Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ju intereson dashuria e nji djali/vajze te varfer..?!

Ma lodhet kryt me kto..

Nejseee..


@Whiskey e kuptove meshazhin e kanges qe qesh ?!!
Kush ti lodhi kryt ? ?
Nela eshte nje nga kengetaret qe une nuk e pelqej fare , por si per dreq kjo kenge me plq . Ja di kuptimin se e kam degju 100 here para shume vjetesh .??
 
Dashuria eshte pasuria me e madhe dhe me e pa zevendesueshmja. Eshte veshtir ta gjesh te dy anshmd !
Nqs arrini ta gjeni dijeni qe jeni njeri me fat.
pjesa tjeter nqs eshte apo jo i pasur !
Pasuria vihet dhe humbet shume shpejt !
Dashuria fluturon nga dritarja kur ske buke per te ngren Dajo!
 
Jane shume pak ato dashuri qe mbijetojne ne varferi!
Kshu teorikishit keni te drejte! Ndryshe eshte reality
Po spo themi te rrijme ne varferi dhe te parazitojme, ose tpakten une personalisht spo them kshu. Thjesht nuk pretendoj qe partneri im te jete i pasur se nuk me duket e arsyeshme. Lekun e bejne te dy partneret bashke duke punuar fort.
 
Po spo themi te rrijme ne varferi dhe te parazitojme, ose tpakten une personalisht spo them kshu. Thjesht nuk pretendoj qe partneri im te jete i pasur se nuk me duket e arsyeshme. Lekun e bejne te dy partneret bashke duke punuar fort.
Epo disa e duan gati lekun disa e gjejne ne Dubai . ?
 
Po spo themi te rrijme ne varferi dhe te parazitojme, ose tpakten une personalisht spo them kshu. Thjesht nuk pretendoj qe partneri im te jete i pasur se nuk me duket e arsyeshme. Lekun e bejne te dy partneret bashke duke punuar fort.
Une them nuk duhet te shofim shume telenovela!
Nuk e Di si e koncepton ti pasurine dhe askush ketu!
Iku dhe koha e buke dhe kripe e Zemer te bardhe.
Duam sduam kerkojme me te miren e mundshme per veten.
Dhe e mira e mundshme nuk eshte vetem dashuri
 
Kush ti lodhi kryt ? ?
Nela eshte nje nga kengetaret qe une nuk e pelqej fare , por si per dreq kjo kenge me plq . Ja di kuptimin se e kam degju 100 here para shume vjetesh .??
Ne fakt shume gjana ktu.

????
Jane shume pak ato dashuri qe mbijetojne ne varferi!
Kshu teorikishit keni te drejte! Ndryshe eshte reality
Ky do jeteee komenti imm u fundit ktu!

Asht shumeee e rendesishme shkollimi ose qoft dhe nji kurs.

Une mendoj se kryesore per cdo kwn asht shkolla.
Pra te jene te zonjat e vetes se u lodhaa duke e than.

Nuk mund te krijosh familje nese ti si perosn nuk je vet i plotesuar.
Si fiilim te kesh nji jete stabel e te kerkosh dike qe ka te njejta prioritete, dhe viozne me ty nuk te ban ty materilaiste.
Thjesht do dike si vetja.

Atehre kontribudi i te dyve krijon nji jete stabel nese flasim per anen fincare.
Duke kontribuar te dy krijon dhe kushtet pwr nji familje te shendetshme se kam vetm tek ana e parve.

Sepse po te ishte per lek unee kurr nuk do isha martuar ose do martohem.

Nese une jam me dike jemi = e secili duher kontribu.
Mos ta shikoni partnerin si banka e zvicres!
 
Ne fakt shume gjana ktu.

????

Ky do jeteee komenti imm u fundit ktu!

Asht shumeee e rendesishme shkollimi ose qoft dhe nji kurs.

Une mendoj se kryesore per cdo kwn asht shkolla.
Pra te jene te zonjat e vetes se u lodhaa duke e than.

Nuk mund te krijosh familje nese ti si perosn nuk je vet i plotesuar.
Si fiilim te kesh nji jete stabel e te kerkosh dike qe ka te njejta prioritete, dhe viozne me ty nuk te ban ty materilaiste.
Thjesht do dike si vetja.

Atehre kontribudi i te dyve krijon nji jete stabel nese flasim per anen fincare.
Duke kontribuar te dy krijon dhe kushtet pwr nji familje te shendetshme se kam vetm tek ana e parve.

Sepse po te ishte per lek unee kurr nuk do isha martuar ose do martohem.

Nese une jam me dike jemi = e secili duher kontribu.
Mos ta shikoni partnerin si banka e zvicres!
Pikerisht Melo
Nese kerkojme dike me te njejtin bagazh si vetja I bie qe deep down nuk eshte patjeter dashuria qe triumfon eshte interesi!
Ne fakt nese e shef holle e holle dhe dashuria dhe martesa interes jane lol
Kete Po them se smund te kerkoj pasuri te patundshme kur Une vet nuk e kam!
 
