Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Adoptimi i fëmijëve....

Jeni pro Adoptimit


  • Gjithsej votues
    26
As unë s'dua tê zgjatem në fakt se jo tan njerzit jena tê njëjt, e mendojm njêjt, dhe kena kêndvêshtrime tê njêjta..
Nuk heq asnji presje nga kto qê ke than apsolutisht sh e drejtë .
Poor duhet me mendu edhe pjesen që ndoshta ka usera qê se kan familjen, që jan rrit nê jetimore, qê kto shakt qê ne bajm vêrtet i prek, e i ban me u ndi tê pa dashtun.
Ne vêrtet mund ti duam poor ai /ajo nuk ka si ta dij , kur ne bajm ktê bashkêbisedim .
Pra nëse unë ju lexoj juve kto shkrime mdihem keq, e diskriminuar nga pjesa tjt qê ka familje .
Se.di sa e qart isha e uroj ta kuptosh thelbin e asj qê desha me pêrcjell. formë.
Ktu nuk ashtn asgja ma shumë se xhungul fjalësh e shkretëir veprash! ?
Mos u mundo te besh xhunglen parajse thjesht mundohu parajsen tende ta pershtasesh ne xhungel.??
 
@STONE_HEAD @Plusbellelavie @Meloo e shikoj qe e mbroni me fanatizem kete punen e PO-se
Por jeta nuke eshte vetem ndjenja...jeta seshte vetem poezi...perditsia eshte ndryshe..eshte bardhe e zi. Do te hash,vishesh etj etj @Berardi e ka kapur shume mire nje pjese dhe pse nuk ngjajn rastet . Ne jete nuk ecin vaj gjerat e adoptove(biresove me sakte)nje femije dhe mbaroi aty.
Nuk i flet dot...nuk i fut dot nji shpulle...kur trritet ME PATJETER DO I KERKOJ PRINDERIT(nqs i ka)
Si do ndihesh ti qe e ke rritur veshur lare e shplare 20 vite....do beheshe vrasese qe tmos ta mernin(instikti mbrojtes i nenes).
Prandaj duhen par me thelle gjerat...jo vetem ...romaticitet...familje lumtur ..happy ending.
Dhe ne qe themi JO nuk do te thot qe skemi zemer e nuk duam fmijet...se une kam qar dhe per fmijet e tjerve tpanjohur hic kur i kam pa keq...
te drejt ke deri diku por jam larg pizive dashurive romancave showve a ku di unn.deri diku te drejt ke por nese flas dicka do te thot qe di dicka nuk flas kurrr hajd po se du me u ba si shpirt I mir ketu se ketu eshte nje forumi ku cdo kush hyn me harru ato qe ka ne jet vertet.por jets e vertet eshte jashte ku do ngelesh pa buk me minimum e lekve me vuajtje md shummm gjera.por pse Mos e maresh nga ana tjetr do I dhurosh nje shtepi nje femije pa shtepi.shtepi jo prej tulle qe ka dhe ajo rendesi normal por nje shtepi familje prej shpirti.e ne castin qe ai femi te kuptoj te jesh ai qe do ja thuash situation pa e len ne dore te te tjerve per tja shpjeguar,nen ajo qe te Lind por dhe ajo qe te rrit.dhe sa femij qe I ka lind nena e baba vet I kam braktis ne nje shtepi ketu ne shqiperi a nuk quhet e ky braktisje se femijet ikin pr nje te mir me te mir.ateher ku eshte ndryshimi??????? te perqafoj por jan disa gjera qe nuk I kam me te lexuar romane por I kam me te jetuar???????
 
