• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Portali serb reagon pas ”shqiponjës” së Ramosit

Alb

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,598
Mosha
18
Kapiteni i Spanjës, Sergio Ramos e ka festuar golin e tij ndaj Kroacisë me simbolin e shqiponjës. Ramos e shënoi golin e pestë për ”Furinë e Kuqe” në minutën e 57-të, dhe pastaj festoi në stilin e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit.

Dhe pas kësaj, ka reaguar portali serb ‘Kurir’, i cili shkruan se Ramos festoi në të njejtën mënyrë me të cilën Xhaka dhe Shaqiri provokoi futbollistët serb në Kupën e Botës në Rusi.
Dhe festimi i Ramos shkaktoi debat të gjerë, madje edhe te tifozët e Kroacisë në rrjetet sociale.

Tutje, ‘Kurir’ shkruan se festa me shqiponjë nënkupton simbolin kombëtar shqiptar – konkretisht, ”Shqipërinë e Madhe”. Dhe normalisht ky koncept nuk është pritur aspak mirë nga tifozët dhe mediat serbe.


The post Portali serb reagon pas ”shqiponjës” së Ramosit appeared first on Lajmi i Fundit - Lajme.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top