Sa i/e afte jeni per ti dhene zgjidhje dilemave?!

The_Joker

The pain is temporary...The repentance is forever.
Anetar i Stafit
N2t Mod
Mesazhe
20,921
Vendndodhja
Tirana
Jeni me makine ..
Jashte po ben stuhi e madhe shiu..
Shikon ne nje stacion autobuzi duke pritur:
Nje mik i juaj i vjeter qe dikur u ka shpetuar jete.
Gruan/burrin e endrrave te tua..le ta quajme kshu.
Dhe nje plakë te moshuar shume te smure.
Nese do kishit vetem nje vend ne makine ke do merrnit dhe pse?

Une do e jap prgj..time pak me vone.
 

Peperina

Piperke
ANETAR ✓
Mesazhe
3,363
jam mes plakes dhe mikut.

mikut sepse i jam mirenjohese per te miren qe me ka bere.

plaken sepse nuk do ja falja vetes ta anashkaloja nje te moshuar per te dashuin.
 

MaLvA

💚💚
ANETAR ✓
Mesazhe
990
Mosha
24
Per ata njerez qe mua me ndihmojn un ua kthej 2fish respektin qe kam kurr shikoj nanje plak rruges e ndihmoj 😊
 

The_Joker

The pain is temporary...The repentance is forever.
Anetar i Stafit
N2t Mod
Mesazhe
20,921
Vendndodhja
Tirana
Pergjigjia ime.
Do i jepja çelsat e makines mikut tim qe te merrte plaken e moshuar.
Vete do prisja autobuzin me gruan e endrrave..

Ndonjehere disa zhgjidhje jane shume me te lehta se sa duken thjesh duhet ta kuptosh situaten mire dhe mos te ndermaresh zghedhje te pamenduara dhe te gabuara..
Dhe mbi te gjitha as mos te dorezohesh kurre.
Falemiderit
 

HIM

OFF 🤚
Nt2 V.I.P
Mesazhe
9,227
Vendndodhja
Shume shume largu
Kjo siper eshte prgj dhe zgjidhje idealiste.
Une qe jam pragmatist dhe praktik skam dileme ne kte rast. Do merrja mikun pa medyshje. Plaka per te vdek ka se i ka mbush oret e pune. Gruaja e enderrave sja vlen se enderrat zgjasin deri sa te hapesh syte.
 

The_Joker

The pain is temporary...The repentance is forever.
Anetar i Stafit
N2t Mod
Mesazhe
20,921
Vendndodhja
Tirana
Kjo siper eshte prgj dhe zgjidhje idealiste.
Une qe jam pragmatist dhe praktik skam dileme ne kte rast. Do merrja mikun pa medyshje. Plaka per te vdek ka se i ka mbush oret e pune. Gruaja e enderrave sja vlen se enderrat zgjasin deri sa te hapesh syte.
Gjithsekush i shikon problemet dhe zgjidhjet nga kendveshtimi i tij
 
 • Pëlqej
Reactions: HIM

Peperina

Piperke
ANETAR ✓
Mesazhe
3,363
Kjo siper eshte prgj dhe zgjidhje idealiste.
Une qe jam pragmatist dhe praktik skam dileme ne kte rast. Do merrja mikun pa medyshje. Plaka per te vdek ka se i ka mbush oret e pune. Gruaja e enderrave sja vlen se enderrat zgjasin deri sa te hapesh syte.
Gjynah per plaken o Mizerje . 🙈
mikut ja shperblen dhe me te mire .
Sa per gruan jam qin per qin dakort 🤪
 
 • Hahaha
Reactions: HIM

HERA

Ετερως εγώ
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
18,434
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Thone jepe doren personit qe ta dha kur kishe nevoje .......keshtu mikun
 

Inna1

Ti dhe vetëm Ti...
ANETAR ✓
Mesazhe
262
Plakën ngase ësht më urgjente...pastaj kthehem per tjert 😊
 

Konkursi i Letersise

 • Melankolia

  Votes: 2 9.1%
 • Per Dashurine

  Votes: 0 0.0%
 • Ambjenti i Iluzionit

  Votes: 1 4.5%
 • Era...

  Votes: 2 9.1%
 • Nese...

  Votes: 2 9.1%
 • Dikur..

  Votes: 3 13.6%
 • Femijeria

  Votes: 12 54.5%
Top