Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A është e lehtë për një burrë të mbajë dy gra në një shtëpi ...!?

Me te gjitha komentet qesha?
Sepse, jeta ne shqiperi ka nje sistem akoma te pa zhvilluar.
Nuk jane keta gabimi, por eshte shteti, sistemi, analfabetismi qe po shtohet me diploma te blera dhe shume gjera tjera qe nje popull e dergojne ne vendime extreme!
Sa per meshkujt: Une do zgjidhja nje person inteligjent qe kur te me fliste te thoshte nje e te kuptoja 5.
Ndryshe me mire vetem!
Jashte shqiperise jemi te pavarura, une kampunen time, mbasi mbarova studimet, masterin! Kam makinen time, leket e mia, shtepine qe jetoj me prinderit sepse keshtu jam dhe çdo dite shikoj si te zhvillohem me te rejat e kohes dhe te rejat ne technology per punen sigurisht!
Ndersa ne shqiperi, vajzat e shohin martesen si shpetim, sepse jane te pa varura, pa profesion dhe specializime perkatese.
Them ne pergjithesi ë, se eshte dhe ana tjeter qe eshte e zhvilluar dhe as u shkon mendja per martese?
Ndersa meshkujt: disa bixhoz, disa duan meshkuj, disa dembela, disa droge, disa te pashkolluar, disa dallkauke, e disa qe vetem duken por qe jane zero!
Keshtu qe gjithkush si shtron do te flerë thote nona ime? qe vdeksha une per ate❣️
Keshtu qe kalofshi bukur mbremjen ?
Dhe ky dallkauku Zoti i dhente mend
E shendet me mbaresi ne familje, se femijet jane te vetmit qe nuk kane asnje faj?
 
Mua smu hap video, por nisur nga tema, kam nje familje ketu afer, ku burri eshte i martuar me dy gra...Eshte moshatar me babin tim, me gruan e pare shkonte shume mire, por ajo nuk i dhuroi femije, e kjo i dha leje te martohet per te trasheguar pasardhes...
Eshte martuar dhe ka bere dy femije me te dyten, femijet e njohin si nenen e babait(gruan e pare), mbase kur te rriten do e marin vesh te verteten.....
Dy grate zihen gjate gjithe dites, kur vjen zoteria su ndjehet zeri.....
Kur vjen puna per te shtrati, se kam idene( sjam thelluar) per te pyetur me ke flen apo si flejne.....
Ndodh edhe keshtu...
 
Me te gjitha komentet qesha?
Sepse, jeta ne shqiperi ka nje sistem akoma te pa zhvilluar.
Nuk jane keta gabimi, por eshte shteti, sistemi, analfabetismi qe po shtohet me diploma te blera dhe shume gjera tjera qe nje popull e dergojne ne vendime extreme!
Sa per meshkujt: Une do zgjidhja nje person inteligjent qe kur te me fliste te thoshte nje e te kuptoja 5.
Ndryshe me mire vetem!
Jashte shqiperise jemi te pavarura, une kampunen time, mbasi mbarova studimet, masterin! Kam makinen time, leket e mia, shtepine qe jetoj me prinderit sepse keshtu jam dhe çdo dite shikoj si te zhvillohem me te rejat e kohes dhe te rejat ne technology per punen sigurisht!
Ndersa ne shqiperi, vajzat e shohin martesen si shpetim, sepse jane te pa varura, pa profesion dhe specializime perkatese.
Them ne pergjithesi ë, se eshte dhe ana tjeter qe eshte e zhvilluar dhe as u shkon mendja per martese?
Ndersa meshkujt: disa bixhoz, disa duan meshkuj, disa dembela, disa droge, disa te pashkolluar, disa dallkauke, e disa qe vetem duken por qe jane zero!
Keshtu qe gjithkush si shtron do te flerë thote nona ime? qe vdeksha une per ate❣️
Keshtu qe kalofshi bukur mbremjen ?
Dhe ky dallkauku Zoti i dhente mend
E shendet me mbaresi ne familje, se femijet jane te vetmit qe nuk kane asnje faj?
Nuk jan gjerat kaq zymt sa po e ben ti moj Anna. Keta me video jan njerzit me te thjeshte te mundeshem me shoqeri shqipetare sot. Posht tyre qendrojne vetem lypesit dhe ata te mjere qe mbledhin kanace. Duket qe jan hallexhinj dhe e sqaro qe mori dy gra prej hallit qe nuk bente dot femije e para.
Edhe meshkujt shqipetare nuk Jan aq te keqij sa i ben ti apo femrat e tjera se i shohe vete. Nuk eshte e lehte te jesh mashkull ne shqiperi se duhet te plotesosh shume gjera.
Femra si ti ka edhe ne Shqiperi dhe zakonisht perfundoni beqareshka te stazhionuara. Se ecni me imazhin e femres moderne, karrieriste etj.
Gjej nje burr dhe behu me femije se vetem ateher do jesh e plotesuar. Te tjerat vene e vine. Ky miku ne video I kishte bere 8. I shtie pushka so mitraloz.
 
  • Pëlqej
Reactions: .
Nuk jan gjerat kaq zymt sa po e ben ti moj Anna. Keta me video jan njerzit me te thjeshte te mundeshem me shoqeri shqipetare sot. Posht tyre qendrojne vetem lypesit dhe ata te mjere qe mbledhin kanace. Duket qe jan hallexhinj dhe e sqaro qe mori dy gra prej hallit qe nuk bente dot femije e para.
Edhe meshkujt shqipetare nuk Jan aq te keqij sa i ben ti apo femrat e tjera se i shohe vete. Nuk eshte e lehte te jesh mashkull ne shqiperi se duhet te plotesosh shume gjera.
Femra si ti ka edhe ne Shqiperi dhe zakonisht perfundoni beqareshka te stazhionuara. Se ecni me imazhin e femres moderne, karrieriste etj.
Gjej nje burr dhe behu me femije se vetem ateher do jesh e plotesuar. Te tjerat vene e vine. Ky miku ne video I kishte bere 8. I shtie pushka so mitraloz.
Gjithkush e shikon ne kendveshtrimin e vet, por e kisha fjalen qe te gjesh njeriun e duhur dhe jo te martohesh e ndahesh sikur bejne sot, sepse nxitojne?
Une punen nuk e shoh si kariere por si domosdoshmeri, keshtu kam mesuar nga prinderit dhe punoj ne nje biznes familjar ku ndjehem vetvetja?
Faleminderit per keshillat!
Se harrova, per keta dhe si keta te videos fola une?
 
eshte me komode kur i mban me te drejta te barabarta e leht nuk eshte , opinioni eshte i eger ne kto gjera..
duke mendu qe mban 4 5 dashnore . ca pskemi qen ne burrat hamshora ?
 
Dy pak jon
 
Burrat nuk jan te zot te mbajn nje me jo dy. Por ama qefi ua ka!
Te dashur Burra mesohuni te mbani veten njeher pastaj te mbani 1 apo 2 apo 3 gra 😁
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.