Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Nga kush keni frike.....

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
Nga kush keni frike:

Nga monotonia apo,
Mungesa e komunikimit.

Personalisht mendoj se:

Te dyja jane te rrezikshme.
Monotonia ka efekte te keqija ne nje mardhenie.
Por qe mungesa e komunikimit eshte bazike,
duhet patjeter se monotonia ne nje moment nje tjeter do vi.
Ndersa komunikimi eshte celesi i gjithckaje.
Ju si mendoni??
 
Nuk më bën përshtypje as njëra as tjetra...
Personalisht jam mësuar me të dyja, dhe sdo e lejoja veten të më "uli" dhe të kem "frik" nga monotonia...
Si unë, gjithsecili mund ta ndërtoj jetën ashtu siç ai e do ... ?
 
Jam mesuar me monotonine , jam mesuar me mos komunikimin , jam mesuar me cdo gje dhe mendoi qe frika e ben njeriun te guximshem dhe te perballoje cdo pengese dhe normale qe dhe une kam frike nga i madhi ZOT dhe pika ime e dobet familja..
 
Jam mesuar me monotonine , jam mesuar me mos komunikimin , jam mesuar me cdo gje dhe mendoi qe frika e ben njeriun te guximshem dhe te perballoje cdo pengese dhe normale qe dhe une kam frike nga i madhi ZOT dhe pika ime e dobet familja..
Me ne fund fole nji her serio.
Nice
 
Monotoninë dhe komunikimin e kemi vetë ne në dorë për ti ndryshuar.
Janë disa gjëra të tjera që mund të na frikësojnë më tepër, sepse nuk i kontrollojmë dot. (Frika nga Zoti, frika nga e panjohura.)
 
Mungesa e komunikimit.
Nëse në një lidhje nuk funksionon liria e fjalës,atëherë çfarë e mban atë lidhje.
Pse duhet të qëndrojmë me një person qe nuk shpreh ate ç'ka mendon,apo te kemi frike te flasim se ai/ajo do largohet.
Edhe ne jeten e perditshme eshte ky problem,nuk flasim apo nuk na degjojne e me pas pse nuk po funksionon shoqëria ashtu siç duhet.
Përsa i perket monotonise vjen nje çast dhe kupton se duhet te ndryshosh menyren e te jetuarit,vet ndergjegja jote te ben thirrje te çohesh dhe te rinisesh diçka te re.
Do kesh problem ditet e para,por me pas do mesohesh me ndryshimet :):).
 
Mungesa e komunikimit.
Nëse në një lidhje nuk funksionon liria e fjalës,atëherë çfarë e mban atë lidhje.
Pse duhet të qëndrojmë me një person qe nuk shpreh ate ç'ka mendon,apo te kemi frike te flasim se ai/ajo do largohet.
Edhe ne jeten e perditshme eshte ky problem,nuk flasim apo nuk na degjojne e me pas pse nuk po funksionon shoqëria ashtu siç duhet.
Përsa i perket monotonise vjen nje çast dhe kupton se duhet te ndryshosh menyren e te jetuarit,vet ndergjegja jote te ben thirrje te çohesh dhe te rinisesh diçka te re.
Do kesh problem ditet e para,por me pas do mesohesh me ndryshimet :):).
Mos fol mo kshu se do dashurohem me ty do bohem dhonderr burreli ?
 
Nga gjarperi ????
 
Nga shum sende,po si them se iher e kam then tash kejt shpia e shoqnia tu mbo tut me at sen
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.