• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Wifi Hacking Apps

U

Universal

Guest
Wifi Hacking Apps
1. aircrack-ng
Për të testuar sigurinë e rrjetit dhe duke u siguruar që keni mjete për të mbrojtur veten - keni nevojë për një aplikacion të vërtetë për piraterinë WiFi për Android. Përveç lejimit të mësoni nuancat e piraterisë së WiFi, një aplikacion i tillë do të sigurojë që ju të jeni i mbuluar. Vegël popullore e sigurisë aircrack-ng është një mjet i tillë, i cili është transferuar në Android nga shumë zhvillues Android dhe entuziastë të sigurisë. Running aircrack-ng në Android nuk është shumë e një çështjeje, por pjesa e vështirë është të kesh një chipset WiFi që mbështet mënyrën e monitorimit.- Aircrack-ng portet: GitHub, XDA-zhvilluesit

2. WPA Tester WPAWPA WPS Tester App Android është një nga mjetet më të njohura të hackerave të fjalëkalimeve WiFi, e cila u zhvillua me synimin për të skanuar rrjetet WiFi për dobësitë. Kjo app famëkeq hacking është i njohur për aftësinë e tij për të thyer sigurinë. Ky aplikacion provon lidhjen me Access Points me WPS PIN, të cilat llogariten duke përdorur algoritme të ndryshme si Zhao, Blink, Asus, Arris, etj. Ky aplikacion ka nevojë për Android 4.0 dhe për të kandiduar.- Test i WPA WPS

3. Kali Linux Nethunter
Pothuajse të gjithë ju duhet të dini rreth Kali Linux, sistemi më i mirë operativ për qëllime etike hacking. Nga krijuesit e tyre, Siguria Fyese, Kali Linux Nethunter është platforma e parë e testimit të penetrimit të burimit të hapur në Android. Duke përdorur këtë aplikacion Android, duhet të nisni veglën Wifite të Kali për të ecur përpara me këtë proces. Ndërfaqja e konfigurimit e Nethunter ju lejon të kujdeseni për skedarët e konfigurimit kompleks. Kerneli i saj i porositur, i cili mbështet injektimin pa tel të 802.11, e bën Kali Nethunter një mjet që duhet të ketë haker Android.- Kali Linux NetHunter

4. Zanti
Zanti, nga shtëpia e Zimperium, është një aplikacion shumë i popullarizuar për hakmarrje që lejon menaxherët e sigurisë të analizojnë nivelet e rrezikut në një rrjet. Ky mjet i lehtë për përdorim i depërtimit të celularit mund të përdoret për vlerësimin dhe depërtimin e rrjetit WiFi. Skaneri i tij WiFi tregon pikat e hyrjes me konfigurimin e njohur të parazgjedhur të çelësit në të gjelbër. Gjithashtu mund ta përdorni aplikacionin për të vrarë lidhjet për të parandaluar që objektivi të hyjë në ndonjë faqe interneti ose server. Duke pasqyruar metoda të tilla të përdorura nga sulmuesit kibernetikë, ju mund të identifikoni vrimat në rrjetin tuaj dhe të bëni ndryshime.- zAnti

5. ReaverReaver
për Android, i quajtur edhe RfA i shkurtër, është një aplikacion hacker me fjalëkalim WiFi që është një Reaver-GUI i thjeshtë për përdorim për smartphones Android. Anija me mbështetjen e modalitetit të monitorimit që mund të aktivizohet dhe çaktivizohet në çdo kohë, Reaver zbulon routerat pa tel të mundësuara nga WPS. Me GUI të saj, të gjitha cilësimet e Reaver janë në dispozicion. Kjo app hacking WiFi nis një sulm të dhunës bruto kundër PIN-ve të regjistruara të WPS dhe rimëkëmbet WPA / WPA2 passphrases. Testuar në një shumëllojshmëri të gjerë të pajisjeve, Reaver është në gjendje të marrë tekstin e drejtpërdrejtë AP APWP / WPA2 passphrase në 2-5 orë. E fundit por jo më pak, Reaver për Android gjithashtu mbështet shkrimet e jashtme.- Reaver për Android

6.Penetrate Pro
është një mjet i thjeshtë që ka potencialin për t'u kujdesur për nevojat e analizës së WiFi. Ajo kërkon rooting për të punuar dhe skanuar rrjetet WiFi në dispozicion rreth. Ajo punon me lloje të ndryshme të ruterëve dhe llogarit çelësat WEP / WPA.- Penetrate Pro

7. Nmap
për Android është një aplikacion i dobishëm për të kollitur WiFi dhe për të hedhur një vështrim në hostet, shërbimet, paketat, firewallet etj. Nmap për Android është i dobishëm për pajisjet Android të rrënjosura dhe jo të rrënjosura. Sidoqoftë, përdoruesit jo të rrënjosur nuk përdorin veçori të përparuara si SYN scan dhe gjurmët e gishtave të OS. Zhvilluesit e këtij aplikacioni hacker WiFi kanë ndarë versionet binare të përpiluara tashmë të Nmap me mbështetjen OpenSSL. Nmap është gjithashtu në dispozicion në platforma të tjera si Windows, Linux etj.- Nmap për Android

