Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

LGBT? TABU APO ....Dicka qe duhet pranuar gjeresisht ne shoqerin shqiptare!!

Harrohet nje gja e ransishme qe sexi bahet me tru.

Raporti sexual ne anus asht thjeshte konsumim.

Une shoh te Guy nje pandemi sexuale mendore e cila asht fut fuqishem ne korporatat me te medha ne bote dhe jo vetem..

Ata jane nje lloj virusi, e gjejne njeri tjetrin, e ndihmojne njeri tjetrin jane empatik me njeri tjetrin -> duken si nje rrace tjeter njerzore.

Ata nuk kan empati ndaj nje familjari, prindi, femije, familje ...ect

Cdo njeri asht i lire ne besim, fe, sex...

Por, asht e papranueshme propaganda e mediave, bankave, korporatave, shtetetve, shoqerive civile te cilat jane pushtuar nga ky virus...

Shume viruse!!

Me qellim

Eliminimin fizik te njerzeve,
dhe
eleminimit e qenies njerzore si nje subjekt i kultures i identitetit i rraces i fese i origjines...

Oroboros
 
Harrohet nje gja e ransishme qe sexi bahet me tru.

Raporti sexual ne anus asht thjeshte konsumim.

Une shoh te Guy nje pandemi sexuale mendore e cila asht fut fuqishem ne korporatat me te medha ne bote dhe jo vetem..

Ata jane nje lloj virusi, e gjejne njeri tjetrin, e ndihmojne njeri tjetrin jane empatik me njeri tjetrin -> duken si nje rrace tjeter njerzore.

Ata nuk kan empati ndaj nje familjari, prindi, femije, familje ...ect

Cdo njeri asht i lire ne besim, fe, sex...

Por, asht e papranueshme propaganda e mediave, bankave, korporatave, shtetetve, shoqerive civile te cilat jane pushtuar nga ky virus...

Shume viruse!!

Me qellim

Eliminimin fizik te njerzeve,
dhe
eleminimit e qenies njerzore si nje subjekt i kultures i identitetit i rraces i fese i origjines...

Oroboros
More vesh ti qe kishte ngel nje burre me barre?
 
More vesh ti qe kishte ngel nje burre me barre?
oj cuc e dashtun,

une fola per virus ne mendjet e njerzeve GUY te cilet cdo dite e me shume po behen me te forte, ata e gjejne njeri tjetrin perkrahin njeri tjetrin.

Ky lloj virusi quhet Dashni e Rreme!

kunder

Dashnise se vertete e cila mbeshtetet ne raport femer mashkull dhe ne familje.

Paradoxi asht qe po i jepet prioritet dhe terren Dashnise se rreme ..

Jo me kot jetojme ne kohen e Rreme !
 
oj cuc e dashtun,

une fola per virus ne mendjet e njerzeve GUY te cilet cdo dite e me shume po behen me te forte, ata e gjejne njeri tjetrin perkrahin njeri tjetrin.

Ky lloj virusi quhet Dashni e Rreme!

kunder

Dashnise se vertete e cila mbeshtetet ne raport femer mashkull dhe ne familje.

Paradoxi asht qe po i jepet prioritet dhe terren Dashnise se rreme ..

Jo me kot jetojme ne kohen e Rreme !
Po te kuptoj shume drejte!
Ku sigurohesh ti qe eshte dashni e rreme?
 
Po te kuptoj shume drejte!
Ku sigurohesh ti qe eshte dashni e rreme?
Sepse e daahtun qellimi i universit asht reaksioni zingjir i energjise i jetes i gjallesave me qellim permbushjen e qellimit te fillit.

Quhet shumimi e dashtun ne cdo fushe te jetes ne atom ne neutron ne busonin x, ne materie ne jete ne gjalles ne unuvers ne cdo gja.

Shkenca thote thote qe jemi ne zgjerim e siper te universit, dmth universi po pjell energji, planete, galaktika...

universi do shuhet kur te filloj te baj ze kunderten qe mos te prodhohet ma.

Ligji kabales thote!

Si poshte ashtu edhe lart!
 
Sepse e daahtun qellimi i universit asht reaksioni zingjir i energjise i jetes i gjallesave me qellim permbushjen e qellimit te fillit.

