Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

What is on my mind.

Ka ardhur koha që edhe maskat të protestojmë në kërkim të pushimit.

318423127_5475728955890212_6019733651307488681_n.jpg
 
Më duhet të kapërcej hendekun midis shkëlqimit të adoleshencës dhe shkëlqimit të maturisë.
 
A s’më thua, pse vallë, ia ke frikën dashurisë?
E di që pak dashuri nuk të kënaq.
Siç e di se pak dashuri nuk më kënaq.
Unë dhe ti nuk do të kënaqemi kurrë me pak.
Ne duam shumë,
ne duam gjithçka.
Duam të plotën, të përsosurën.
Prandaj, mos ia ki frikën dashurisë, o mikja e zemrës sime!
Detyra jonë është t’i nënshtrohemi asaj,
pavarësisht nostalgjisë dhe dhimbjes në të.
 
“Thonë se jeta është e vështirë 70 vitet e para. Pastaj gjërat fillojnë të përmirësohen.”

Remark
 
Po mendoj qe kisha koh pa forum sot hyra dhe mendoj bera mir…
Ishalla ju lexoj gjithmon keshtu sic ju lexova sot plot me “gjera” per te then uroj te jeni mir ❤️ Naten forumi !

ps
A te mori malli ?
Lol mua joooo pz te doja te kisha kerkuar me dhun e mos doje ti do me flisje , e di ti si jam un lol .. e mir me mori nje cik :p po me mir kshu :)
E lumtur qe mora vesh qe je gjall ende qe paraziton diku andej neper bot ..gezohem qe s’te ka mar semundja , e qe ste ka prek at mendjen e zgjuar qe ke :p dhe pse mendoj qe skishe asgje se je cik drama boy ti : p
Naten ne vecati ty ! Se dij sa koh do kaloj tani nga nje ri shikim i leximit virtual lool i budalliqeve qe thua ti por deri athere mos e fut veten ne telashe e mos vdis . Ose vdis si ta kesh … :p
 
O Zot xh.sh, në këtë dite të Xhumas, të lutemi për qetësinë e zemrave tona, kënaqësinë e shpirtrave tanë, dhe plotësimin e dëshirave dhe lutjeve tona...

FB_IMG_1670570253707.jpg
 
Çdoherë mbahu për shpirtrat që të sjellin gjallëri, që pikturën e botës së ngjyrosur me gri e kthejnë në të gjelbër, që çdoherë të sjellin shpresë dhe qetësi. Pra, për të tillë shpirtra vrapo e të tillë duhet mbajtur, në jetë, çdo njeri.

312334241_1144255909520355_4382737547066028168_n.jpg
 
Nuk te kam harruar !

E si do të mundesha?
Vetëm kam zgjedhur të mos flas për ty,
mos të të përmend.

Të ruaj si thesarin më të madh,
të fshehur në zemër.
Aty harresa nuk kalon.
Vetëm unë e di rrugën
për aty.

Aty shkoj, çdoherë që të dëshiroj…

Charles Bukowski
 
Ne nuk ua dim vlerën njerëzve përderisa nuk i humbim ata.
Është shumë më mirë të dhurosh një lule, qoftë edhe e vyshkur, në kohën e duhur sesa të dhurosh kopshtet e botës pas saj.
Andaj, shumë më me vlerë është një vlerësim në prezencën e tyre sesa infinit lavdërime pas ikjes së tyre.

318774633_5486247191505055_3810927444950701000_n.jpg
 
Jeta eshte e bukur edhe nese nuk eshte bejeni vete te bukur, gezojeni zemren dhe duajeni veten.
Mos e vendosni merzine prane vetes.
Mos lendoni askend.
Nese mire nuk mundeni, keq mos beni.
Lumturia e tjereve nuk ju prish pune, ndaj lerini rehat tjeret dhe luftoni per lumturine tuaj.
Keshilloni njerezit qe doni dhe nese nuk mirekuptoheni ndrysho kendveshtrimin.
Jeto bukur, por pa gabuar.
Nje dit gabimet paguhen shtrenjt!
 
Ruajtja e sekreteve të tjetrit, është prej moralit të lartë njerëzor.
 
Perfundimisht rrace me te bukur se Shqiptaret ska!!

Ke shikoj te bukur e te veshur si njeri ... me del qe eshte nga shqipria ??
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.