Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si i mbijetoi “monstra mbi rërë” tërmetit në Durrës

Edhe 15 mije euro eshte shtrenjte per keto ndertime, mendoj une...
Me mire te blesh nje cope toke e te ngresh nje kasolle...

Aman o @Artin se e kam enderr nje kasolle druri mes pyllit.
Te jetosh aty ca kohe, mrekulli me vete.
Pash nje faqe ne instagram ku nje kompani kosovare ndertonin shtepiza druri per vetem 180 euro metri katror.
 
Last edited:
Edhe 15 mije euro eshte shtrenjte per keto ndertime, mendoj une...
Me mire te blesh nje cope toke e te ngresh nje kasolle...
Ne ate periferi thash
se nuk gjen 15 euro shtepi te Camelia,sepse kam sqaruar se Camelia nuk mund te shese.
65 m2 te Camelia me kerkuan 35 mije euro.
Mbi autostrade ne te majte ka te tilla hyrje.
Mendon se gjen tok
e te besh kasolle asaj ane?
S'ma do mendja. :)
 
Ne ate periferi thash
se nuk gjen 15 euro shtepi te Camelia,sepse kam sqaruar se Camelia nuk mund te shese.
65 m2 te Camelia me kerkuan 35 mije euro.
Mbi autostrade ne te majte ka te tilla hyrje.
Mendon se gjen tok
e te besh kasolle asaj ane?
S'ma do mendja. :)

Jo domosdoshmerisht duhet te ndertosh kasolle ne Durres.
Kasollja ka vleren mes pyllit, ajerit te paster dhe kafsheve te egra.
Ti kisha 15 mije euro une se do e kisha ndertuar nje 50 apo 60 metra katror.
 
Jo domosdoshmerisht duhet te ndertosh kasolle ne Durres.
Kasollja ka vleren mes pyllit, ajerit te paster dhe kafsheve te egra.
Ti kisha 15 mije euro une se do e kisha ndertuar nje 50 apo 60 metra katror.
Ndryshon ne pyll. :D

Pa leje? :D
 
Ne ate periferi thash
se nuk gjen 15 euro shtepi te Camelia,sepse kam sqaruar se Camelia nuk mund te shese.
65 m2 te Camelia me kerkuan 35 mije euro.
Mbi autostrade ne te majte ka te tilla hyrje.
Mendon se gjen tok
e te besh kasolle asaj ane?
S'ma do mendja. :)
Banesat afer detit apo qendrave te medha kane te mirat e tyre, por edhe te keqijat e tyre.
Disa njerez e zgjidhin ndryshe... blejne shtepi ne periferi, sa me larg qyteteve te medha, ku shtepite nuk jane te shtrenjta, e blejne makina te vogla qe nuk harxhojne shume karburant per te ardhur ne pune.
Disa punojne me orare te zgjatura cdo dite, qe te bejne pushim 3 dite ne jave, por edhe te plotesojne 40-orëshin e punës në jave.
 
Aman o @Artin se e kam enderr nje kasolle druri mes pyllit.
Te jetosh aty ca kohe, mrekulli me vete.
Pash nje faqe ne instagram ku nje kompani kosovare ndertonin shtepiza druri per vetem 180 euro metri katror.
Do shpi ne pyll e ?
 
Banesat afer detit apo qendrave te medha kane te mirat e tyre, por edhe te keqijat e tyre.
Disa njerez e zgjidhin ndryshe... blejne shtepi ne periferi, sa me larg qyteteve te medha, ku shtepite nuk jane te shtrenjta, e blejne makina te vogla qe nuk harxhojne shume karburant per te ardhur ne pune.
Disa punojne me orare te zgjatura cdo dite, qe te bejne pushim 3 dite ne jave, por edhe te plotesojne 40-orëshin e punës në jave.
Une te kuptoj.
Kam nje eksperience te keqe ,te mundimshme ne lidhje me blerjen e tokes(kesaj ane ku quhet e si zone industriale)
edhe me mundon ky mendim.

Per ne zona malore (pyll ) te ndertosh shtepize druri eshte ide e bukur. :)
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.