8. WiFi Kill
Për shumicën e hakerëve etikë atje, WiFi Kill është një nga aplikacionet e hacking WiFi që me të vërtetë punojnë. Siç sugjeron emri i saj, WiFi Kill është një aplikacion që ju lejon të çaktivizoni lidhjen e internetit të një pajisjeje. Me një ndërfaqe të thjeshtë, mund të përdorni WiFi Kill për të hequr qafe përdoruesit e panevojshëm në rrjet. Karakteristikat e tjera përfshijnë shfaqjen e trafikut të përdorur nga një pajisje, emrat e rrjetit dhe grabbing e trafikut të faqeve të vizituara nga pajisje të tjera. Ju lutemi vini re se aplikacioni Hack app hacker për WiFi ka nevojë për qasje rrënjësore për funksionim. Kur e ndizni aplikacionin, pas skanimit të rrjetit ajo tregon se përdoruesit e ndryshëm janë lidhur. Ju thjesht mund të përdorni butonin vrasin për t'i dhënë fund lidhjes në internet.- WiFi Vras

9.WPS Connect
është një aplikacion i përhapur i Wi-Fi për smartphones Android që mund të instaloni dhe të filloni të luani me rrjetet WiFi të mjedisit. Duke punuar në një pajisje të rrënjosur Android, ky aplikacion ju ndihmon të çaktivizoni lidhjen e internetit të përdoruesit tjetër. Krijuesi i saj thotë se WPS Connect është menduar kryesisht për të përdorur për të verifikuar nëse router juaj WiFi është i sigurt. Përveç PIN-ve të paracaktuara, WPS Connect gjithashtu përfshin algoritma si Zhao Chesung (ComputePIN) ose Stefan Viehböck (easyboxPIN). Ju lutem vini re se ky aplikacion për piraterë WiFi për Android punon me Android 4.0 ose më të lartë.- WPS Connect

10. WIBR +
u krijua për të testuar sigurinë dhe integritetin e rrjeteve WiFi. Duke përdorur sulmet Bruteforce dhe fjalor, kjo app përgjigjet pyetjet tuaja "si të kollitem WiFi". Për më tepër, aplikacioni WIBR + për plasaritje të fjalëkalimeve të WiFi gjithashtu ju lejon të përdorni fjalorë të personalizuar. Në varësi të përparësisë suaj dhe të rrjetit, mund të zgjidhni opsione të ndryshme - shkronja të vogla, shkronja të mëdha, numra dhe shkronja të veçanta - për kryerjen e sulmit. Në varësi të fuqisë suaj të fjalëkalimit, WIBR merr kohë dhe çarje fjalëkalimin.- WIBR +

11. Netspoof
Sa herë që ne fillojmë ndonjë diskutim se si të qeshim WiFi-në e dikujt duke përdorur pajisjet Android, përmendja e Netspoof ose NetwoSpoofer vjen shumë shpejt. Është një aplikacion hacker me WiFi që ju lejon të luani me faqet e internetit në pajisjet e të tjerëve duke përdorur telefonin tuaj të mençur. Licencuar nën GNU GPNv3, ky aplikacion mobil funksionon me pajisje të rrënjosura me lehtësi. Gjithashtu mund të përdorni një firmuer me porosi si CynogenMod për të përdorur këtë aplikacion. Disa nga tiparet kryesore të këtij aplikacioni janë përcjellja e faqeve të internetit në faqe të tjera, fshirja e fjalëve të rastësishme nga faqet e internetit, ndryshimi i të gjitha fotove në fytyrë troll etj.- Netspoof

12. WiFi Analyzer (një aplikacion prank)
WiFi Analyzer nuk është saktësisht një aplikacion i hacker për Android për Android, është një aplikacion i shndritshëm. Mendova se do të ishte një ide e mirë për t'i dhënë fund kësaj liste aplikacionesh për piraterinë me WiFi me një aplikacion që ju lejon të pretendoni sikur të keni thyer në WiFi të mikut tuaj dhe të keni akses. Ajo ka një pamje shumë profesionale dhe një skaner WiFi që zbulon të gjitha pikat e nxehta të Wi-Fi gati. Pra, nëse jeni thjesht i interesuar të mashtroni miqtë tuaj, jepni një provë.- WiFi Analyzer
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
U

Universal

Guest
English Version !

