Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Embelsire e shpejte.

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Macherie

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
Aug 24, 2017
Mesazhe
848
Pëlqime
2,033
Pikë
113
Kot ma ke ber tag se pervec vezeve te skuqura nuk di te bej asgje tjeter ?
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,184
Pëlqime
40,460
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Kek me portokalle

Përbërësit për kek me portokalle:
4 portokalle
350 gr miell + 50 gr niseshte
3 vezë
200 gr sheqer i kuq
150 gr gjalp
100 ml qumësht
1 pako fryrës ëmbëlsirash
pak kripë

Për shurupin e kekut me portokalle:
lëngun e 1 portokalli
150 gr sheqer
karajfil për aromë

Përgatitja e kekut me portokalle:
Hedhim te gjithe perberesit ne nje ene te madhe , grijm lekuren e 2 portokalleve , vetem pjesen e siperme te portokallit , shtrydhim lengun e 3 portokalleve dhe e hedhim te perberesit , i perziejme mire , e hedhim brumin ne tepsi te shtruar me leter kuzhine dhe e fusim te piqet ne 150 ° per 50 min ,nderkoh shtrydhim portokallin e mbetur ,e hedhim ne nje tenxhere te vogel i hedhim 150 grm sheqer ,dy dege te vogla karajfil dhe e leme te zieje ngadale deri sa te trashet. Heqim kekun nga furra, e vendosim ne nje pjate dhe siper i hedhim shurupin e portokallit Ju bëftë mirë
View attachment 8968View attachment 8969
 

Juno

OFF
Kontributor
Regjistruar më
Jul 25, 2017
Mesazhe
16,957
Pëlqime
17,352
Pikë
113
Location
Space
Di nje embelsire te shpejte fare... karamelet ?
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top