Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cfare quani dashuri ??? Si e pershkruani......

Po dashuroni o milet mis u tremni aq shume . Ku ka me bukur se dashuria?? Te jesh ne shpirtin e tij. Te jeni dy trupa ne nje shpirt ❤️❤️❤️❤️.e dua dashurine eshte mrekullia e jetes
 
Sado qe am zhgenjyer shpesh here ne jete
Zemra ime dashuron,ende akoma si me pare


@Opium mos e ngaterro dashurine me zanatin
Se ne tabele vec dikush godet ne ne shenje te tjeret gjuajne afer, shenjescama kurre ne shenje
Sdo te mbetet gje ne fund te dites......edhe kujtimet do jene te coptuara bashke me zemren.
Hiq dore nga droga me emrin Dashuri.....do jesh me racional e largpames
 
Per mua fjala dashuri,esht thjesht nje term i shkruar nga njerezit npergjithsi.
"Dashuria=interes",keshtu perkthehet ne ditet e sotshme.
 
Budallepsje:d
Mos o zot te me zeje... se une e kam me poezi???
 
Ju myllt dera atij qe shpiku dahsurin se mori nqaf 24 ore ka dita 28 ore vetem sherre pupupupuuuu o goca o goca
Dashuria eahte ajo qe te lidh komt e te hudh me turinjnper toke... rrini larg o cuna mos luni me zjermin ?????
 
Dashuria është rrahje Zemre. Dashuria është dëshirë e zjarrte. Dashuria është dhimbje në gjoks sepse të mungon dikush aq shumë. Dashuria nuk mund të lirojë. Dashuria është e pafundme. Dashuria është e mirë. Dashuria është ajo që e bën jetën tonë të vlefshme për të jetuar.
 
E drejte @MaYaDa largesia na teston dashurine tone percdikend
 
" Ky burre eshte 80 vjec, e cdo mengjes insiston ti jape mengjesin gruas se tij.....
Kur e pyeten..." pse gruaja juaj eshte ne nje azil pleqsh ? " ai u pergjigj...sepse ka humbur kujtesen...
Atehere e pyeten..." A do te shqetesohet gruaja juaj nese nje mengjes nuk do ja dergonit ushqimin ? " e ai tha... " Ajo nuk mban mend...ajo nuk di as kush jam une, ka pese vite qe nuk me njeh fare "
Sa gje e mrekullueshme...edhe pse nuk te njeh ju vazhdoni t'ja dergoni mengjesin ?
Plaku buzeqeshi e shikoi ne sy e i shtrengoi doren
Pastaj tha... " Ajo vertet nuk e di kush jam une, po une e di se kush eshte ajo..."

View attachment 13271
 
" Ky burre eshte 80 vjec, e cdo mengjes insiston ti jape mengjesin gruas se tij.....
Kur e pyeten..." pse gruaja juaj eshte ne nje azil pleqsh ? " ai u pergjigj...sepse ka humbur kujtesen...
Atehere e pyeten..." A do te shqetesohet gruaja juaj nese nje mengjes nuk do ja dergonit ushqimin ? " e ai tha... " Ajo nuk mban mend...ajo nuk di as kush jam une, ka pese vite qe nuk me njeh fare "
Sa gje e mrekullueshme...edhe pse nuk te njeh ju vazhdoni t'ja dergoni mengjesin ?
Plaku buzeqeshi e shikoi ne sy e i shtrengoi doren
Pastaj tha... " Ajo vertet nuk e di kush jam une, po une e di se kush eshte ajo..."

View attachment 13271
O utopist
Ça ështe dashuria për ty, jo ça bën bota:p
 
Si mund të të përgjigjem? Per dashurin....pergjigj e nje mashkulli :p edhe nje femre.... Ajo ishte e çmendur”, – tha ai duke kaluar dorën në flokë, – “Edhe pse ishte e çmendur, çdo ditë ishte një femër ndryshe. Një herë plot guxim, një herë e stepur. Një herë e nxituar dhe herë tjetër e ndrojtur. E pasigurtë dhe e vendosur. E ëmbël dhe arrogante. Ajo ishte mijëra femra të bashkuara në një të vetme, por parfumi i saj ishte përherë i njëjti. Ai nuk mund të ngatërrohej. Parfumi i saj ishte siguria ime e vetme. Më buzëqeshte duke ditur si të luante me mua përmes buzëqeshjes së saj. Kur ajo qeshte, unë nuk kuptoja më asgjë. Nuk dija më si të flisja, apo të mendoja. Asgjë, zero. Në atë moment ishte
vetëm ajo. Ishte e çmendur, e gjitha e çmendur. Disa herë qante. Thuhet se në ato çaste femrat duan vetëm një përqafim, ndërsa ajo jo. Ajo nevrikosej, nëse e përqafoje. Nuk e di ku ndodhet tashmë, por vë bast se është në kërkim të ëndrrave.
Ajo ishte e çmendur, totalisht e çmendur, por e kam dashur çmendurisht”....edhe kjo esht dashuria albaner :p
 
Dashuria o miku im,eshte nje det qe do kalosh dhe nese varka te fut uje duhet notin te fillosh. CIT: Tani, Legjenda I Viteve 2000 :p
 
Dashuri quaj te zgjohesh ne mengjes e te shikosh te njejtet sy te njejten buzeqeshje cdo dite e mos ngopesh...dashuri quaj te ushqehesh nga dora e tjetrit cdo vakt...,dashuri quaj kur zgjedh te kaloje mbremjet me ty dhe jo kalceto apo bareve me shoket...dashuri quaj kur sakrifikon te jetosh cdo dite prane njeri tjetrit sesa per nje jete me te mire ne dy planete te ndryshme...dashuri quaj kur ne momente nervozizmi i thua100 fjale e pas 5 min te perqafon gjithe dashuri...kur te shikon gjithe adhurim perpara shoqerise...kur ndjen cdo dhimbje fizike bashk me ty...kur do te ndaje cdo gezim apo hidherim me ty...kur nuk merr asnje vendim perpara se te konsultohet me ty...ku gjerat brenda shtepise jan te barabarta dhe jo cdo gje duhet ta beje femra...kur perpiqet cdo dite me gjera te vogla te te beje te lumtur....dashuria esht sakrifice!
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.