Wifi Hacking Apps


1. aircrack-ng
For testing network security and making sure that you’ve got tools to protect yourself–you need a real WiFi hacking app for Android. Apart from letting you learn the nuances of WiFi hacking, such an app will make sure that you’ve got yourself covered. Popular security tool aircrack-ng is one such tool, which has been ported to Android by many Android developers and security enthusiasts. Running aircrack-ng on Android isn’t much of an issue, but the difficult part is having a WiFi chipset that supports monitor mode.
— Aircrack-ng ports: GitHub, XDA-developers

2. WPA WPS Tester
WPA WPS Tester Android app is one of the most popular WiFi password hacker tools, which was developed with an intention to scan the WiFi networks for vulnerabilities. This notorious hacking app is known for its ability to breaking the security. This app tests the connection to Access Points with WPS PIN, which are calculated using various algorithms like Zhao, Blink, Asus, Arris, etc. This app needs Android 4.0 and up for running.
WPA WPS Tested

3. Kali Linux Nethunter
Almost all of you must be knowing about Kali Linux, the best operating system for ethical hacking purposes. From their makers, Offensive Security, the Kali Linux Nethunter is the first open source Android penetration testing platform. Using this hacking Android app, you need to launch Kali’s Wifite tool to go ahead with the process. Nethunter’s configuration interface lets you take care of the complex configuration files. Its custom kernel, which supports 802.11 wireless injection, makes Kali Nethunter a must have Android hacking tool.
Kali Linux NetHunter

4. Zanti
Zanti, from the house of Zimperium, is a widely popular hacking app that allows the security managers to analyze the risk levels in a network. This easy to use mobile penetration toolkit can be used for WiFi network assessment and penetration. Its WiFi scanner shows the access points with known default key configuration in green. You can also use the app to kill connections to prevent the target to access any website or server. By mirroring such methods used by cyber attackers, you can identify the holes in your network and make amends.
zAnti

5. Reaver
Reaver for Android, also called short RfA, is a WiFi password hacker app that’s a simple-to-use Reaver-GUI for Android smartphones. Shipping with the monitor-mode support that can be activated and deactivated anytime, Reaver detects WPS-enabled wireless routers on its own. With its GUI, all the Reaver settings are available. This WiFi hacking app launches a brute force attack against WPS registrar PINs and recovers the WPA/WPA2 passphrases. Tested on a wide variety of devices, Reaver is able to get the target AP’s plain text WPA/WPA2 passphrase in 2-5 hours. Last but not the least, Reaver for Android also supports external scripts.
Reaver for Android

6. Penetrate Pro
Penetrate Pro is a simple tool that has the potential to take care of your WiFi analysis needs. It requires rooting to work and scanning the WiFi networks available around. It works with different kinds of routers and calculates WEP/WPA keys.
Penetrate Pro

7. Nmap
Nmap for Android is a useful app to hack WiFi and taking a look into available hosts, services, packets, firewalls, etc. Nmap for Android is useful for both rooted and non-rooted Android devices. However, non-rooted users don’t get to use advanced features like SYN scan and OS fingerprinting. The developers of this WiFi hacker app have shared the already compiled binary versions of Nmap with OpenSSL support. Nmap is also available on other platforms like Windows, Linux, etc.
Nmap for Android

8. WiFi Kill
For most of the ethical hackers out there, WiFi Kill is one of the WiFi hacking apps that really work. As its name suggests, WiFi Kill is an application that lets you disable the internet connection of a device. With a simple interface, you can use WiFi Kill to get rid of the unnecessary users on the network. Its other features include showing the traffic used by a device, the network names, and grabbing the traffic of websites visited by other devices. Please note that WiFi Kill hacker app needs root access for functioning. When you fire the app, after scanning the network it shows different users connected. You can simply use the kill button to end the internet connectivity.
WiFi Kill

9. WPS Connect
WPS Connect is a popular WiFi hacking app for Android smartphones which you can install and start playing with the WiFi networks of the surroundings. Working on a rooted Android device, this application helps you disable other user’s internet connection. Its creator says that WPS Connect is primarily intended to use for verifying if your WiFi router is secure. Apart from default PINs, WPS Connect also includes algorithms like Zhao Chesung (ComputePIN) or Stefan Viehböck (easyboxPIN). Please note that this WiFi hacking app for Android works with Android 4.0 or higher.
WPS Connect

10. WIBR+
WIBR+ was created to test the security and integrity of WiFi networks. By using Bruteforce and dictionary attacks, this app answers your “how to hack WiFi” questions. Moreover, WIBR+ app for cracking WiFi passwords also lets you use custom dictionaries. Depending upon your priority and network, you can select different options–lowercase, uppercase, numbers, and special characters–for performing the attack. Depending upon your password strength, WIBR takes time and cracks the password.
WIBR+

11. Netspoof
Whenever we start any discussion on how to sniff someone’s WiFi using Android devices, the mention of Netspoof, or NetwoSpoofer, comes very soon. It’s a WiFi hacker app that lets you play with websites on other people’s devices using your smartphone. Licensed under GNU GPNv3, this mobile application runs on rooted devices with ease. You can also use a custom firmware like CynogenMod to use this app. Some of the major features of this app are redirecting websites to other pages, deleting random words from websites, changing all pictures to troll face, etc.’
Netspoof

12. WiFi Analyzer (a prank app)
WiFi Analyzer isn’t exactly a WiFi hacker app for Android, it’s a prank app. I thought it would be a good idea to end this list of WiFi hacking apps with an app that lets you pretend as if you’ve broken into your friend’s WiFi and gained access. It has a very professional look and a WiFi scanner that detects all WiFi hotspots nearly. So, if you’re simply interested in fooling your friends, give this a try.
WiFi Analyzer
 
Top