Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pse jemi kaq agresiv?

ALekSa

I think my guardian angel drinks
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 15, 2017
Mesazhe
9,667
Nga buron kjo dhune tek Shqiptaret?

Shume te dhunshem ne komunikim , shume agresiv dhe emocional , dmth urrejm komunikimin sqarues ?
Si e shpjegoni ju?

Apo Dhuna gjeneron dhune? ?
 
Un per vete sjam agresive e kur dua me u be zbutem
Jam rob i mir ?
Por aty ku soset durimi ja plas
E kam kete
e mbaj kontrollin brenda etikes gjithmone.?
 
Teme e bukur!
Un jam njeri jo edhe aq e but, hy ne kategorin e egersirave?nuk esht zgjedhje qe e ben njeriu vet mendoj por ka te bej shum me nejrzit qe na rrethojn..
Agresiv e them jo e dhunshme nga asnje ane..
 
Last edited:
Te them te verteten te flas per vete se per dynjon amon po na vret nai njoni ??. Diour ishim qe skishim dallim nga kafsha te them drejten ishte brezi i tille por me kalimin e kohes gjerat kan ndrryshuar pjesa agresive eshte e fokusume ne tiron sepse tirona eshte vend titanesh une e kam thon me koh aty ste bo njeri per burr? ik dom pa e mor vesh sepse eshte gara nuskes bakllavase. Pjese tjeter bohen ka fukaralliku nga huqet qe morin ? une jam shum i qet kshu kam qen forever por mos mluj se boj aaaaaa pastaj gerthas ?
 
Te them te verteten te flas per vete se per dynjon amon po na vret nai njoni ??. Diour ishim qe skishim dallim nga kafsha te them drejten ishte brezi i tille por me kalimin e kohes gjerat kan ndrryshuar pjesa agresive eshte e fokusume ne tiron sepse tirona eshte vend titanesh une e kam thon me koh aty ste bo njeri per burr? ik dom pa e mor vesh sepse eshte gara nuskes bakllavase. Pjese tjeter bohen ka fukaralliku nga huqet qe morin ? une jam shum i qet kshu kam qen forever por mos mluj se boj aaaaaa pastaj gerthas ?
Edhe un po mlujte e kam se kshu jam "qengj" ?
 
Nuk besoj se Shqiptaret jane me te dhunshem se pjesa tjeter e botes.
Jemi pak gjaknxehte si gjithe pjesa Mesdheut apo Ballkanit,pastaj ndikojne shume dhe kushtet ekonomiko-social-kulturore ku rritet gjithsecili.
 
Dhuna gjeneron dhune.

gjithashtu mendja e ngusht ne komunikim , largpamsia , mentaliteti etj jan faktor qe e theksojn dhunen te “shqiptaret”.
 
Edhe un po mlujte e kam se kshu jam "qengj" ?
Nona ime kur shkonin te shpia qe nipi mka rraf nipin shifte nona nipi tjetrrit ishte 20 vjec une si krym halje 10 vjec ???? ik mer gjytyrum i thonte kush te tha ty tma luni detin mu ? o det mthonte kur cohesh ti bo kazino ?
 
Nga buron kjo dhune tek Shqiptaret?

Shume te dhunshem ne komunikim , shume agresiv dhe emocional , dmth urrejm komunikimin sqarues ?
Si e shpjegoni ju?

Apo Dhuna gjeneron dhune? ?
Mendoj se kjo varet edhe nga jetesa qe kemi bere:
Ka dhe shume faktore te tjere,psh:
Menyra e jeteses,
Edukata qe ke mare,
Mospasja te ben agresiv,te dhunshem.
Pija,dhe kjo nuk eshte vetem tek Shqiptaret por kudo.....
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.