhe pse vet vuajm por harrojme Veten ton ne ate cast
 
Kam sakrifikuar lumturine time ....
Per nenen time .....
E kurre nuk behem pishman......

Nena mka dhene jeten e pasha Allahun
Dhe une te timen e jap per te..
 
Kam sakrifikuar lumturine time ....
Per nenen time .....
E kurre nuk behem pishman......

Nena mka dhene jeten e pasha Allahun
Dhe une te timen e jap per te..
???shum mire ke bere kurr mos ji pishman se ajo ka dhen pjese te jetes se saj pa e mendu dy here e ji krenar per ket gje
 
Edhe ndodh?
Njerezit nuk braktisen kur i ke perzemer, ne cdo situate?
E kur largohen nga kjo jet, gezohesh qe mohove veten per hir te veprave te mira.
Sepse njerezit ne momente te veshtira njihen kush jane ne te vertete?
 
Te thuash jam human eshte shume e lehte te jesh human dhe ta vertetosh eshte e veshtire ...nuk e quaj veten e tille sepse cfare do qe bejme e bejme se duam dhe duhet te rrine anonim e jo ta thuajme punoj ne nje pune qe shikoj humanet e vertete qe kurre nuk ulurasin nele tv apo publicitet thjesht e bejne se ashtu e ndjejne

Kurse te vetemohoj veten per dike ne aspekt e personalit tim jo se kam bere e as e bej.
 
Edhe ndodh?
Njerezit nuk braktisen kur i ke perzemer, ne cdo situate?
E kur largohen nga kjo jet, gezohesh qe mohove veten per hir te veprave te mira.
Sepse njerezit ne momente te veshtira njihen kush jane ne te vertete?
e vertet kjo ❤❤❤
 
  • Super Dashuri
Reactions: .
Te thuash jam human eshte shume e lehte te jesh human dhe ta vertetosh eshte e veshtire ...nuk e quaj veten e tille sepse cfare do qe bejme e bejme se duam dhe duhet te rrine anonim e jo ta thuajme punoj ne nje pune qe shikoj humanet e vertete qe kurre nuk ulurasin nele tv apo publicitet thjesht e bejne se ashtu e ndjejne

Kurse te vetemohoj veten per dike ne aspekt e personalit tim jo se kam bere e as e bej.
Kurre mos thuaj kurre??
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.