• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Tre shenja Horoskopi që janë tejet inteligjente

Jetmira

Ocean Lovers
Contributor
PRINCESS
Mesazhe
7,528
Location
Në Hënë

Çdo shenjë e zodiakut ka forcën e vet. Një Dash mund të ketë cilësi të guximshme të përbashkëta me një Luan, por ata kurrë nuk do të jenë metodikë si Virgjëresha. Është e vështirë t’i krahasosh ato, sepse ata kanë të gjitha përparësitë e tyre dhe mangësitë e pashmangshme. Por kur i referohemi inteligjencës, tre shenja zodiakale dallohen nga të tjerat. Kjo njohuri vjen në dy pjesë, inteligjencën perceptuese dhe analitike.

Peshqit
Peshqit nuk janë programuar të dështojnë. Ata nuk ndjekin turmën dhe pavarësia e tyre i frymëzon që të kenë mendime origjinale që asnjë rival nuk mund ta gjejë. Ata kanë mendje shumë krijuese dhe kur vihen në provë, ato mund të bëhen të jashtëzakonshëm në çdo fushë. Vendosmëria e tyre do të përfundojë ekuacionin e rritjes së tyre drejt suksesit, i cili duket i paracaktuar për këdo që i vëzhgon ata nga larg
ose afër.Ata kanë personalitete bindëse, kështu që mund të sillen në një mënyrë obsesive dhe perfeksioniste për të arritur madhështinë që dëshirojnë. Ata arrijnë kufirin e aftësive të tyre dhe mund të kapërcejnë përditë, çdo pengesë. Ata do të jenë politikanë të mëdhenj dhe do të ëndërrojnë jashtë kornizës së krijuar nga shoqëria.

Binjakët
Binjakët shpesh nënvlerësohen, por qëndrimet e tyre misterioze fshehin aftësitë e tyre të vërteta. Ata janë të pasionuar për gjërat që ata besojnë dhe duan, dhe megjithëse mund të marrin vendime të paarsyeshme, ata janë gjithmonë të gatshëm të kthehen në rrugën e duhur. Ndjeshmëria e tyre do t’i bëjë ata të brishtë kur të përfshihen në një marrëdhënie, prandaj ata përfundojnë me vuajtje.
Ata janë magjepsës dhe karizmatikë, që u lejon të jenë një shembull për miqtë e tyre dhe t’i mësojnë ata nëpërmjet veprimeve të tyre. Ata janë të zgjuar dhe të vetëdijshëm dhe mund ta ruajnë krenarinë e tyre kur është e nevojshme, pavarësisht se sa e keqe është.

Virgjëresha
Të lindurit në shenjën e Virgjëreshës janë njerëzit më të mirë në sajë të natyrës së tyre inteligjente. Jo vetëm që ata e duan të mësuarit, por mësojnë shpejt. Kjo nuk do të thotë që të gjitha Virgjëreshat janë fëmijë super të zgjuar që bëjnë çdo test. Virgjëreshat duan të mësojnë, po, por vetëm në lidhje me gjërat që i interesojnë dhe tërheqin vëmendjen e tyre.
Në thelb, kur një Virgjëreshë është e interesuar për një argument, ata nuk e marrin lehtë. Kur është fjala për diçka që ata janë të interesuar, është e gjitha ose asgjë me një virgjëreshë, gjë që i bën ata miq të shkëlqyeshëm, shokë studimi, apo çfarëdo gjëje tjetër.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Top