Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cili mendoni qe eshte telefoni me i mire

Si gjithmone shqiptari shef emrin e markes dhe jo cfare te ofron ai produkt ( parametrat )
iPhone dhe Samsung bojn 1 hale me lek dhe nuk kan parametrat qe kan telefonat e tjer qe kushtojn gati me pak se gjysma tyre..


Pra blehet marka dhe jo produkt ;)
 
@d3n normalisht qe Marken Blen,por Samsung.Ajfon mbizoterojn Tregun. Dhe keta qe pelqejne Ajfonat ai Iphone X esht Copy Paste of Galaxy S8 me ekran Oled dhe pak a shume edge. + qe smund te krahsosh Oneplus me Samsung ose Iphone.
 
Thua ti qe smund ta krahasosh :) ik e shif parametrat OnePlus 5 vs Samsung s8 ose iPhone 7 e me thuaj :) ose nai video ne YouTube
 
Ore un skam çi shof Parametrat e S8 sepse e kam ne dor qe kur doli,por ska shanc Oneplus me S8 vllai,une e hedh kete timin Nqs oneplus esht me i mir. Dhe per me teper Samsung ka nja ca vite qe shpallet tel me i mire!
 
Epo sje i mirinformum..un spo boj gara se sfitoi gjo, por po' them OnePlus 5 ja fut Samsung 8 ne parametra para e mrapa... vetem per ekran eshte i mir Samsung...
Samsung ben 1000 e ca euro
OnePlus te ben 500 eu

Dmth gjysem cmimi dhe eshte me i mir.. wtf :D


 
Shife ti mer plak

Samsung 64gb memory dhe 4gb ram
OnePlus 128 memory dhe 8gb ram

Camera e ka te 2-ja 16mpx
Snapdragon 835
Video 4k
E shum te tjera, mos ja fut kot pls
Te kushton gjysmen e lekve dhe te ben te njejtat gjera,mbase me shum :)
 
Do me vdesesh,e ti mendon qe esht Snapdragon 835 me i mir se Exynos 8895!? Ore lek kushton se ve ne diskutim une,por smund te besh Krahsim Oneplus me Samsung vlla ska lidhje si afrohet.
 
Ok ashtu e lejm
Te jap te drejt vetem tek Çeshtja e € se S8 doli 929€ ky del 500€ dhe me gjysmen e Cmimit Samsung mund te marresh pak a shume te njejtin tel dhe me pak lek.
 
  • Pëlqej
Reactions: d3n
Ka dale, interesohu mire :)

Nëse gjithçka shkon sipas planit, iPhone i ri (dhe modelet e reja 7S) do të dalin në shitje 10 ditë pas prezantimit, sipas traditës së Apple.

Pra, të premten, më 22 shtator 2017.
 
Nëse gjithçka shkon sipas planit, iPhone i ri (dhe modelet e reja 7S) do të dalin në shitje 10 ditë pas prezantimit, sipas traditës së Apple.

Pra, të premten, më 22 shtator 2017.
po pikerisht, perderisa i di nje review, nuk kuptohet dot se cfare tel eshte. Gjithsesi preferenca ime, the best per momentin :)
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.