Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

What is on my mind.

"Një ditë, sigurisht, lulet e zemrave tona do të lulëzojnë përsëri...?
 
Eshte e rëndësishme që të heqësh dorë nga disa gjëra. T’i lësh ato të ikin. Të çlirohesh. Njerëzit duhet ta kuptojnë që askush nuk luan me karta të hapura; disa herë ne fitojmë, disa herë humbim. Mos prit të të kthehen të mirat mbrapsht, mos prit vlerësim për përpjekjet e tua, mos prit që gjenialiteti yt të zbulohet apo dashuria jote të kuptohet. Mbylle ciklin. Jo nga krenaria, paaftësia apo arroganca, por sepse thjesht nuk është më pjesë e jetës tënde. Mbylle derën, ndrysho të dhënat, Lëre atë që ishe pas dhe bëhu ai që je…”
 
Të gjithë njerëzit që takojmë,
kanë frikë nga diçka,
dëshirojnë diçka,
kanë humbur diçka!
 
Mos u merzisni.
jeta eshte shume e shkurtet.
thjesht shijojeni
 
Disa zemërohen me Zotin sepse ju ka shtuar trëndafilave gjemba,
Disa i luten atij që të vendosë trëndafila mes gjembave!
 
Dy gjëra janë të pafundme: Universi dhe budallallëku; dhe unë nuk jam shumë i sigurtë për këtë punën e universit. ?
 
Ndjenjat kurre nuk marin leje kur vine.
Ato vijne fshehurazi dhe hapin nje vrime ne mendje dhe ne zemrat tona
Disa nga ato nuk ikin kurre.....
 

Mezi pres te mbyllet puna dhe ku nuk do shkoj?
Sa gjera te bukura na ka dhene Zoti?
 
Lumturia qe une kam krijuar ne zemren time,me ben te harroj gjithcka qe nuk eshte e gezueshme?
 
Më pëlqen ai që flet bukur, i cili hesht aty ku duhet dhe që flet saktë kur duhet edhe pse i prishen interesat .
 
Te gjithe kerkojn nje fillim te ri ose nje ndryshim...pa kuptuar qe disa gjera jane thjesht te destinuara per te ndodhur,mund te stoposh mendimet por jo rrahjet e zemres qe te drejtojn atje ku ajo fillon te gjej motivin per te rrahur,tik-taket e saj e shtojn ritmin e tyre aty ku ndodhet emocioni,aty ku ti gjen arsyen ndonese arsye egzakte nuk ka...thjesht ti kupton qe kjo arsye pa arsye te rikthen ne jet sa here qe ti dorzohesh.
 
Shpirti im fluturon në brigjet e atyre detrave ku gjeta lirinë time...
 
"Ju sigurojë se si çdo kopshtar i dashurisë, fati im çdo ditë është mes dy gjembave".
Ahmed Bakheet


299167843_5158923034237474_284449688573782583_n.jpg
 
Franco Batiatto

Kur takon dikë
mos harro që asht takim i shejtë.
Ashtu siç e sheh atë, sheh edhe veten,
siç e trajton atë , trajton veten,
siç e mendon, mendon edhe veten.
Nëpërmjet tij o ke me humbë o ke me gjetë veten.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.