Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

What is on my mind.

Happyheart

Deti eshte habitati im🌊🌞
Kontributor
Regjistruar më
Mar 23, 2021
Mesazhe
15,453
"Shikoni mirë fytyrat e njerëzve!
Ai që ka më shumë mërzi e brenga dhe plagë që kullojnë helm, ka buzëqeshjen më të bukur."

Dostojevski
 

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
28,431
Kur jetës të mos i shtosh më gjë, ti vetë do të bëhesh shtesë në të.
 

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Oct 30, 2020
Mesazhe
45,715
Kur e doni dikë, duhet të keni aftësinë për të sjellë lehtësim dhe për ta ndihmuar atë të vuajë më pak. Ky është një art. Nëse nuk i kuptoni rrënjët e vuajtjes së tij, nuk mund të ndihmoni, ashtu si një mjek nuk mund të ndihmojë në shërimin e sëmundjes tuaj nëse ai nuk e di shkakun. Ju duhet të kuptoni shkakun e vuajtjes së të dashurit tuaj në mënyrë që të ndihmoni për të sjellë lehtësim nga kjo vuajtje.
 

Mignonne

S.E.N.T.??
STAFF
N2t Mod
Regjistruar më
Aug 8, 2020
Mesazhe
41,897
Kur e doni dikë, duhet të keni aftësinë për të sjellë lehtësim dhe për ta ndihmuar atë të vuajë më pak. Ky është një art. Nëse nuk i kuptoni rrënjët e vuajtjes së tij, nuk mund të ndihmoni, ashtu si një mjek nuk mund të ndihmojë në shërimin e sëmundjes tuaj nëse ai nuk e di shkakun. Ju duhet të kuptoni shkakun e vuajtjes së të dashurit tuaj në mënyrë që të ndihmoni për të sjellë lehtësim nga kjo vuajtje.
Po kur e shkaktojn ata/ato vuajtjen?
Si i behet atehere,une te vras dhe un te ringjall apo un te ringjall pastaj te vras?
 

Happyheart

Deti eshte habitati im🌊🌞
Kontributor
Regjistruar më
Mar 23, 2021
Mesazhe
15,453
Po kur e shkaktojn ata/ato vuajtjen?
Si i behet atehere,une te vras dhe un te ringjall apo un te ringjall pastaj te vras?
Ndonjehere duhet te mirekuptojme kur personi ne fjale ka shume preukupime dhe mundohet mos te humbase veten ne gjerat qe detyrohet por dhe te gjej kohen per njeriun qe do fort.
Vetem durim dhe mirekuptim gjersa te kaloje ndonje situate e veshtire besoj une.
Te perqafoj 🤗😘🥰
 

centos

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
37,907
Website
netedy.com
O Allah! Na bëj të udhëzuar dhe udhëzues e jo të devijuar e devijues dhe na bëj paqe për miqtë e Tu, luftë për armiqtë e Tu. Për hir të dashurisë Sate, ne duam çdokënd që Ti e do dhe për hir të armiqësisë Sate, kemi armik çdokënd që të ka kundërshtuar. Kjo është e gjithë lutja, e pranimi të takon Ty. O Allah! Kjo është e gjithë përpjekja, e mbështetjen e kemi vetëm te Ti.
 

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
28,431
"Me pare mendo daljen, pastaj hyrjen"!
(Arabe)
 

Happyheart

Deti eshte habitati im🌊🌞
Kontributor
Regjistruar më
Mar 23, 2021
Mesazhe
15,453
"Shumica e njerëzve, do të mund ta bëjnë vetë lumturinë e tyre, atëherë kur të ndryshojnë mënyrën e tyre të të menduarit dhe perceptuarit, ose këndvështrimin e tyre"🌱

Abraham Linkoln
 

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
28,431
Sprova më mësoi se si të menaxhoj me dashurinë, kujt t'ia fali kohën, kujt t'ia fali ndjenjat e kujt t'ia fali mundin...
🥀

|Huazuar|
 

Apache

I never lose. Either I win or I learn.
Nt2 V.I.P
Regjistruar më
Jun 19, 2018
Mesazhe
12,823
Sthote kot populli .... "Vajze e mbare me shoke shume."
 

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
28,431
Mund të ndërrosh fytyrat tua sipas dëshirës tënde por janë veprat tua ato që do të flasin për ty.

324095676_1310540496345963_1402719825664975038_n.jpg
 

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
28,431

Dea

Kontributor
Regjistruar më
Nov 23, 2019
Mesazhe
11,556
Në çdo mardhënie njerëzore
gjëja më e rëndësishme është të flasësh.
Por njerëzit nuk e bëjnë më,
nuk dinë më të ulen për të treguar
dhe dëgjuar të tjerët.
Shkohet në rrjete sociale, në kinema,
shikohet TV, dëgjohet radio, lexohen libra,
por nuk bisedohet pothuajse kurrë.
Nëse duam të ndryshojmë botën,
duhet të kthehemi në kohën në të cilën
luftëtarët mblidheshin rreth një zjarri të madh
për të treguar historitë e tyre.
 

Capri

BlacK LoVe
Regjistruar më
Nov 6, 2019
Mesazhe
16,437
Në çdo mardhënie njerëzore
gjëja më e rëndësishme është të flasësh.
Por njerëzit nuk e bëjnë më,
nuk dinë më të ulen për të treguar
dhe dëgjuar të tjerët.
Shkohet në rrjete sociale, në kinema,
shikohet TV, dëgjohet radio, lexohen libra,
por nuk bisedohet pothuajse kurrë.
Nëse duam të ndryshojmë botën,
duhet të kthehemi në kohën në të cilën
luftëtarët mblidheshin rreth një zjarri të madh
për të treguar historitë e tyre.
Sa me pak te flasesh dhe sa me pak te jesh i drejtperdrejte me njerezit esht me mire ne kohen qe ka ardh. Preferoj te lexoj nje liber, degjoj muzike, shikoj detin, se te njoh njerez te rinj dhe te bisedoj me ta dhe nje moment do ti perdorin per dobesi.
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr