• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Si te krijojme Ehi Config per 1 muaj (Per HTTP Injector)

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,986
Location
127.0.0.1
Ne kte tutorial do ju tregoj sesi te krijojme nje Ehi config qe te zgjasi per 1 muaj.
VINI RE QE ZGJAT 1 MUAJ, pra kte procedure duhet ta beni cdo muaj.

HAPI 1: Shkoni ne http://tcpvpn.com dhe zgjidhni 1 MONTH SERVER
Faqa do ju transferoje ne: http://vpnsplit.com , Shiko detajet duke xhiruar me poshte.


HAPI 2: Tek faqa: http://vpnsplit.com , Kliko ne menu > CREATE ACCOUNT > Zgjidh ate me 0$
HAPI 3: Ploteso Detajet, hap nje llogari me email ekzistues tendin qe funksionon dhe ploteso detajet tjera.
HAPI 4: DO JU HAPET PROFILI JUAJ KU ME POSHTE KENI MUNDESI ME ZGJEDH SERVERIN E VPN-s. Zgjidheni Europe, Pasi Albania aty ben pjese. Nese nuk ka zgjidhni nje me te afert. Pastaj shkruaj nje password.
HAPI 5: Pasi kalon HAPI 4 shko tek Squid Proxy Dhe hape ne nje Dritare te re. Aty do gjeni serverin qe zgjodhet ne HAPI 4 dhe me shum mundesi me ikonen ONLINE
HAPI 6: KTHEHU TEK HTTP Injector dhe shko tek GENERATE PEYLOAD.

-1: TEK URL vendos: m.google.com Pastaj Generate payload.
-2: Shko tek SSH Settings: dhe merr IP te serverit qe krijove tek HAPI 4. Vendos IP , USERNAME , PASSWORD qe tkan dale tek TABELA JESHILE.
-3: TEK REMOTE PROXY, Vendos Squid proxy qe Shikove tek HAPI 5. Portat qe mund te perdorni jane 80 , 8000 , 8080 , 3124
-4: Selekto DNS(Google DNS) dhe Kliko Start.

Kaq Ishte.
Per me te qarte shikoni videon: http://bit.ly/2mF9CS9
 
Last edited:
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

TitanX

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
3
Mosha
20
Amon car dreqin ka qe nuk me lidhet me tha Local Port error une kam zgjedh FR si server dhe car local port ti vendos edhe aty tek SSH port car te vendos mo vlla
 

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,986
Location
127.0.0.1
Amon car dreqin ka qe nuk me lidhet me tha Local Port error une kam zgjedh FR si server dhe car local port ti vendos edhe aty tek SSH port car te vendos mo vlla
Ndiq videon qe eshte ne fund
 

tipi

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
5
Mosha
33
Pershendetje. I bera hapat sipas videos por thote vazhdimisht connection expired dhe ben prap reconnect. Ku kam gabuar se spo e marr vesh
 

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,986
Location
127.0.0.1
Pershendetje. I bera hapat sipas videos por thote vazhdimisht connection expired dhe ben prap reconnect. Ku kam gabuar se spo e marr vesh
Qendroni aktiv ne forum sepse do jua bej un gati! :)
 

