Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ju intereson dashuria e nji djali/vajze te varfer..?!

Dashuria nuk njeh status.
Kur ndjenja eshte reale, eshte sublime nuk do t'ja dije.
Mendja dhe zemra nuk na marrin "leje" ato thjeshte veprojne.
Pastaj sa i takon nderveprimit me dike qe eshte me i varfer, mua personalisht me shume se sa varferia me intereson arsyeja se perse eshte i tille, cfare rrethanash e kane sjelle ne ate pike.
Mund te jete i varfer sepse loz lloto dhe pi alkol tere dites e bredh mbas femrave.
Mund te jete i varfer sepse eshte dembel, i pelqen te parazitoje dhe e merr jeten ku rafsha mos u vrafsha.
Mund te jete i varfer sepse vjen nga nje historik familjar i tille, pra familje me pak te ardhura.
Jetojme ne nje epoke moderne materialiste dhe kapitaliste, por edhe ne boten e mundesive. Me perpjekje ndoshta nuk behesh CEO i ndonje koorporate por sigurisht qe nese do dhe nese ke vullnetin dhe kulturen e punes, me sakrifica ja arrin cdo synimi. Dhe une me deshiren me te madhe do e pranoja nje djale te tille, me mireqenie te vogel por me prespektive shume te madhe. Do i behesha krah e me shume respekt e deshire do e ndihmoja qe te dy bashke ta ndertonim jeten.
Ama sigurisht qe pjesa ekonomike ka rendesine e saj. Sepse tregon edhe perpjekjet e individit. Plus do ndertosh familje. Dashuria eshte ndjenja me e fuqishme ne bote, por ajo nuk hahet dhe nuk ta ngop stomakun. Ekonomia dhe mungesa e deshires per te ecur perpara sjell gjithashtu edhe probleme familjare.
Pra perpara se te merremi me pasojen duhet te analizojme shkakun.
Ky eshte opinioni im.
 
Sa thjesht e keni me shkrujt pz kur as1 se bo ate qe thot vec shtiren sa per sy e faqe kur e dim qe jan vec germa e tdukemi mir.
Ncnncncncncnncncncnnc
Keshtu jam edhe ne realitet jo vetem ne virtualitet??
 
Perrallat jane bere me princa jo me varfanjak.
Mund te kete perjashtime te rralla por e pergjithshmja eshte se ana ekonomike shihet shume nga femrat.
 
Zemra nuk pyet për moshë/ rracë/ ngjyrë/ fe/ ekonomi.
 
@Alda79
je e pasur ti
qe te thur onrra une? ?
Bejme pak kontrast se un nje biroçe kam
e leka kam (leshtë)ama shpirtin e kam sa mali Korab ?
 
Dashuria nuk njeh status.
Kur ndjenja eshte reale, eshte sublime nuk do t'ja dije.
Mendja dhe zemra nuk na marrin "leje" ato thjeshte veprojne.
Pastaj sa i takon nderveprimit me dike qe eshte me i varfer, mua personalisht me shume se sa varferia me intereson arsyeja se perse eshte i tille, cfare rrethanash e kane sjelle ne ate pike.
Mund te jete i varfer sepse loz lloto dhe pi alkol tere dites e bredh mbas femrave.
Mund te jete i varfer sepse eshte dembel, i pelqen te parazitoje dhe e merr jeten ku rafsha mos u vrafsha.
Mund te jete i varfer sepse vjen nga nje historik familjar i tille, pra familje me pak te ardhura.
Jetojme ne nje epoke moderne materialiste dhe kapitaliste, por edhe ne boten e mundesive. Me perpjekje ndoshta nuk behesh CEO i ndonje koorporate por sigurisht qe nese do dhe nese ke vullnetin dhe kulturen e punes, me sakrifica ja arrin cdo synimi. Dhe une me deshiren me te madhe do e pranoja nje djale te tille, me mireqenie te vogel por me prespektive shume te madhe. Do i behesha krah e me shume respekt e deshire do e ndihmoja qe te dy bashke ta ndertonim jeten.
Ama sigurisht qe pjesa ekonomike ka rendesine e saj. Sepse tregon edhe perpjekjet e individit. Plus do ndertosh familje. Dashuria eshte ndjenja me e fuqishme ne bote, por ajo nuk hahet dhe nuk ta ngop stomakun. Ekonomia dhe mungesa e deshires per te ecur perpara sjell gjithashtu edhe probleme familjare.
Pra perpara se te merremi me pasojen duhet te analizojme shkakun.
Ky eshte opinioni im.
Komplimente per shkrimin!
Mesa kuptoj drejtesisht nga ajo qe lexova i bie qe jepni votën kundra varferise☺️
 
