• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Jan ATO "UG" pa jam une...

AK__47

ULTRAS.GUERRILS
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
2,864
Likes
2,625
Location
Laprakë,CITY !! BAZA46
#1
Eshte nder te paktat here qe un postoj foto stadiumi ku shfaqem une ne te. Kryesisht se nuk me pelqen protagonizmi. Por mbi te gjitha se me i rendesishem se une eshte grupimi, baneri, krenaria, harmonia, forca dhe emri Ultras Guerrils. Dhe te gjitha keto jane sinonime te njeri- tjetrit, nese thua grupimi ke thene baneri, nese thua Guerrils ke thene krenari, nese thua harmoni ke thene force dhe keshtu me radhe. Mbas sa e sa mesazhesh dhe postimesh tuajat ndihem vertete shume i vleresuar, mbase aq sa nuk e prisja kurre. Dhe me vjen mire, **** gezohem pa mase per kete vleresim, sepse i gjithe ai vleresim nuk shkon per mua personalisht, nuk eshte sukses i imi, dhe mbase dikush cuditet prej kesaj qe them...
Prandaj po ua shpjegoj me kete foto, qe eshte vertete e bukur dhe e vecante, sepse e shpreh ne menyren me te qarte mesazhin qe une dua te percjell. E gjithe drita qe me ndricon ne kete foto vjen nga ju ! Edhe nese nuk do isha une ne qender te fotos prap fotoja do ishte spektakolare dhe do shprehte pasionin dhe dashurine e ketij grupimi me se miri. Pra un nuk jam i domosdoshem ne kete rast. E kunderta do ishte shume e zymte dhe pa asnje bukuri, nje person i vetem me nje megafon ne dore ne nje tribune te shemtuar te boshatisur nga pasioni, nga shoket, nga harmonia. Kjo po eshte shemti, kjo po eshte humbje ne mendjen time. Une pa ju nuk jam askush. Prandaj nuk kam pranuar kurre, emertime te tipit "kapo", "kryetar", "komandant", "toger" apo "brigadier" sic ndodh rendom ne tifozeri te tjera. Sepse un jam ndryshe se Guerrils eshte ndryshe, nese un jam i fuqishem eshte se grupimi eshte i fuqishem, nese une nuk ndalem eshte se UG nuk ka ditur kurre te ndalet, nese un nuk kam dhene kurre dorheqjen eshte se dorheqjen e japin te dobtit, ata ne kerkim te protagonizmit, nuk jepet dorheqje nga pasioni, nese une jam modest eshte se filozofia e grupimit ka qene "me mire te jesh se te dukesh", nese un ju frymezoj eshte se ju me frymezoni 10fish mua, nese un ju emocionoj eshte se ju me emociononi pa mase mua, se Partizani na emocionon pafund ne, nese un bej dicka si askush eshte se askush nuk e ben si ne, nese un do ju mungoj se keni idene sa do me mungoni ju mua, tribuna, atmosfera, Partizani ...
Nese une kam cfardo lloj cilesie pozitive eshte se UG mi ka dhene keto cilesi, sepse eshte grupimi qe me ka bere mua te tille dhe jo une grupimin. Sepse i perkas un grupimit dhe jo grupimi mua. Edhe cka permenda lart nuk jane fjale apo reklama qe dua ti bej vetes, vetem kam parafrazuar fjalet tuaja ne mesazhe e postime. Thjesht ju kam kthyer pergjigje, e kam qartesuar. Une jam atyserish, dhe do vazhdoj te kontribuoj, ne menyra te ndryshme! Sepse nuk eshte e lehte, nuk mjafton thjesht nje oqean qe te me largoje nga UG, nga Partizani, nga pasioni e dashuria, nga kjo semundje e pasherueshme ...

UGAK.jpg

Shihemi shpejt
😉​