Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Fakte gjeografike.

Juno

OFF
Kontributor
Regjistruar më
Jul 25, 2017
Mesazhe
17,295
Pëlqime
18,131
Pikë
113
Mosha
36
Location
Space
- Liqeni Hillier ose Liqeni Rozë -
Liqeni Hillier ose ndryshe që quhet Liqeni Pink (Rozë), gjindet në Australinë Perëndimore apo në Ishujt e Mesëm.
Liqeni ka një gjatësi prej 600 metra, dhe një gjerësi prej 250 metra.
Arsyeja pse liqeni ka këtë ngjyrë është ende nën investigim. Një shpjegim i mundshëm sipas disa shkencëtarëve përfshin përqëndrimet e ulëta ushqimore dhe tipe të ndryshme bakteresh dhe algash. Ngjyrimi rozë mund të jetë edhe si rezultat i një reaksioni kimik i kripës së detit me baktere të kuqe halofilike.
Por akoma nuk ka rezultate përfundimtare për ngjyrën e liqenit....!
56791
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Juno

OFF
Kontributor
Regjistruar më
Jul 25, 2017
Mesazhe
17,295
Pëlqime
18,131
Pikë
113
Mosha
36
Location
Space
Downpatrick Head, Irlandë, që tregon miliona vjet të proceseve gjeologjike.

56792
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top