JAVA Shqip

CIBOX

Kontributor
Mesazhe
225
Per te gjitha ata qe deshirojn qe te mesojne artin e programimit Java, Introduction to Java Programmng eshte nje liber shume i mire. Introduction to Java Programmng eshte nje liber qe shpjegon ne nemyre te hollesishme se si mund te mesnoni Java. Libri per mesimin Java eshte ne gjuhen shqipe.
Shkarkoni librin ne shqip per programin Java.
 

Attachments

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

molecule

{true ? false}
Mesazhe
4,526
Location
127.0.0.1
Ne fakt perkthyesi eshte mundu me e sjell shqip por eshte shum e ngaterrushme dhe mu mduket komplet pa kuptim ne disa pjese.
Pastaj ca vlere ka ta mesosh shqip kur te gjith gjuhet e programimit jane ne anglisht?

Pastaj nese dikush qe nuk di anglisht e ka te pamundur te behet programues i mirfillte.
Kete file e shkarkon thjeshte me marr informacion asgje tjeter.

JAVA eshte gjuhe shum e veshtire ashtu sikurse C++ por fillestaret duhet te fillojne tek me te thjeshtat qe te arrijn tek kto te avancuarat.
 
Top