Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

WhatsApp nuk do të funksionojë më në smatphone-t e vjetër! Ja çfarë ndryshimesh do të ndodhin me këtë aplikacion.

Ajogoca1

Kontributor
Regjistruar më
Shk 6, 2021
Mesazhe
11,666
Brenda dy muajve, WhatsApp nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër.

whatsapp (2)


lg.php

Platforma e mesazheve do të ndalojë së funksionuari më 1 nëntor, duke lënë miliona njerëz pa qasje në mesazhe, foto dhe video nga të dashurit, sipas “The Sun”.

Rreth 43 modele, si Android ashtu edhe iOS nuk do të jenë në gjendje të përdorin shërbimin e mesazheve të koduara. Modelet e telefonave inteligjentë me Android 4.0.4, si dhe iPhone me iOS , nuk do të kenë më mundësinë ta përdorin këtë aplikacion.

whatsapp (1)


Këta telefona janë:

Samsung Galaxy S3 Mini, Trend II, Trend Lite, Core, Ace 2

LG Optimus F7, F5, L3 II Dual, F7 II, F5 II

Sony Xperia

Huaëei Ascend Mate dhe Ascend D2

Apple iPhone SE, 6S, dhe 6S Plus


Kjo sepse WhatsApp shtoi shumë karakteristika të reja këtë vit. Thuhet se ky vendim do ta bëjë aplikacionin të funksionojë më me siguri.

Shërbimi i mesazheve ka humbur shumë përdorues gjatë vitit të kaluar për shkak të shqetësimeve të vazhdueshme të sigurisë mbi kushtet e reja të shërbimit. WhatsApp ishte tradicionalisht i njohur për shërbimin e mesazheve të koduar, por ndryshimet e fundit në mënyrën se si i trajton të dhënat e përdoruesve ka krijuar një trazirë.

Këto masa do t’i dorëzonin të dhënat e përdoruesve kompanive private për qëllime marketingu. WhatsApp hoqi dorë nga plani pas reagimeve të mëdha.
Panorama.al
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.