Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Zona e fantazisë

Gjithkush fantazon. Jo fantazime fluturime dhe gjëra jo reale. Por fantazon per te ardhmen se fundja e ardhmja është e panjohur thjesht e mendojm si mund të jet duke fantazuar.
Nuk mendoj asgje, kur besoj se gjerat behen me urdher te Zotit.
 
Ablla pse mendon që çdo gjë ndodh me urdhër të zotit ?
Sepse kam luftuar aq shume, por aq shume te ndryshoj dicka dhe nuk kam mundur, e keshtu qe besoj se eshte urdher i Zotit.
 
Sepse kam luftuar aq shume, por aq shume te ndryshoj dicka dhe nuk kam mundur, e keshtu qe besoj se eshte urdher i Zotit.
Nuk jam dakort . Të pse nuk jam dakort me kte qe thua.
Shumë njerëz kan imagjinuar veten e tyre në profesionin që kan dashur dhe per arsye se donin kaq shum atë gjë e kan arritur.
Nuk ka pasur lidhje urdhëri i askujt për ta kan kërkuar diçka nga vetja me gjith shpirt dhe e kan arritur.
Mendo pak sikur të jipte urdhëra zoti dhe të realizoheshin.
Urdhëri i par do ishte të pastronte parlamentet në të gjith boten. Kshu që disa gjë nuk bëhen me zot por duhet ti kërkosh vet që ti arrish.
 
Sepse kam luftuar aq shume, por aq shume te ndryshoj dicka dhe nuk kam mundur, e keshtu qe besoj se eshte urdher i Zotit.

Epo e dashur Ablla.. edhe Zoti fantazi eshte . ?
 
Nuk jam dakort . Të pse nuk jam dakort me kte qe thua.
Shumë njerëz kan imagjinuar veten e tyre në profesionin që kan dashur dhe per arsye se donin kaq shum atë gjë e kan arritur.
Nuk ka pasur lidhje urdhëri i askujt për ta kan kërkuar diçka nga vetja me gjith shpirt dhe e kan arritur.
Mendo pak sikur të jipte urdhëra zoti dhe të realizoheshin.
Urdhëri i par do ishte të pastronte parlamentet në të gjith boten. Kshu që disa gjë nuk bëhen me zot por duhet ti kërkosh vet që ti arrish.
Une fola per veten dhe luften time edhe besoj ne ate qe them.
Sa per tjeret s' me intereson dhe s' di c' te them.
Por, asgje nuk eshte rastesi, eshte urdher i Allahut Elhamdulilah ?
Kaq di te them.
 
Une fola per veten dhe luften time edhe besoj ne ate qe them.
Sa per tjeret s' me intereson dhe s' di c' te them.
Por, asgje nuk eshte rastesi, eshte urdher i Allahut Elhamdulilah ?
Kaq di te them.
Po në rregull o Ablla ti beso cfar të duash është e drejta jote. Unë thjesht po bëja muhabet që të ndjeknim llogjikë. Nuk është e them qe gjithmon cdo gje qe shkruhen në libra që konsiderohen të shenjta të jet gjithçka e vërtet .
 
Po në rregull o Ablla ti beso cfar të duash është e drejta jote. Unë thjesht po bëja muhabet që të ndjeknim llogjikë. Nuk është e them qe gjithmon cdo gje qe shkruhen në libra që konsiderohen të shenjta të jet gjithçka e vërtet .
Fola per realitetin, jo per librat te lutem, sepse per te ndryshuar dicka bera gjithcka, e nuk munda.
Arsye tjeter nuk kam vec Zotit.
 
Fola per realitetin, jo per librat te lutem, sepse per te ndryshuar dicka bera gjithcka, e nuk munda.
Arsye tjeter nuk kam vec Zotit.
Cfar do lloj gjeje të kesh dallashur me forcë edhe me vullnet mund tja arrish. Pastaj neqofse larg qoft ti ke dashur mos të largohet dikush nga jeta dhe per kte thua që nuk ke mundur ather po aty nuk ke ca bën të jap të drejt. Por neqoftse është diçka tjetër je në gabim je dhe duke i dhen vetes iluzion në të njëjtin koh.
 
Cfar do lloj gjeje të kesh dallashur me forcë edhe me vullnet mund tja arrish. Pastaj neqofse larg qoft ti ke dashur mos të largohet dikush nga jeta dhe per kte thua që nuk ke mundur ather po aty nuk ke ca bën të jap të drejt. Por neqoftse është diçka tjetër je në gabim je dhe duke i dhen vetes iluzion në të njëjtin koh.
Iluzionet e medha zgjasin shkurt.
Ndaj realiteti eshte si magnet, te perplas ne toke dhe thote ec.

Faleminderit per perceptimet, te pershendes!
 
Iluzionet e medha zgjasin shkurt.
Ndaj realiteti eshte si magnet, te perplas ne toke dhe thote ec.

Faleminderit per perceptimet, te pershendes!
Gjithashtu kalofsh mir
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.