Romantike per ty eshte.....

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Kosoovaarkaa

TI NUK ME DOJE NUK LENDOHEN NJERZIT QE DON
Kontributor
PRINCESS
Mesazhe
5,067
Mosha
21
I urrejjjjj boboooo Se jena na shqipet, qysh e bojm dihet
Deri n'Columbi zoni jon nihet ku dina na per romntique 😎
 

Ilirik

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
199
Mosha
39
Romantizmi dhe romantikja per mua eshte (perfaqeson) nje periudhe te historise njerezimit, kur fjala e lire , guximi dhe dinjiteti njerezore kane qene te mbytura... Kjo periudhe dhe gjini letrare ka gjetur shprehje ne fillim ne mesjeten e inkuzicionit dhe pastaj eshte huazuar/ gjetur aplikim ne te gjitha ato shoqeri qe kan qen te roberuara apo ku liria ka qene e vrare!
Te qenurit romantik.per mua do te thot te mos qenurit i lire, apo te jetuarit ne nje paralele me.mjerimin , shtypjen dhe perbzujen!
 

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Staff member
ADMIN
Mesazhe
12,480
Location
Space
Ka filluar te me zbehet imazhi i romanticitetit :p
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
Kontributor
Mesazhe
12,934
Location
?? & ??
Simas feMres do e boja ambjentin se per mu ska problem neper gura zhuri rrim mjafto me qen mrregull :p nga filmat qe kam pare ka shume lloje te ndrryshem qe mund ti quash romantik moment :p
 

Zana

e-Thjeshte
Kontributor
Mesazhe
10,512
Eshte nje ndjenje qe nuk e pershkruaj dot thjeshte me fjale , por qe menjanon nga thellesia e qetesise .. pothuajse ne nje bote tjeter dhe ( dy trupave bashke ne Nje kur behet fjale ne nje lidhje ) 🌌🙃

Ps.. Im a Romantic sucker at ❤.
 

Nicktjeter

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
535
Mosha
39
Romantizmi dhe romantikja per mua eshte (perfaqeson) nje periudhe te historise njerezimit, kur fjala e lire , guximi dhe dinjiteti njerezore kane qene te mbytura... Kjo periudhe dhe gjini letrare ka gjetur shprehje ne fillim ne mesjeten e inkuzicionit dhe pastaj eshte huazuar/ gjetur aplikim ne te gjitha ato shoqeri qe kan qen te roberuara apo ku liria ka qene e vrare!
Te qenurit romantik.per mua do te thot te mos qenurit i lire, apo te jetuarit ne nje paralele me.mjerimin , shtypjen dhe perbzujen!
E pamundur.
Nese ke nje person per te cilin kujdesesh,do..domosdo do besh dicka romantike..sepse te vjen natyrale.
Ne qofte se per ty te duash dike do te thote roberi,sepse ske me kontrollin e vetespor je nen kontrollin e emocioneve,atehere po.
 
Top