Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Hëna e plotë rozë 2024/ Zbulohet se cilat janë 3 shenjat e zodiakut që do të ndikohen më shumë

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,962
Mos u shqetësoni nëse keni humbur hënën e plotë të muajit të kaluar, pasi hëna e ardhshme është afër. Këtë muaj do të keni mundësinë të shijoni një hënë rozë, e cila do të japë një shkëlqim të bukur në qiellin e mbrëmjes të martën, më 23 prill.

Hëna e plotë rozë e prillit e quajtur sipas një luleje të egër që lulëzon në fillim të pranverës, do të ndodhë në shenjën e Akrepit dhe bashkë me të do të vijnë ndryshime dhe zbulime të fuqishme që do të ndikojnë në të gjitha shenjat në një shkallë më të madhe ose më të vogël.

Tradicionalisht, hëna e plotë përfaqëson fundin dhe ndjenjën e përfundimit, pasi hëna arrin fazën e saj përfundimtare, më të ndritshme. Është një kohë e mirë për fillime të reja, por me Akrepin të pranishëm, edhe kjo hënë e plotë do të jetë veçanërisht katartike.

Si një shenjë uji e sunduar nga Plutoni, planeti i transformimit, hëna e plotë në Akrep do t’ju inkurajojë të hidhni pas atë që nuk funksionon më për ju. Lexoni për të zbuluar se cilat shenja do të preken më shumë nga Hëna e Plotë rozë e prillit.

Demi

Si shenjë direkt përballë Akrepit në rrotën e zodiakut, Demi mund të përjetojë ndryshime të mëdha gjatë kësaj periudhe. Kjo shenjë e tokës vlerëson rehatinë dhe stabilitetin mbi të gjitha, por me hënën e plotë me ujë në Akrep që po vjen, ata mund të ndjejnë nevojën për t’i tronditur gjërat.

Hëna e Akrepit do të ndriçojë hijet në jetën e Demit, duke përfshirë të gjitha problemet dhe çështjet e vazhdueshme që ata duan të “fshehin nën tapet”. Është e zakonshme që një Dem të injorojë zakonet e këqija dhe gjërat që duhet të ndryshojë në mënyrë që të qëndrojë në rrugën e duhur, por Akrepi vetëkritik do t’i inkurajojë ata të bëhen të vërtetë.

Kjo hënë e plotë mund të jetë veçanërisht ndriçuese për Demin që të kuptojnë kuptimin e vërtetë të marrëdhënieve dhe ekuilibrin midis asaj që ata janë në të vërtetë dhe asaj që të tjerët presin që të jenë.

Akrepi

Akrepat janë në ballë të përjetimit të energjive të fuqishme të Hënës së Plotë, pasi ajo po zhvillohet edhe në shenjën e tyre. Kjo fazë e hënës është një kohë e introspeksionit të thellë për Akrepat dhe mund t’i shtyjë ata të përballen dhe të çlirojnë plagët emocionale të së kaluarës dhe t’i kthejë ato në pika të forta. Kjo hënë e plotë do të jetë një kohë plot tension, por do t’i shtyjë Akrepat drejt vetëdijes dhe zhvillimit personal.

Ujori

Për Ujorët, hëna e plotë rozë në Akrep ndriçon zonën e transformimit që rregullon lidhjet më të thella dhe burimet e përbashkëta, duke sfiduar sjelljen e tyre të zakonshme të përmbajtur. Ujorët nxiten të eksplorojnë ndjenjat dhe dobësitë e tyre më thellë se zakonisht, veçanërisht kur bëhet fjalë për intimitetin ose çështjet financiare.

Duke qenë se kemi edhe Plutonin në tranzit të Ujorit në të njëjtën kohë, është një kohë që kërkon çlirimin e zakoneve të vjetra dhe bagazhit emocional, duke i lënë vend mënyrave të reja të lidhjes dhe të qenit, të cilat mund të jenë edhe shqetësuese dhe çliruese për këtë shenjë ajri. Për të përqafuar këtë ndjenjë lidhjeje, kushtojini ditën të tjerëve. Takohuni me miqtë, bëni biseda të gjata dhe lëreni hënën e Akrepit t’ju frymëzojë të zhyteni thellë në veten tuaj.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.