Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shqipëria nuk kalon në finalen e “Eurovision 2022”

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Shqipëria nuk kalon në finalen e “Eurovision 2022”​



r15-1.png



Këngëtarja Ronela Hajati e cila përfaqësoi Shqipërinë në “Eurovision 2022” me këngën “Sekret” nuk u kualifikua në finale.

Edhe pse me performancën e saj Ronela ndezi skenën, Shqipëria nuk arriti dot të kalojë në finale.
Votimi ishte i hapur gjatë gjithë mbrëmjes, ku shtete të ndryshme kanë pasur mundësi të votojnë për performancën që u ka pëlqyer më shumë.

Ronela shkëlqeu me performancën e saj, e shoqëruar nga koreografja Klaudia Pepa dhe katër balerinë italianë.

E veshur me një fustan ngjyrë rozë me shkëlqim, Ronela mahniti me pamjen.

Ajo që tërhoqi vëmendje ishte performanca në skenë, e cila përmbante elementë të valleve tradicionale shqiptare.

Me një koreografi të kujdesur deri në detaje këngëtarja kërceu së bashku me balerinët si një trup i vetëm, teksa nën ritmin e këngës dhuruan një performancë mahnitëse.
Ronela Hajati përjetoi e para nga konkurrentët ndjesinë e gjysmëfinales së parë të “Eurovision 2022”


Top Channel
 
Këngën se kam dëgjuar fare, as mbrëm se pash ,por në komente që lexova ishte skandaloze,pale veshja
 
Këngën se kam dëgjuar fare, as mbrëm se pash ,por në komente që lexova ishte skandaloze,pale veshja

Une e pashe dhe nuk ka vlente dhe per mua ja bene mire ...me vjen keq qe thonin valle shqiptare ...por vallet tona sjane lakuriq ..... Lame nam gjynah
 
Une e pashe dhe nuk ka vlente dhe per mua ja bene mire ...me vjen keq qe thonin valle shqiptare ...por vallet tona sjane lakuriq ..... Lame nam gjynah
Kto kujtojnë se fitohet festivali me të zhveshura?‍♀️?‍♀️?‍♀️ kjo më duket dhe këngët e veta kshtu i ka?? të them të drejtën nuk më pëlqen si këngëtare dhe se dëgjoj fare.Kemi këngëtarë shum më të mirë se kjo që mund të na përfaqësojnë në festival dhe jo me lakuriqësi.Turp pz
 
Kto kujtojnë se fitohet festivali me të zhveshura?‍♀️?‍♀️?‍♀️ kjo më duket dhe këngët e veta kshtu i ka?? të them të drejtën nuk më pëlqen si këngëtare dhe se dëgjoj fare.Kemi këngëtarë shum më të mirë se kjo që mund të na përfaqësojnë në festival dhe jo me lakuriqësi.Turp pz

Te them te drejten nuk e kisha dëgjuar asnjehere si kengetare ....dhe kur fitoj per Eurovizion thashe medet ç'po çojme ...por nuk mendova se do ishim kaq skandal ...ky mendimi im
 
Te them te drejten nuk e kisha dëgjuar asnjehere si kengetare ....dhe kur fitoj per Eurovizion thashe medet ç'po çojme ...por nuk mendova se do ishim kaq skandal ...ky mendimi im
Bashkohem me mendimin tënd?
Unë as në festival se kam parë ,as festivalin komplet,vetëm këngën e Albanit me Gjergjin kam dëgjuar dhe të gjithë e lavdëronin,por dhe në Shqipëri dihet tani që fitojnë ato që kan mikun dhe nuk vlerësojnë këngën apo këngëtarin që e meriton
 
Bashkohem me mendimin tënd?
Unë as në festival se kam parë ,as festivalin komplet,vetëm këngën e Albanit me Gjergjin kam dëgjuar dhe të gjithë e lavdëronin,por dhe në Shqipëri dihet tani që fitojnë ato që kan mikun dhe nuk vlerësojnë këngën apo këngëtarin që e meriton

Gjynah humbim vlerat ....
 
nga gjitha ato gemra qe kan ca tregojn ne skene nese koshin vendos me ec para me te zhveshme… gjeten bash balenen blu me zhvesh qe nvwnd pjeshkes me ate veshje dukej sikur kishte bastan lushnje mes kamve dalt fare
 
Vdekja me e rende ?
 
Ësht rradha ime me komentu içik :p
në radh të par Urime Ronelës që na solli në ktë ditë të bekuar Eurovizioni?
Por Europa ska nevoj për byçët bipp sorry?
E ronelës sepse ka plot ?Kujtova se ishte e çensuru fjala..
Nuk e mendoj që na ka përfaqsu denjësisht..?
Shqiptarët e modernizuar sipas stilit alla nudo?‍♂️
Sidomos ajo klithma e Shqiponjës ? pak nga teksti " po vjen djali nga malet..
mbrëm pash vetëm paksa Lituanin një performanc e qet dhe kaluese për në fazën tjetër..
Vetëm njëra ishte përfaqsuese e denjë Anjeza shahini dhe do mbetet ? respekte✌
 
Dje vura bast me një shok që Ronela do shkonte deri në finale se ka plot budallenj që e votojnë përderisa ka shumë views në YouTube si më e klikuar. ?? Por në fakt u reflektuan të gjithë dhe e refuzuan. Tashi shokut duhet me i dhënë një kafe me qejf pse s'fitoi Ronela ??
 
Në fakt në Eurovision e meritonte Alban Ramosaj, super tekst, super muzik. ?
 
Shume e padrejte , Ronela me shume se te gjithe e ka merituar ?⭐
 
Dhe nje here provuam qe ne duam te marim!
Gjera me lakuriqesi!
Por jo kudo funksionon keshtu!
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.