te drejt ke deri diku por jam larg pizive dashurive romancave showve a ku di unn.deri diku te drejt ke por nese flas dicka do te thot qe di dicka nuk flas kurrr hajd po se du me u ba si shpirt I mir ketu se ketu eshte nje forumi ku cdo kush hyn me harru ato qe ka ne jet vertet.por jets e vertet eshte jashte ku do ngelesh pa buk me minimum e lekve me vuajtje md shummm gjera.por pse Mos e maresh nga ana tjetr do I dhurosh nje shtepi nje femije pa shtepi.shtepi jo prej tulle qe ka dhe ajo rendesi normal por nje shtepi familje prej shpirti.e ne castin qe ai femi te kuptoj te jesh ai qe do ja thuash situation pa e len ne dore te te tjerve per tja shpjeguar,nen ajo qe te Lind por dhe ajo qe te rrit.dhe sa femij qe I ka lind nena e baba vet I kam braktis ne nje shtepi ketu ne shqiperi a nuk quhet e ky braktisje se femijet ikin pr nje te mir me te mir.ateher ku eshte ndryshimi??????? te perqafoj por jan disa gjera qe nuk I kam me te lexuar romane por I kam me te jetuar???????

krijesa e vogel (femija) te pushton zemren, i shikon kur luajne kur qeshin kur vijne afer e te flasin, epo nese ka dicka hyjnore ajo asht te femijet, ashtu sic thoshte gjyshja jeme se bota nuk shembet (apokalipsi) vetem prej fmive. Prandaj, une jam totalisht per boten e fmive, une dua te jem nje fmije….

Asht nje fushe qe e njoh shume mire edhe nga ana ligjore ne lidhje me adoptimet nderkombetare, dhe ajo qe me habit nuk jane mendimet e juaja ketu ne forum, por jane ligjet, edhe shqiperia futet ne ato vende qe eshte i veshtire adoptimi (ne kete rast po flas kur don nje qytetar i huaj me adoptu nje femije shqiptar, se nje shqiptar kur don me adoptu nje fmije shqiptar e ka te thjeshte)

Duhet te mbahemi mend ne jete per dicka te mire ose per mire…oroboros!

Dhe dita po vjen ?
 
te drejt ke deri diku por jam larg pizive dashurive romancave showve a ku di unn.deri diku te drejt ke por nese flas dicka do te thot qe di dicka nuk flas kurrr hajd po se du me u ba si shpirt I mir ketu se ketu eshte nje forumi ku cdo kush hyn me harru ato qe ka ne jet vertet.por jets e vertet eshte jashte ku do ngelesh pa buk me minimum e lekve me vuajtje md shummm gjera.por pse Mos e maresh nga ana tjetr do I dhurosh nje shtepi nje femije pa shtepi.shtepi jo prej tulle qe ka dhe ajo rendesi normal por nje shtepi familje prej shpirti.e ne castin qe ai femi te kuptoj te jesh ai qe do ja thuash situation pa e len ne dore te te tjerve per tja shpjeguar,nen ajo qe te Lind por dhe ajo qe te rrit.dhe sa femij qe I ka lind nena e baba vet I kam braktis ne nje shtepi ketu ne shqiperi a nuk quhet e ky braktisje se femijet ikin pr nje te mir me te mir.ateher ku eshte ndryshimi??????? te perqafoj por jan disa gjera qe nuk I kam me te lexuar romane por I kam me te jetuar???????
Eshte ceshtje iendveshtrimi dhe si i llogjikon secili nga ne gjerat...???
Nuk them qe jemi te kqinj se mendojm ndryshe..as per ty as per asnji ??
 
Se mendoj sa do te them qe e dua e dua do e mbaj afer me shume se femijet e mi jo te gjakut tim,do ndihet cikez i vecuar🤗
Asnjeher nuk ndihet i vecuar askush aty ku i jepet dashuri e sinqert dhe e vertet 🤗🤗
 
Nuk mendoj se do adoptoja nje femij.
Nese zoti me dhuron femijen tim eshte cdo gjo qe deshiroj ne te ardhmen te jem baba dhe do jem shum i mire, por smund te adoptoj nje femije, i cili nuk i perket gjakut tim.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.