Quhet shumimi e dashtun ne cdo fushe te jetes ne atom ne neutron ne busonin x, ne materie ne jete ne gjalles ne unuvers ne cdo gja.

Shkenca thote thote qe jemi ne zgjerim e siper te universit, dmth universi po pjell energji, planete, galaktika...

universi do shuhet kur te filloj te baj ze kunderten qe mos te prodhohet ma.

Ligji kabales thote!

Si poshte ashtu edhe lart!
Dhe ne hene kishin pare nje Alien Gey ?
E solli Hera ate temen
 
Krejt senet nket bot i pranoj vetem faren e qetyne kurr Jo ?‍♀️?‍♀️
 
Kot të bëj një pyetje unë. A keni njohur ndonjëherë në jetën tuaj ndonje njeri LGBT, e keni parë ndonjëherë jetën në aspektin e tyre që jeni kaq paragjykues e homofob ndaj tyre?
 
@Artichoke, Un po nje kolege e imja ka qën lesbienne. Njehere me ftoi ne shpi e se dija…e kam ndjere veten shume keq .
i terheq femrat po ajo nuk ishte tipi im ..
kam njoh dhe nje mashkull gay…non koment mjere ata qe e kan ne shpi me keq se Nje femer ?.

nuk i gjykoj se jan ashtu Eshte zgjedhja e tyre ama te ken sjellje normale me ata/o qe i rrethojne.

zot mos na sprovo.
 
@Artichoke, Un po nje kolege e imja ka qën lesbienne. Njehere me ftoi ne shpi e se dija…e kam ndjere veten shume keq .
i terheq femrat po ajo nuk ishte tipi im ..
kam njoh dhe nje mashkull gay…non koment mjere ata qe e kan ne shpi me keq se Nje femer ?.

nuk i gjykoj se jan ashtu Eshte zgjedhja e tyre ama te ken sjellje normale me ata/o qe i rrethojne.

zot mos na sprovo.
Vajzë e dashur, nuk është e thënë të jenë të gjithë njerëzit LGBT njerëz normal ashtu siç nuk është e thënë të jenë të gjithë njerëzit straight njerëz normal (ku ka çdo ditë që vrasin, psikopatie, pedofilë që qarkullojne çdo ditë në rruge). Nuk dua të duken sikur ju bëj avokatin, po kto tonet që shoh ktu ne forum janë shumë paragjyes dhe homofobe ashtu si ky reply që më bërë mua. Nuk po të detyron njeri ti mirepresesh në shtëpi po as që të bën as dëm t'i shohësh me një sy me mirëkuptues. Jeto dhe lër të jetojnë
 
Kot të bëj një pyetje unë. A keni njohur ndonjëherë në jetën tuaj ndonje njeri LGBT, e keni parë ndonjëherë jetën në aspektin e tyre që jeni kaq paragjykues e homofob ndaj tyre?
Kemi shoqe & shok dhe nuk jemi homofob . ??
 
Dhe ne hene kishin pare nje Alien Gey ?
E solli Hera ate temen
Dhe ne hene kishin pare nje Alien Gey ?
E solli Hera ate temen
Edhe kjo qe thua ti asht nje lloj propagande, ok kemi ra te tane preh e propagandes.
Njeriu tashme nuk mendon me menjen e vet, thjeshte reflekto ne akte e veprime ate qe i servirin ...

Skllavi modern!

une te mora nje shembull se si asht e ndertume gjithsia mbi bazen e parimit te riprodhimit..

ky lloj procesi ndodh ne materie dhe ne gjallesa.

Prandaj te thashe Si poshte ashtu edhe lart"

Por sigurisht qe brenda ksaj entropie duhet te pranojme qe ka edhe anomali por ky nuk asht rregulli por asht perjashtimi.

Nese ne dum me ba perjashtimin rregull e viceversa atehere njeriu nuk po ndjek rregullat e arkitektit te madh.

Nje yll lind vdes dhe nga pluhuri tij rilind.

Nje lule cel thahet dhe nga pluhuri i saj rilind.

Ky asht proces.

Nese nj yll lind me anomali GUY nuk kemi ma yje
Nese nje lule lind me anomali GUY nuk kemi ma lule.

Dhe kshu cuc e dashtun jane rregullat e kozmosit, te cilat ne vetevete mbartin qellimin kryesore luften per ekzistence.

