Vijon tradita, 70 notarë nisen nga Butrinti drejt Korfuzit

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Mesazhe
2,485
Location
Tiranë
Në Ksamil vijon tradita e garës së notit drejt Korfuzit.

Ashtu sikurse ka ndodhur prej disa vitesh, edhe ditën e sotme 70 notarë nga vende të ndryshme të botës, si Britania e Madhe, Irlanda, Franca, Holanda, Australia, Greqia, etj morën pjesë në maratonën dy milje detare nga Ksamili drejt Korfuzit.

Nisja e edicionit të dytë u bë nga vendi i quajtur Pema e Thatë midis Ksamilit dhe Butrintit në orën 7.30 -08.00 të mëngjesit.

Eventi ka synim edhe të promovojë turizmin midis dy brigjeve dhe trashëgiminë kulturore, por edhe si homazh për shumë shqiptarë që tentuan të kalojnë kufirin e regjimit komunist të Shqipërisë duke notuar.


j.l./ dita
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Kosoovaarkaa

Neler umdum ben, nasıl soldum ben En yakınımdan bö
Kontributor
PRINCESS
Mesazhe
6,246
Mosha
21
Hala nuk paske cof a hec mor avullo dreqi
 
Top