Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ditari i "forumit"

Eshte e veshtire te tregosh ndjenjat tua, shume e veshtire.
Vetem kur je e verbuar, apo e hidheruar thua te paren fjalen e fundit.
Por gjithsesi jeta ka kujtime te bukura, qofte dhe pse me çaste.
Tek e fundit aq eshte jeta sa nje çast, por qe te behet me shume se vete jeta ai çast kur e ndjen me shpirt.
Janari po vjen dhe uroj me shpirt qe cdo gje te kaloje me sukses?
Ka gjera qe fshihen pas nje buzeqeshje nga deshira per tu ndjere e lumtur, per tu ndjere e gezueshme.
Kurre nuk me ka pelqyer te viktimizohem ne jet edhe kur vetes i kam deshiruar vdekjen.
Por thjeshte duke biseduar me njerez qe ndoshta edhe nuk te kuptojne largosh ate peshen qe ne shpirt ta merr frymen e kur ja thua dikujt sikur lehtesohesh that's it ☺️
Megjithate jeta eshte e bukur por dhe kur nuk eshte e bej vete?
Ne fakt zemer e bukur jeta nuk eshte e bukur ajo eshte genjeshtare dhe shume hileqare,te ben pjes te valles se saj dhe te vendos ne sfond muzik ritmike duke e shtuar dozen e ritmit dhe ne kercimtaret amator jemi duke kercyer ne vallen e rezistences,,,disa pengohen dhe rrezohen disa te tjere me kokfortesi vazhdojn ciklin e rrethit.
Kjo eshte jeta....thjesht kerce nen ritmin e saj.
 
Ne fakt zemer e bukur jeta nuk eshte e bukur ajo eshte genjeshtare dhe shume hileqare,te ben pjes te valles se saj dhe te vendos ne sfond muzik ritmike duke e shtuar dozen e ritmit dhe ne kercimtaret amator jemi duke kercyer ne vallen e rezistences,,,disa pengohen dhe rrezohen disa te tjere me kokfortesi vazhdojn ciklin e rrethit.
Kjo eshte jeta....thjesht kerce nen ritmin e saj.
Eshte kenaqesi te lexosh postimet e tua se kan shme kuptim dhe ja vlen te shpenzosh koh qe ti lexosh ???
 
Në tualetin e pacientëve është një pasqyrë e vogël ngjyrë verdhë...
dukej që e kishin vënë vetë ata dhe jo nga arredimi i tualetit..
sa here hy , ndeshem në të, një katror i vogël , i çrregullt por të bën punë..
ata që hyjnë janë udhëtarët e mi, nuk kanë as flokë, as qerpikë, as vetulla..asnjë qime...
Çfare shohin? Fundja a nuk shërben për të futur duart tek flokët, apo për të pare sytë në ka shkuar lapsi shtrembër?
Apo buzën e fshirë, apo meshkujt mjekrën?.
Po aty çfare shohin?
Shohin shpresë, po po SHPRESË, dritën jeshile që aq shumë e kërkojnë..
shohin forcë, që herë herë mungon,
shohin dhimbje, që të gjunjëzon,
shohin tortura nga më të ndryshmet që vetëm ata e familjaret e tyre i përjetojnë..
Po unë?
Unë kam akoma flokë, qerpikë, vetulla, kam motiv, vullnet, forcë, luaj me mëndjen dhe veten time siç dua , ama ajo pasqyrë nuk luan me mua..
Nuk më gënjen sa herë ia hedh sytë..
shoh Dorin..atë që se kam humbur akoma...
 
Në tualetin e pacientëve është një pasqyrë e vogël ngjyrë verdhë...
dukej që e kishin vënë vetë ata dhe jo nga arredimi i tualetit..
sa here hy , ndeshem në të, një katror i vogël , i çrregullt por të bën punë..
ata që hyjnë janë udhëtarët e mi, nuk kanë as flokë, as qerpikë, as vetulla..asnjë qime...
Çfare shohin? Fundja a nuk shërben për të futur duart tek flokët, apo për të pare sytë në ka shkuar lapsi shtrembër?
Apo buzën e fshirë, apo meshkujt mjekrën?.
Po aty çfare shohin?
Shohin shpresë, po po SHPRESË, dritën jeshile që aq shumë e kërkojnë..
shohin forcë, që herë herë mungon,
shohin dhimbje, që të gjunjëzon,
shohin tortura nga më të ndryshmet që vetëm ata e familjaret e tyre i përjetojnë..
Po unë?
Unë kam akoma flokë, qerpikë, vetulla, kam motiv, vullnet, forcë, luaj me mëndjen dhe veten time siç dua , ama ajo pasqyrë nuk luan me mua..
Nuk më gënjen sa herë ia hedh sytë..
shoh Dorin..atë që se kam humbur akoma...
Dhe sdo te humbe kurre???
 
Omg, qenka e gjallë kjo temë.🫶
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.