Ne fakt shume gjana ktu.

????

Ky do jeteee komenti imm u fundit ktu!

Asht shumeee e rendesishme shkollimi ose qoft dhe nji kurs.

Une mendoj se kryesore per cdo kwn asht shkolla.
Pra te jene te zonjat e vetes se u lodhaa duke e than.

Nuk mund te krijosh familje nese ti si perosn nuk je vet i plotesuar.
Si fiilim te kesh nji jete stabel e te kerkosh dike qe ka te njejta prioritete, dhe viozne me ty nuk te ban ty materilaiste.
Thjesht do dike si vetja.

Atehre kontribudi i te dyve krijon nji jete stabel nese flasim per anen fincare.
Duke kontribuar te dy krijon dhe kushtet pwr nji familje te shendetshme se kam vetm tek ana e parve.

Sepse po te ishte per lek unee kurr nuk do isha martuar ose do martohem.

Nese une jam me dike jemi = e secili duher kontribu.
Mos ta shikoni partnerin si banka e zvicres!

Ke folur bukur por se shohin te gjitha si ty jeten . ?
 
Pikerisht Melo
Nese kerkojme dike me te njejtin bagazh si vetja I bie qe deep down nuk eshte patjeter dashuria qe triumfon eshte interesi!
Ne fakt nese e shef holle e holle dhe dashuria dhe martesa interes jane lol
Kete Po them se smund te kerkoj pasuri te patundshme kur Une vet nuk e kam!
Ose me sakte .... kerkohet nje partner per ndarje qeraje :lolx:
 
Nejse Une dua njerez si vetja as nuk kam shume dhe as me mbarojne naj here?
Ta kete rrogen sa Une vite shkolle sa Une dhe bujrum?
 
Why not lol
Jo Po per ndarje dashurie
A thua keta sbejne pune tjeter vetem dashuri?
vdes per kto idealistet qe thone ..... mjafton te jemi une dhe ai dhe do jetoja dhe ne nje kasolle.
Do te thote qe sjane perball kurre me jeten :)
 
vdes per kto idealistet qe thone ..... mjafton te jemi une dhe ai dhe do jetoja dhe ne nje kasolle.
Do te thote qe sjane perball kurre me jeten :)
Rrena jane vllai rrena te bardha
Alla telenovela turke qe na moren ne qafe pz
 
Kete Po them se smund te kerkoj pasuri te patundshme kur Une vet nuk e kam!
Dole aty ku doja te dilja dhe une. E thash dhe me siper qe spretendoj qe partneri im te jete i pasur. Sa per telenovela, po i ngaterron pak gjerat se spo them qe dashuria eshte e vetmja gje qe ka rendsi ne nje lidhje, thjesht nuk e ve lekun te parin. Sot ke lek nese ngelesh me gisht ne goje, askush nuk ka marre gje me vete.
E sa per me te miren e mundshme, varet ca quan ti me te miren per veten tende. Une me te miren quaj dike qe me ben te ndihem si askush tjeter dhe me fal lumturi e dashuri shpirterore ne rradh te pare se gjerat materiale nuk ta japin asnjehere ate ndjesi dhe emocion si nje individ tjeter.
 
I lexoni sipas qejfit komentet o njerez, se ne asnje moment nuk shpreha qe do doja te jetoja ne varferi dhe te haja buke me kripe. Jam njeri qe e dua punen, me pelqen dhe do doja qe dhe partneri im te ishte i tille, por jo te kete pasuri. Nese e ka eshte nje plus, por ska lidhje me dashurine qe do kisha per te.
 
Pikerisht Melo
Nese kerkojme dike me te njejtin bagazh si vetja I bie qe deep down nuk eshte patjeter dashuria qe triumfon eshte interesi!
Ne fakt nese e shef holle e holle dhe dashuria dhe martesa interes jane lol
Kete Po them se smund te kerkoj pasuri te patundshme kur Une vet nuk e kam!
Ne fakt une nuk do e thoja inters.
Sepse nuk do kisha asnje inters.
Thjesht do doja dike si vetja qe ecen ne nje hap me mua dhe jo njeri para tjetri mbrapa.
Dike qe realaisht mund te te kuptoj dhe nese ti ke nji mbledhje deri vone, edhe nese ti do ikesh 2 ose 3 dite me koleget diku, edhe nese te behen padrejtesi qe mund te te heqin, ose nese ke per te bere shumee letra e ndoshta nuk mund ti japsh vemndjen.
Pra nji njeri qe eshte ne brendesi te ktyre me patjeter do te te kuptonte.
Ndersa dikush qe nuk i di ndoshta do lindin keqkuptimet.
E me keq nese je me femije do degjonte debatet.
Po flas per familje te shnedeshme.
Nuk them se nuk do ket keqkuptime mes dy partnerve qe pershkruva si e dua une.
Ama besoj do jete me e lehte.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.