Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ekziston jete pas vdekjes ??

jo prz ??? amon hic fare
 
Prej momentit qe i mbylle syte nuk egziston asgje, vec dita e gjykimit egziston e cila do jet aq e gjate sa qe mekataret do rikthehen ne njerz te devocem ?
 
Jo nuk besoj ne dicka e tille
 
Shen Pjetri thot po.
Un.pres te me lajmerojn.
Krishti tha kjo jet eshte e rremë
E verteta ju pret. ?

Un jam bektashian
Shkoj ne teqe te baba Aliut
E pi nje git raki me baba Mondin. ?

Ai me.kerkon ti lexoj Xheleladin Mevlat Rumin
Kush i di vargjet (Rubairat)

Ky ka.lind ne Konya te Turkey.
Je enciklopedi me thot Baba Mondi kur recitoj Rubairat e Rumit.
?
 
Fakti qe shtrohet kjo pyetje, qysh ne start te jep nje % te besimit se ekziston. Perndryshe, pyetjet nuk behen per gjerat qe 100% nuk ekzistojne, madje nuk diskutohet sic diskutohet kjo teme.

Pa u futur ne bindjet fetare, po, besoj! Do ta konsideroja veten te marre apo te cmendur po te mos e besoja.
 
Fakti qe shtrohet kjo pyetje, qysh ne start te jep nje % te besimit se ekziston. Perndryshe, pyetjet nuk behen per gjerat qe 100% nuk ekzistojne, madje nuk diskutohet sic diskutohet kjo teme.

Pa u futur ne bindjet fetare, po, besoj! Do ta konsideroja veten te marre apo te cmendur po te mos e besoja.
Nga ky konstatim i yti pres nje replike te @Dëbora .
 
Nga ky konstatim i yti pres nje replike te @Dëbora .
Nuk di a ta quaj nder apo diçka tjetër që më përzgjodhët për replikë të postimit të forumistit më lartë ?‍♀️☺️
Gjithësesi, jam më shumë e bazuar në shkencë 99%. Ai 1% më bën të dyshoj pozitiv për ekzistencën e jetës pas vdekjes. Por, në bazë fetare, do të ishte Utopi.

Disi më sfidon kjo thënia më poshtë ☺️
1616066473602.jpeg
 
Nuk pashe ndonje te vine te na tregojne .......nuk besoj ne asnje menyre
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.