Tema: me mir te dish se sa t kesh.!
That shum gjera po m ngjajn t thena sa per mode.
U than shum argumenta te perziera.
Liveli i njeriut them per kapacitetin dhe pasurin nuk matet me llogarin bankare por me jeten qe ka patur njeriu...
Personalisht leket jan gjeja e fundit q shof... Nese do zgjithja nje person.
Pertej ndjenjave dmth perjudhes "romantike" shikohet sipas meje nese cifti puqet nga ana karakterit dhe gjeja me e rensishme se cifti duhet t ket projekt jete qe shkojn n t njejtin drejtim...
Kto prap se prap jan vetem fjal sps sipas meje cifti perfek esht si bixhoza rrall her fiton..
Jetojm n nje epok q thojn esht i vecuar si globalizim. Kjo dmth qe je i pasur sot dhe neser humb cdo gje ose je i varfer sot dhe neser ke miliona pra ka m shum rensi kapaciteti i njeriut t perballoj jeten se pari si indivit i vetem pastaj si cift.
 
Tema: me mir te dish se sa t kesh.!
That shum gjera po m ngjajn t thena sa per mode.
U than shum argumenta te perziera.
Liveli i njeriut them per kapacitetin dhe pasurin nuk matet me llogarin bankare por me jeten qe ka patur njeriu...
Personalisht leket jan gjeja e fundit q shof... Nese do zgjithja nje person.
Pertej ndjenjave dmth perjudhes "romantike" shikohet sipas meje nese cifti puqet nga ana karakterit dhe gjeja me e rensishme se cifti duhet t ket projekt jete qe shkojn n t njejtin drejtim...
Kto prap se prap jan vetem fjal sps sipas meje cifti perfek esht si bixhoza rrall her fiton..
Jetojm n nje epok q thojn esht i vecuar si globalizim. Kjo dmth qe je i pasur sot dhe neser humb cdo gje ose je i varfer sot dhe neser ke miliona pra ka m shum rensi kapaciteti i njeriut t perballoj jeten se pari si indivit i vetem pastaj si cift.
Me mire te kesh edhe te dish ca te bosh thot legjenda hoxha prifti jon Nojsi ???
 
Dashuria nuk njeh status.
Kur ndjenja eshte reale, eshte sublime nuk do t'ja dije.
Mendja dhe zemra nuk na marrin "leje" ato thjeshte veprojne.
Pastaj sa i takon nderveprimit me dike qe eshte me i varfer, mua personalisht me shume se sa varferia me intereson arsyeja se perse eshte i tille, cfare rrethanash e kane sjelle ne ate pike.
Mund te jete i varfer sepse loz lloto dhe pi alkol tere dites e bredh mbas femrave.
Mund te jete i varfer sepse eshte dembel, i pelqen te parazitoje dhe e merr jeten ku rafsha mos u vrafsha.
Mund te jete i varfer sepse vjen nga nje historik familjar i tille, pra familje me pak te ardhura.
Jetojme ne nje epoke moderne materialiste dhe kapitaliste, por edhe ne boten e mundesive. Me perpjekje ndoshta nuk behesh CEO i ndonje koorporate por sigurisht qe nese do dhe nese ke vullnetin dhe kulturen e punes, me sakrifica ja arrin cdo synimi. Dhe une me deshiren me te madhe do e pranoja nje djale te tille, me mireqenie te vogel por me prespektive shume te madhe. Do i behesha krah e me shume respekt e deshire do e ndihmoja qe te dy bashke ta ndertonim jeten.
Ama sigurisht qe pjesa ekonomike ka rendesine e saj. Sepse tregon edhe perpjekjet e individit. Plus do ndertosh familje. Dashuria eshte ndjenja me e fuqishme ne bote, por ajo nuk hahet dhe nuk ta ngop stomakun. Ekonomia dhe mungesa e deshires per te ecur perpara sjell gjithashtu edhe probleme familjare.
Pra perpara se te merremi me pasojen duhet te analizojme shkakun.
Ky eshte opinioni im.
Pranej nuk vjen shpesh se pale te bojn llafe kto te stafit se ti edhe nji mendim tjeter me dhone e bllokove serverin ???? ?????
 
Teorira te shumta.
Une i besoj praktikes,edhe praktika ka treguar qe nqs s'ka (eshte fatalitet). ;)

Per cilindo.

Njeriu eshte qenie cinike o njerez,edhe gjithmone do e godase sistematikisht ;)

Hidhini nje sy perreth,edhe do e shikoni. ;)
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.