Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Fshatar vs qytetar ...

Mercedesat vuuu ketu... po shigjeta e karburantit nuk e kalon kurre vijen e kuqe?
I gufo zemra atij te stacioni i pompimit kur i thot ai robi qe mi hudh 5mij lek sa te shkoj deri tek dyqoni bukes :)
 
I gufo zemra atij te stacioni i pompimit kur i thot ai robi qe mi hudh 5mij lek sa te shkoj deri tek dyqoni bukes :)
Ore po qe me eshte bere edhe mua refleks. Edhe pse e kam karburantin pa lek, sikur me jeo nje ndjesi te vecante ai tingulli i limitit te karburantit dhe me sinjalizon qe kam edhe kaq km. ?
 
Ore po qe me eshte bere edhe mua refleks. Edhe pse e kam karburantin pa lek, sikur me jeo nje ndjesi te vecante ai tingulli i limitit te karburantit dhe me sinjalizon qe kam edhe kaq km. ?
Po kur njel ne mes te rruges cilet therret per ndhme qe ta shtyjne Jaguarin ?
 
naftePo kur njel ne mes te rruges cilet therret per ndhme qe ta shtyjne Jaguarin ?
Mbaj nje bidon 10 litersh me nafte per te tilla raste?
E ke parasysh vete ti... qe mos te bie ne sy e te kerkoj ndihme , qe me la makina per nafte?
Se jena cuna me seder kshu?
 
Mbaj nje bidon 10 litersh me nafte per te tilla raste?
E ke parasysh vete ti... qe mos te bie ne sy e te kerkoj ndihme , qe me la makina per nafte?
Se jena cuna me seder kshu?
Si quhet kjo: Seder nafte ???
 
Ortai bre!

qishtu a kan qujt bre lufta e klasave ?

i prabamebtur mbeturine tradicionale...

lufta e klllllasave ishte ne shume fronte owowo fronti i pare kulturore ...?

ti rrot ari je prej fshati ...te etiketonte partia dhe kllasa jone e ndritur ...sa te thelle paskan qene njekto pune....

dhe ti fshatar i shkrete i sundum i keqtrajtum i diskriminum tane jeten tane rrije tu ba kerkesa per nje pashaportizim ( ne kohen e monizmit duhej marre pashaportizim me leviz ne qytet) per me i ik etiketimit fshatar ?

lufta e klase do te thote sundim mizor te garantum.

paj burra e gra cuca e djem me e forte se kurre asht sot lufta e klasave prezente.

E gjithe kjo vjen nga menjet e smura, ore ti malok, ore ti cecen, ore t fshatar, ore i prapambetur ore idiot me 4 klase shkolle ...i gjithe ky mllef inat pabesi kafsheri mizori ishte ngrit e studiu mire nga nje sistem se si me percmu njerzit...

paradoxi

kta qe dje dhe sot kane ba kto etiketime nuk jane asgje tjeter vete JASHTQITJA e kombit sepse fajtor jane ata per cdo lloj lufte qofte imagjinare por qofte edbe kulturore midis njerzeve vetem e vetem me sundu

pirdhuni te gjithe pezzo di merda !!!

Ku jemi sot?

avazi vazhdon kur presidenti kryeministri te etiketon si krinel nje njeri qe mbron shpine e vet, malok ne njeri qe ka vendos me ba vetgjyqesi ne nje vend ku mungon drejtesia, kokepalre ...e sa te duash ofendime qe i adresohen nje mase te caktuar njerzish.

Bobob...ska psikanalize edge frojdi me u ngrit prej varri nuk i jep dum.

Rrace e flliqut kishin qene kto kumunistat ...

Parashikoj akoma me keq, ne jemi drejt nje gremine ...

Ky asht fshatari! Ky jam une!
 
Cilat nga cilesite personale apo sjelljet bejne percaktimin e statusit "fshatar" apo "qytetar" ?

1- origjina
2- veshja
3- arsimi
4- personaliteti
5- profesioni
6- statusi shoqeror
7- trashegimia familjare
8- besimi fetar
etj.

Jepni mendimin tuaj.

Qytetar lind apo behesh ?

Cdo te thot populli me shprehjen " katundar zemer gur qytetar nuk behesh kurre " ?
Teme qe shihet ne kendveshtrime te ndryshme .

Nese fshatrat e Shqiperise do kishin nje infrastrukture si fshatrat e vendeve Evropiane ku mos te mungojne uji e dritat askund nuk do ishte fryma e "bullizmit" ne asnje lloj prizmi .

Qytetaret pa fshataret vdesin urie .
 
Fshatar besoj se eshte "profesioni" qe e percakton.
Sepse bejne punet e fshatit.
Qytetar ka mbetur se jetojne ne qytet dhe bejne pune profesionale te ndryshme.
Gjithkush ne zonen ku jeton!
 
Ja dicka nga vetja jeme, ktu jam rrit buze ktij liqeni, ne mendjen teme asht vendi ma i mrekullushem e ma i bukur ne bote...

Hera pare qe sjell dicka personale be forum.

ju pershendet fshatari ?


E75A2D61-74A4-4955-93D9-0260611D8F1B.jpeg
 
Ja dicka nga vetja jeme, ktu jam rrit buze ktij liqeni, ne mendjen teme asht vendi ma i mrekullushem e ma i bukur ne bote...

Hera pare qe sjell dicka personale be forum.

ju pershendet fshatari ?


View attachment 135530
Të përshndes edhe unë fsahtarja ose katnrja ?????. ..
Edhe diçka nuk ndahen punët e fshatarit apo qytetarit..

S'ka t'baj kjo se fakti që je "qytetar po bake punt profesionale, apo se je fshatar punt e fshatit..
Do e përmbledh pak ktë pjesen e jetës n'qytet apo fshat..
Unë për vete nuk jetoj n'qytet dhe as nuk do kisha dasht me jetu për shumê arsye.
1.Fshati tê afron gjithçka, qetësin, ajrin e pastër.
2.Ndryshe nga qyteti që ka zhurmen, pluhur dhe jetesa normalisht ma e shtrejtë.
Fakti që jeton në fshat nuk t'ban ma pak profesional.
Mendoj edhe nëse ti diçka e ke me pasion, dhe punon me shumë qef dhe dëshir bahesh profesionist në çdo fush
Mos i ndani n'ktë mënyr që fshati ban pun fshati e qyteti ban punë profesionale ???..
Gabim!..
 
Mendimi juaj lidhur me temen tuaj ???
Une mendoj se eshte telefoni ai qe percakton "statusin" e katundarit apo te qytetarit... ?

Pertej alegorise, ajo qe me "intereson" eshte pikerisht reagimi ndaj ironis dhe bullizmit ne fjale.

Per mua nuk ka asnje diferenc nese je nga fshati, nga qyteti, i zi, jeshil, i bardhe, amerikan, gjerman, francez, tirons, kashars, lab, malok etj...

Te gjitha keto fjale i shoh si epitete.
 
Teme diskriminuese pasi fyejme trashigimine dhe gjenezen tone.
Mund te japesh konkretisht nje argument se ku e lexon diskriminimin dhe fyerjen, per me teper gjenezen e trashegimin ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.