Por nese kte lufte entropike midis rregullit dhe anomalise e rregullon vete universi, ne favor te ekzistences, Njeriu kerkon ta rregulloj vete ne favor te Anomalise.

Jeta kjo asht!

Ti japim prioritet atyre qe lindin qe bajne te mujtem qe ne me ekzistu.

Elita botnore me shume kujdeset per GUY se sa per femijet.

Une kam zgjedh me ke do jem ne kete lufe e cila sa ka nis.

Flasim pas 15 viteve ...
 
Vajzë e dashur, nuk është e thënë të jenë të gjithë njerëzit LGBT njerëz normal ashtu siç nuk është e thënë të jenë të gjithë njerëzit straight njerëz normal (ku ka çdo ditë që vrasin, psikopatie, pedofilë që qarkullojne çdo ditë në rruge). Nuk dua të duken sikur ju bëj avokatin, po kto tonet që shoh ktu ne forum janë shumë paragjyes dhe homofobe ashtu si ky reply që më bërë mua. Nuk po të detyron njeri ti mirepresesh në shtëpi po as që të bën as dëm t'i shohësh me një sy me mirëkuptues. Jeto dhe lër të jetojnë
I dashur @Artichoke ti bere nje pyetje a keni ndeshur ne jete dhe un dhash dy eksperienca te jetés time .
Nuk i kam gjykuar kurre per zgjedhjet e tyre ama nuk do doja te ballafaqohesha me ne jete me ta kaq.
 
SDI PSE POR DO JU LUTESHA PRONARIT TE FORUMIT TA KISHTE ZHDUK KET BASTARDE TEME.
FLM DHE SHNET.
 
I dashur @Artichoke ti bere nje pyetje a keni ndeshur ne jete dhe un dhash dy eksperienca te jetés time .
Nuk i kam gjykuar kurre per zgjedhjet e tyre ama nuk do doja te ballafaqohesha me ne jete me ta kaq.
Ksaj i thone mos te hash me molla nga nje peme se te qelloi nje e prishur.
 
Edhe kjo qe thua ti asht nje lloj propagande, ok kemi ra te tane preh e propagandes.
Njeriu tashme nuk mendon me menjen e vet, thjeshte reflekto ne akte e veprime ate qe i servirin ...

Skllavi modern!

une te mora nje shembull se si asht e ndertume gjithsia mbi bazen e parimit te riprodhimit..

ky lloj procesi ndodh ne materie dhe ne gjallesa.

Prandaj te thashe Si poshte ashtu edhe lart"

Por sigurisht qe brenda ksaj entropie duhet te pranojme qe ka edhe anomali por ky nuk asht rregulli por asht perjashtimi.

Nese ne dum me ba perjashtimin rregull e viceversa atehere njeriu nuk po ndjek rregullat e arkitektit te madh.

Nje yll lind vdes dhe nga pluhuri tij rilind.

Nje lule cel thahet dhe nga pluhuri i saj rilind.

Ky asht proces.

Nese nj yll lind me anomali GUY nuk kemi ma yje
Nese nje lule lind me anomali GUY nuk kemi ma lule.

Dhe kshu cuc e dashtun jane rregullat e kozmosit, te cilat ne vetevete mbartin qellimin kryesore luften per ekzistence.

Por nese kte lufte entropike midis rregullit dhe anomalise e rregullon vete universi, ne favor te ekzistences, Njeriu kerkon ta rregulloj vete ne favor te Anomalise.

Jeta kjo asht!

Ti japim prioritet atyre qe lindin qe bajne te mujtem qe ne me ekzistu.

Elita botnore me shume kujdeset per GUY se sa per femijet.

Une kam zgjedh me ke do jem ne kete lufe e cila sa ka nis.

Flasim pas 15 viteve ...
Jam cik si pergjumesh! Te kthej pergjigje neser
Po ti Mos u tremb burridheut! Largo bythen tende dhe e ke kry detyren.
 
Jam cik si pergjumesh! Te kthej pergjigje neser
Po ti Mos u tremb burridheut! Largo bythen tende dhe e ke kry detyren.
Shiko, ti e relativizon aq shume sa duket gati gati banale.

Ceshtja nuk eshte ktu!

Ceshtja asht shume e thelle, po pate kohe thellohu.

Dhe naten flej gjume mos rri tu pa yjet ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.