Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Formo fjali me fjalën e fundit...

Sot kuptova, se ka njerez aq te vegjel ne mendje.
Dhe me e keqja, se nuk e dine!
Nuk e dinë, dhe as nuk duan t'ia dinë. Kjo ta plas zemrën e ta copëton shpirtin. Me të vërtetë është e dhimbshme kur të kërkohet gjithçka e s'të jepet asgjë në këmbim. ?
 
Ne kembin...nuk mund te kete relata mes njerezve, jep se ndehemi vete te lumtur.
Kjo bote u mbush me profesioniste dhe disa njerezucer qe bejne sehir kur i fusin ne loje dhe u duket vetja yll me 6 cepa.
 
Gjashtë cepa u bënë në gjoksin tim. Jo gjashtë, por gjashtëqind! Kaq keq ma thërrmoi zemrën, me fjalët që m'i tha.
 
Mi tha mendja ato qe doja te degjoja.
Intuita gjithmonë arrin aty ku duhet para se mendja te shkoje e syte te shohin.
Ka njerez qe duken naiv por nuk jane, e kjo ndodh se ata dine mire te veshin rolin qe tjeret duan te shohin.
 
Të shihnin këtë që shoh unë, edhe ata do të bëheshin si unë, po ja që s'shikojnë dhe as nuk duan të shikojnë. Sa keq më vjen që insistojnë të shikojnë nga ana e gabuar, dhe kështu dalin gjithmonë të gabuar.
 
I beson vetes me shume se gjithckaje ne bote, e kete e di vetem personi dhe pse nuk duket.
Tek e fundit asnjehere gjerat nuk jane sikur duken.
 
Duken shenjat e mosmirënjohjes edhe atëherë kur ato nuk thuhen a bëhen hapur.
 
Hapur eshte mendja gjithmonë dhe pse nuk arrijne ta kuptojne ata qe u eshte ndryshkur truri dhe nuk u bon mo as per skrap.
 
Skrapi nuk është vend edhe aq i keq kur e krahason ligësinë e zemrave të dehura nga lakmia e zila ndaj çdokujt e secilit që refuzon të qëndrojë poshtë thundrave të tyre
 
Te tyre ishin dallaveret, por qe tek une nuk pine uje.
Kete e kupton kush ma njeh trurin, tjeret vetem mendojne.
 
Mendojnë se unë nuk i kujtoj detajet e secilës bisedë, prandaj shtiren sikur viktima edhe pse e luajnë agresorin gjatë gjithë kohës.
 
Gjithe kohes kam lexuar mendime, por kurre nuk me kane pelqyer sa mendimi jot ne kete rast.
 
  • Përqafime
Reactions: A2.
Në këtë rast fola nga zemra, kështu, edhe pse pa dashje, ndoshta kam goditur në zemër.
 
Ne zemer qendrojne ata qe kembet i kane kembet e pastra, sepse zemra eshte si deti, ka dallge, bizhdilet i nxjerr ne breg sikur cdo plehrë.
 
  • Pëlqej
Reactions: A2.
Plehër bëhet secili që insiston në budallallëqet e tij, vetëm e vetëm që të mos pranojë gabimin e vet
 
Gabimin e vet cdokush ta paguaj vete, por kur e perserit duket qe eshte i vogel ne mendje!
 
  • Përqafime
Reactions: A2.
Në mendje e kuptova shumë kohë më parë se duhet të ikja, por s'më linte zemra... Zemra e donte pamasë.
 
Pamase duhet te vleresosh veten dhe te japesh pranine tende, aty ku stadjet e vlerave jane relative.
 
Relative mund të bëhet gjithçka, atëherë kur i heq ndjenjat nga ekuacioni.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.