tipi

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
5
Mosha
33
[2018-01-31 13:36:45] Running on asus Z00D (clovertrail) asus, Android API 21
[2018-01-31 13:36:45] Application version: 4.3.0 Build 73
[2018-01-31 13:36:45] Type: WIFI | State: CONNECTED | "Galaxy S6 4721"
[2018-01-31 13:37:22] Type: MOBILE [LTE] | State: CONNECTED | Reason: connected | vodafoneweb
[2018-01-31 13:37:22] Type: MOBILE [LTE] | State: CONNECTED | Reason: connected | vodafoneweb
[2018-01-31 13:37:23] <strong>Tunnel Type</strong> Proxy ➔ SSH (Custom Payload)
[2018-01-31 13:37:23] <strong>Using VPN Service</strong>
[2018-01-31 13:37:23] <strong>[START] service requested</strong>
[2018-01-31 13:37:23] Injector Service Started
[2018-01-31 13:37:23] Network Status: CONNECTED LTE to MOBILE vodafoneweb
[2018-01-31 13:37:23] Local IP: 10.28.27.37
[2018-01-31 13:37:23] Starting listening local port: <strong>8989</strong>
[2018-01-31 13:37:23] Starting - Network Task
[2018-01-31 13:37:23] Listening for incoming connection
[2018-01-31 13:37:23] Type: MOBILE [LTE] | State: CONNECTED | Reason: connected | vodafoneweb
[2018-01-31 13:37:23] Start tunnel service
[2018-01-31 13:38:03] <strong>Connection Lost</strong> recvfrom failed: ECONNRESET (Connection reset by peer)
[2018-01-31 13:38:03] <strong>Error: Unknown Host: Unable to resolve host "*********": No address associated with hostname</strong>
[2018-01-31 13:38:03] Stopped - Proxy Server
[2018-01-31 13:38:03] SSH: recvfrom failed: ECONNRESET (Connection reset by peer)
[2018-01-31 13:38:03] Stopped - Network Task
[2018-01-31 13:38:04] <strong>Disconnected</strong>
[2018-01-31 13:38:05] <strong>Reconnecting…</strong>
[2018-01-31 13:38:05] Injector Service Stopped
[2018-01-31 13:38:05] Injector Service Started
[2018-01-31 13:38:05] Network Status: CONNECTED LTE to MOBILE vodafoneweb
[2018-01-31 13:38:05] Local IP: 10.28.27.37
[2018-01-31 13:38:05] Starting listening local port: <strong>8989</strong>
[2018-01-31 13:38:05] Starting - Network Task
[2018-01-31 13:38:05] Listening for incoming connection
[2018-01-31 13:38:05] Start tunnel service
[2018-01-31 13:38:45] <strong>Connection Lost</strong> recvfrom failed: ECONNRESET (Connection reset by peer)
[2018-01-31 13:38:45] <strong>Error: Unknown Host: Unable to resolve host "*********": No address associated with hostname</strong>
[2018-01-31 13:38:45] Stopped - Proxy Server
[2018-01-31 13:38:45] SSH: recvfrom failed: ECONNRESET (Connection reset by peer)
[2018-01-31 13:38:46] Stopped - Network Task
[2018-01-31 13:38:47] <strong>Disconnected</strong>
[2018-01-31 13:38:47] <strong>Reconnecting…</strong>
[2018-01-31 13:38:47] Injector Service Stopped
[2018-01-31 13:38:48] Injector Service Started
[2018-01-31 13:38:48] Network Status: CONNECTED LTE to MOBILE vodafoneweb
[2018-01-31 13:38:48] Local IP: 10.28.27.37
[2018-01-31 13:38:48] Starting listening local port: <strong>8989</strong>
[2018-01-31 13:38:48] Starting - Network Task
[2018-01-31 13:38:48] Listening for incoming connection
[2018-01-31 13:38:48] Start tunnel service
[2018-01-31 13:39:28] <strong>Connection Lost</strong> recvfrom failed: ECONNRESET (Connection reset by peer)
[2018-01-31 13:39:28] <strong>Error: Unknown Host: Unable to resolve host "*********": No address associated with hostname</strong>
[2018-01-31 13:39:28] Stopped - Proxy Server
[2018-01-31 13:39:28] SSH: recvfrom failed: ECONNRESET (Connection reset by peer)
[2018-01-31 13:39:28] Stopped - Network Task
[2018-01-31 13:39:29] <strong>Disconnected</strong>
[2018-01-31 13:39:30] <strong>Reconnecting…</strong>
[2018-01-31 13:39:30] Injector Service Stopped
[2018-01-31 13:39:30] Injector Service Started
[2018-01-31 13:39:30] Network Status: CONNECTED LTE to MOBILE vodafoneweb
[2018-01-31 13:39:30] Local IP: 10.28.27.37
[2018-01-31 13:39:30] Starting listening local port: <strong>8989</strong>
[2018-01-31 13:39:30] Starting - Network Task
[2018-01-31 13:39:30] Listening for incoming connection
[2018-01-31 13:39:30] Start tunnel service
 

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,986
Location
127.0.0.1
[2018-01-31 13:39:30] Network Status: CONNECTED LTE to MOBILE vodafoneweb
[2018-01-31 13:39:30] Local IP: 10.28.27.37
[2018-01-31 13:39:30] Starting listening local port: <strong>8989</strong>
[2018-01-31 13:39:30] Starting - Network Task
[2018-01-31 13:39:30] Listening for incoming connection
[2018-01-31 13:39:30] Start tunnel service

Sipas ksaj ketu je i lidhur
 

tipi

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
5
Mosha
33
[1:40 PM] Error: Unknown Host: Unable to resolve host "*********": No address associated with hostname
 

tipi

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
5
Mosha
33
[1:40 PM] Connection Lost recvfrom failed: ECONNRESET (Connection reset by peer)
 

juli

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
1
Mosha
29
Ky ehi eshte per amc apo Vodafone se me Vodafone nuk Po lidhet ngarko ndonje tjeter ehi
 

Endri

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
2
Mosha
21
Pse nk i thua te sakta se cfr duhet te bejm qe t krijojm nje ehi
 

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,986
Location
127.0.0.1
Pse nk i thua te sakta se cfr duhet te bejm qe t krijojm nje ehi
Metoda e sakte eshte por smund tjua shpjegoj 500 here. Un e krijova e provova dhe jua solla ketu.
 

HackerGirl

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
2
Mosha
16
Prsh, thote njeher connected pastaj ndalon tek injecting dhe thote error. I sigurt qe ka qene per nje muaj?
 

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,986
Location
127.0.0.1
Prsh, thote njeher connected pastaj ndalon tek injecting dhe thote error. I sigurt qe ka qene per nje muaj?
Ndiq Hapat me siper, krijoje dhe provoje. Mos prisni tjua bejne gati se njerzit kan pune shohin ku te nxjerrin $$ e jo te merren me kto gjera :)
Nese do tme punesosh e kam 20€ 1 ore. FLM
 

HackerGirl

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
2
Mosha
16
Ndiq Hapat me siper, krijoje dhe provoje. Mos prisni tjua bejne gati se njerzit kan pune shohin ku te nxjerrin $$ e jo te merren me kto gjera :)
Nese do tme punesosh e kam 20€ 1 ore. FLM
Hahahhhahaha jo rrofsh skam nevoj. Jam vete sa per 100???
 
Top