Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

What is on my mind.

Kur jetës të mos i shtosh më gjë, ti vetë do të bëhesh shtesë në të.
 
Kur e doni dikë, duhet të keni aftësinë për të sjellë lehtësim dhe për ta ndihmuar atë të vuajë më pak. Ky është një art. Nëse nuk i kuptoni rrënjët e vuajtjes së tij, nuk mund të ndihmoni, ashtu si një mjek nuk mund të ndihmojë në shërimin e sëmundjes tuaj nëse ai nuk e di shkakun. Ju duhet të kuptoni shkakun e vuajtjes së të dashurit tuaj në mënyrë që të ndihmoni për të sjellë lehtësim nga kjo vuajtje.
 
Kur e doni dikë, duhet të keni aftësinë për të sjellë lehtësim dhe për ta ndihmuar atë të vuajë më pak. Ky është një art. Nëse nuk i kuptoni rrënjët e vuajtjes së tij, nuk mund të ndihmoni, ashtu si një mjek nuk mund të ndihmojë në shërimin e sëmundjes tuaj nëse ai nuk e di shkakun. Ju duhet të kuptoni shkakun e vuajtjes së të dashurit tuaj në mënyrë që të ndihmoni për të sjellë lehtësim nga kjo vuajtje.
Po kur e shkaktojn ata/ato vuajtjen?
Si i behet atehere,une te vras dhe un te ringjall apo un te ringjall pastaj te vras?
 
Po kur e shkaktojn ata/ato vuajtjen?
Si i behet atehere,une te vras dhe un te ringjall apo un te ringjall pastaj te vras?
Ndonjehere duhet te mirekuptojme kur personi ne fjale ka shume preukupime dhe mundohet mos te humbase veten ne gjerat qe detyrohet por dhe te gjej kohen per njeriun qe do fort.
Vetem durim dhe mirekuptim gjersa te kaloje ndonje situate e veshtire besoj une.
Te perqafoj ???
 
O Allah! Na bëj të udhëzuar dhe udhëzues e jo të devijuar e devijues dhe na bëj paqe për miqtë e Tu, luftë për armiqtë e Tu. Për hir të dashurisë Sate, ne duam çdokënd që Ti e do dhe për hir të armiqësisë Sate, kemi armik çdokënd që të ka kundërshtuar. Kjo është e gjithë lutja, e pranimi të takon Ty. O Allah! Kjo është e gjithë përpjekja, e mbështetjen e kemi vetëm te Ti.
 
"Me pare mendo daljen, pastaj hyrjen"!
(Arabe)
 
"Shumica e njerëzve, do të mund ta bëjnë vetë lumturinë e tyre, atëherë kur të ndryshojnë mënyrën e tyre të të menduarit dhe perceptuarit, ose këndvështrimin e tyre"?

Abraham Linkoln
 
Sprova më mësoi se si të menaxhoj me dashurinë, kujt t'ia fali kohën, kujt t'ia fali ndjenjat e kujt t'ia fali mundin...
?

|Huazuar|
 
Sthote kot populli .... "Vajze e mbare me shoke shume."
 
Mund të ndërrosh fytyrat tua sipas dëshirës tënde por janë veprat tua ato që do të flasin për ty.

324095676_1310540496345963_1402719825664975038_n.jpg
 
Në çdo mardhënie njerëzore
gjëja më e rëndësishme është të flasësh.
Por njerëzit nuk e bëjnë më,
nuk dinë më të ulen për të treguar
dhe dëgjuar të tjerët.
Shkohet në rrjete sociale, në kinema,
shikohet TV, dëgjohet radio, lexohen libra,
por nuk bisedohet pothuajse kurrë.
Nëse duam të ndryshojmë botën,
duhet të kthehemi në kohën në të cilën
luftëtarët mblidheshin rreth një zjarri të madh
për të treguar historitë e tyre.
 
Në çdo mardhënie njerëzore
gjëja më e rëndësishme është të flasësh.
Por njerëzit nuk e bëjnë më,
nuk dinë më të ulen për të treguar
dhe dëgjuar të tjerët.
Shkohet në rrjete sociale, në kinema,
shikohet TV, dëgjohet radio, lexohen libra,
por nuk bisedohet pothuajse kurrë.
Nëse duam të ndryshojmë botën,
duhet të kthehemi në kohën në të cilën
luftëtarët mblidheshin rreth një zjarri të madh
për të treguar historitë e tyre.
Sa me pak te flasesh dhe sa me pak te jesh i drejtperdrejte me njerezit esht me mire ne kohen qe ka ardh. Preferoj te lexoj nje liber, degjoj muzike, shikoj detin, se te njoh njerez te rinj dhe te bisedoj me ta dhe nje moment do ti perdorin per dobesi.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.