Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A mendoni se aborti është zgjidhje?

A mendoni se aborti është zgjidhje?

  • Absolutisht kunder pasi eshte nje krim

    Votimi: 26 45.6%
  • Jam pro abortit gjate 3 muajve te pare

    Votimi: 4 7.0%
  • Jam pro abortit vetem kur rrezikohet shendeti i nenes

    Votimi: 18 31.6%
  • Jam pro abortit vetem ne raste abuzimi seksual

    Votimi: 4 7.0%
  • Jam totalisht pro abortit

    Votimi: 5 8.8%

  • Gjithsej votues
    57
Jam pro abortit kur rrezikohet jeta e nenes , per te tj te mbajn pergjithesi per veprimet qe bejn kta djelmoshat e gocat ?
 
Jam me mendje te hapur , pasi eshte ceshtje delikate .
 
Sjam as nuk do jem kurre pro abortit,ka masa plot per te mos ngelur shtatzan dhe mund ti marrin ato masa para se te krijohet nje jet brenda tyre.Pasi te krijohet ske te drejt tja marresh jeten se e fal tjeter kush.Stoppp aborteve.
 
Smund te "ndahet me thike" asnje nga pergjigjet. Jane te shumta rastet kur aborti eshte thjesht kaprico dhe shume te tjera kur eshte i domosdoshem.
 
Apsolutisht kunder:
Vetem ne raste te rrezikshme ose do te ishte i detyrueshem
 
Abort ne asnje menyr,demin me vdekje jo maman por baban qe sdo behet god
 
Abort ne asnje menyr,demin me vdekje jo maman por baban qe sdo behet god
Çfare lidhje ka babai? Mendoj se jane nenat ato qe kane me se shumti pergjegjesi per abortin. Nje mashkull e kuptoj qe mund te jete pro abortit por nenen kurresesi nuk do e kuptoja.
 
Sepse ne shumicen e rasteve jan meshkujt qe sa kuptojn qe je shtatzen ikin ose kerkojn abort mendimi personal sorry prandaj baballaret e ardhshem
 
Sepse ne shumicen e rasteve jan meshkujt qe sa kuptojn qe je shtatzen ikin ose kerkojn abort mendimi personal sorry prandaj baballaret e ardhshem

Partneri mund te kerkoje te vrasesh dhe veten, ti do degjosh cfare thote ai apo do besh ate qe ndjen?
Nuk ka dashuri me te madhe ne bote se dashuria e nenes per femijen, nena jep jeten per femijen.
 
Edij kush me mir se nje jetime e kupton ket por tradita dhe perkrahja ne shoqerin tek ne e dobet
 
Pro abortit në rastet kur rrezikohet jeta e femrës dhe pse unë njoh personalisht heroina që kanë rrezikuar dhe sjellur në jetë e po ashu pro abortit në rastet se fëmija është me probleme të tipit flluskë në kokë, deformime etj..
 
Aborti !
Nje fjal qe nuk duhet te ekzistonte sido te te jete zoti siell ne jet dhe ai e mer ate.
Eshte nje mrekulli ajo qe ndodh ne trupin e femres, do te thoja mrekullia me e madhe ne univers dhe kjo fjal nuk duhet te ekziston.
 
Aborti? Tani vone e kam kuptuar kete fjale ....
Sigurisht qe jam plotesisht kunder ketij veprimi , por jam konfuze me femrat e perdhuruara , aty sdi cfar te tregoj ?. Une asnjehere sdo abortoja ne cfardo moshe te isha , ne cfar do situate . Po vret nje jete ?
 
Nisur nga titulli i temes nxitova te votoj se jam totalisht kundra cdolloj aborti por pasi lexova "rrethanat" e supozuara, menjehere ndryshova mendje.
Tani, nese flasim per njerez me llogjike te shendetshme (ne te kundert nuk do pergjigjesha fare) qe perballen me kete supozim shume te rendesishem, pergjigja ime vijon meposhte.
Natyrisht qe aborti nuk eshte zgjidhja e duhur, madje edhe doktori pertej sikletit ku detyrohet tu shpjegoje pacienteve situaten serjoze, detyrohet te shpetoje nje jete duke hequr nje jete tjeter.
Kshuqe... detyrimisht do zgjidhja abortin vetem nese rrezikohet jeta e nenes.
 
Nisur nga titulli i temes nxitova te votoj se jam totalisht kundra cdolloj aborti por pasi lexova "rrethanat" e supozuara, menjehere ndryshova mendje.
Tani, nese flasim per njerez me llogjike te shendetshme (ne te kundert nuk do pergjigjesha fare) qe perballen me kete supozim shume te rendesishem, pergjigja ime vijon meposhte.
Natyrisht qe aborti nuk eshte zgjidhja e duhur, madje edhe doktori pertej sikletit ku detyrohet tu shpjegoje pacienteve situaten serjoze, detyrohet te shpetoje nje jete duke hequr nje jete tjeter.
Kshuqe... detyrimisht do zgjidhja abortin vetem nese rrezikohet jeta e nenes.
Shumë dakord
Para dy ditësh një kushërira ime u shtrua rast urgjent.
U desh të ndërpriste shtatzaninë në muajin e 6 pasi o fëmija ose ajo duhej të jetonte.
E hoqi fëmijën por me aq sa kontaktova me të e ka përjetuar shumë keq sepse ish fëmija i parë:(
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.