Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Jeni ekstrovert apo introvert?

Pershtatem me te dy tipet sipas vendit e situates. Por ndikon edhe gjendja shpirterore. Kur dua te harroj gjithcka e te argetohem futem te tipi i pare kur me kap merzia e nostalgjia per dike a dicka futem ne tipin e dyte .
 
Pershtatem me te dy tipet sipas vendit e situates. Por ndikon edhe gjendja shpirterore. Kur dua te harroj gjithcka e te argetohem futem te tipi i pare kur me kap merzia e nostalgjia per dike a dicka futem ne tipin e dyte .

Si amerikont ?
 
Introverte.
Sado te rrij ne mes te njerezve,perseri dua te strukem ne vetmine time.
Nuk me pelqejne vendet me shum njerez,vuaj nga sindroma se mos padashje do turperohem ne publik:):).
 
Me pelqen “intro” - pastaj me e “invertu”? ndersa, me pelqen “estro”- pastaj per nje “vers” ma te mire ....edhe brenda edhe jashte da dio ?
 
Hy ne njerezit Introvert
Njerez qe i shmangen aktiviteteve ku ka shume zhurme, njerez. Ata gjejne me shume kenaqesi ne te lexuar, pikturuar apo dhe ne te shkruar. Atyre u pelqen me teper koha qe kalojne kur jan vetem duke u marr me gjerat e tyre se sa koha qe kalojne ne grup me persona te tjere.

Jam 100% ne kete katigori
 
Si te ndjehem?
Njeriu nuk eshte cdo dite i njejte?
Nje dite do zhurme e diten tjeter qetesi.
Por me shume e gjej veten tek introvert ?
 
Ne të gjithë jemi një kombinim i intro/ekstrovertëve, por dominon njëra veçori.
I takoj grupit të introvertëve.


Fakte

Karakteret tipikë ekstroverte:
Ju pëlqen të takoni njerëz të rinj dhe të merrni energjinë tuaj nga rrethina.

Kur jeni i preokupuar me diçka, duhet menjëherë t'ia tregoni dikujt.

Ju lehtë bëheni qendra e konteksteve shoqërore.

Shpesh jeni i shpejtë për t'u përgjigjur kur pyeteni për diçka dhe keni shumë fjalë.

Do të ndiheni lehtësisht të vetmuar kur të jeni vetëm.

Ju performoni më së miri kur punoni me të tjerët.


Karakteret tipikë introverte:
Ju kënaqeni me një ditë me veten tuaj dhe merrni energji nga jeta juaj e brendshme.

Ju preferoni të darkoni me miq të ngushtë sesa të shkoni në një aheng të madh.

Ju i peshoni fjalët tuaja me kujdes.

Ju rrallë ndiheni të vetmuar.

Shumica e njerëzve që ju njihni, ju kanë njohur për një kohë të gjatë.

Pasi të keni qenë me dikë për një mbrëmje të tërë, ju duhet kohë vetëm për t'u rimbushur.

Burimi: Henriette Boysen, Psikoterapist
 
Jam person introvert ??
Më pëlqen që jam introvert ??
 
pse kam iden qe eshte nje teme e tille .? ca dmth introvert dhe Ekstro ??
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.