Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

16 orë nga zjarri në magazinën e “Casa Italias”, roja që shpëtoi 20 persona ende i zhdukur

Regjistruar më
Kor 20, 2017
Mesazhe
670
Kanë kaluar 16 orë nga zjarri që përfshiu magazinën e qendrëstregtare “Casa Italia” dhe ende asnjë lajm për rojën që u fut brenda për të shpëtuar punëtorët. Arjan Sala, sipas informacioneve të para, ka ngecur brenda në magazinë dhe nuk dihet asgjë për gjendjen e tij.


Autoritetet kryesore e kanë të vështirë që të futen brenda në magazinë, pasi shtëllungat e dendura të tymit e kanë bërë të vështirë ndërhyrjen.


Roja e objektit, nuk u përgjigj në telefon familjarëve të tyre dhe ishte në punë në momentin e zjarrit. Xhaxhai i tij tha me lot në sy në një prononcim për mediat një natë më parë, se Sala ka shpëtuar 20 persona, ndërkohë që vetë nuk ia arriti të dilte. Ai tha më tej se tashmë shpresat i kishte tek zoti, pasi për të nuk kishte asnjë shenje jete.

Ambienti ku ka rënë zjarri ku ka qenë i mbushur plot me materiale, me rroba e dyshekë. Paraprakisht dyshohet se shkak ka qenë një shkëndijë elektrike, por edhe kjo pistë akoma është e dyshimeve fillestare.
 

Attachments

  • -640-0-605c3a4930fd7.jpeg
    -640-0-605c3a4930fd7.jpeg
    26.5 KB · Shikuar: 0

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.