Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Femrat inteligjente

Zeus

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Maj 16, 2021
Mesazhe
4,316
"Një femër inteligjente ka miliona armiq: të gjithë burra budallenj."

Femrat më të zgjuara, më të forta dhe më të ndritura e kanë më të vështirë të gjejnë dashurinë, pse?
A është faji i standardeve shumë të larta të grave tepër kërkuese? Apo faji i konkurrencës mashkullore?

Duket si një përfundim i paramenduar: nëse një femër është e zgjuar, brilante, e këndshme dhe seksi (të gjitha së bashku), atëherë ajo duhet të jetë gruaja perfekte për çdo mashkull.

42694284_imprenditrice.jpg

Pra, pse femrat e forta janë single? Pasi shumë studime sociale të bëra mbi këtë temë tregojnë se gratë inteligjente shpesh mbeten beqare.
by⚡⚡
 
"Një femër inteligjente ka miliona armiq: të gjithë burra budallenj."

Femrat më të zgjuara, më të forta dhe më të ndritura e kanë më të vështirë të gjejnë dashurinë, pse?
A është faji i standardeve shumë të larta të grave tepër kërkuese? Apo faji i konkurrencës mashkullore?

Duket si një përfundim i paramenduar: nëse një femër është e zgjuar, brilante, e këndshme dhe seksi (të gjitha së bashku), atëherë ajo duhet të jetë gruaja perfekte për çdo mashkull.

View attachment 129112

Pra, pse femrat e forta janë single? Pasi shumë studime sociale të bëra mbi këtë temë tregojnë se gratë inteligjente shpesh mbeten beqare.
by⚡⚡
femrat jan te gjitha inteligjente ajo femer.dhe kur duket sikur ato nuk mari vesh gje ne ate cast duhet me pas frik se ajo femer qe nuk tregon shum ka nje arsenal me zgjuarsi
 
femrat jan te gjitha inteligjente ajo femer.dhe kur duket sikur ato nuk mari vesh gje ne ate cast duhet me pas frik se ajo femer qe nuk tregon shum ka nje arsenal me zgjuarsi
Po pra..meshkujt nxjerrin lopët në mjes në livadh dhe humbin rrugën për kthim ,,???
 
?‍♀️
 
Do lexoj per femrat e zgjuara se une nuk hy ne to
 
Brenda nje femre fle nje engjell nje djall, nje budallaqe nje inteligjente….
Ate qe do te zgjosh ate do Te kesh!
 
Një studim i bërë me 30 meshkuj na jep përgjigjet per femrat inteligjente :


1. Kur një mashkull debaton me një femër më pak të mençur, arrin ta bindë me dy fjali, ndërsa me një inteligjente debati vazhdon të paktën gjashtë muaj.

2. Një vajzë më pak e mençur, ka tendencën të admirojë një mashkull për aftësitë e tij, të paarritshme nga ajo dhe është një formë narcizizmi nga i cili vështirë se heq dorë.

3. Një femër naive ia del të pranojë diferencat estetike mes saj dhe partnerit, pasi beson se shëmtia e tij kompensohet me inteligjencën që ka.

4. Me një femër inteligjente krijohet shpesh një lloj gare që e dëmton lidhjen. Një marrëdhënie e ekuilibruar duhet të jetë paradoksalisht e çbalancuar.

5. Shpesh meshkujt ndihen të kërcënuar në ndjenjën e tyre të superioritetit ose vizionin e mashkullit Alfa përballë një femre me dhunti po aq sa dhe ai vetë.

6. Pjesa më e madhe e meshkujve joshen nga një femër që ka një sjellje sensuale, sjellje që shumë femra inteligjente nuk e bëjnë për asnjë arsye në botë.

7. Femra inteligjente shpesh ka të ardhura më të mira se sa partneri dhe kjo është një “plagë” narciste që vështirë se meshkujt e përtypin.

8. Femra naive mund të modelohet më lehtësisht, krahasuar me një femër me një perceptim të lartë mbi veten dhe mundësitë që ka.

9. Në aftësitë e një femre inteligjente shumë meshkuj perceptojnë një lloj burrërie që i bën më pak tërheqëse.

10.Femrat inteligjente janë shpesh të përkushtuara që të arrijnë objektivat e tyre, duke i lënë pak kohë kënaqësive dhe nevojave të meshkujve.

11.Shumë meshkuj, edhe pse inteligjentë, kanë vështirësi të vihen në garë me një femër të barabartë me ta, duke qenë se betejat dhe garat shoqërore pranohen në sferën e punës, por jo në atë sentimentale.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.