Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mendoni se nje lidhje e nisur nga Facebook/Forum/Chat mund te funksionoje ne jeten reale?!

Njeriu njihet ne shkolle, ne pune ose ne lagje, ndoshta ne rrethe shoqerore!
Dhe duhet studiuar mire sepse jeta nuk eshte loje!
Prandaj po vriten e ndahen cdo dite, sepse nxitojne njerezit nga pamja, leku, makina a ku di une!
Kane dale shume gjera qe i shndrojne njerezit ne demon.
Por, duhet me pas zemer per me dasht njeriun sikur eshte mbi gjithcka!
Jo interes me fodullek a ku di une.
E shqiptaret thone se kane ndryshuar, por se besoj!
Ja, dit tbukur se jemi npune?
 
Njeriu njihet ne shkolle, ne pune ose ne lagje, ndoshta ne rrethe shoqerore!
Dhe duhet studiuar mire sepse jeta nuk eshte loje!
Prandaj po vriten e ndahen cdo dite, sepse nxitojne njerezit nga pamja, leku, makina a ku di une!
Kane dale shume gjera qe i shndrojne njerezit ne demon.
Por, duhet me pas zemer per me dasht njeriun sikur eshte mbi gjithcka!
Jo interes me fodullek a ku di une.
E shqiptaret thone se kane ndryshuar, por se besoj!
Ja, dit tbukur se jemi npune?


sjam ndakort ;)
 
po haj bre cike edhe ti pse je kaq mosbesuese, per vajzat si ti mosbesimi them duhet te jete recirpoke ....sepse e shtrume keshtu duket sikur vetem femnat hupin ;)
Nuk ja imponoj askujt tme doje, tme respectoj ,te pelqej mendimet e mia ndaj le te jet reciproke. Ne dashuri nuk bie edhe nuk i Besoj ktyre dashurickave, po kjo nuk domethen Qe nuk ndodh. Ndodh po jo per mua .
Pacin fat kush beson . ?
 
Njoh disa miq që janë njohur në forum dhe kanë përfunduar bashkë duke krijuar edhe familje.
 
Nuk ja imponoj askujt tme doje, tme respectoj ,te pelqej mendimet e mia ndaj le te jet reciproke. Ne dashuri nuk bie edhe nuk i Besoj ktyre dashurickave, po kjo nuk domethen Qe nuk ndodh. Ndodh po jo per mua .
Pacin fat kush beson . ?


jam ndakort me mendimin tend, por ajo qe une lexoj ketu pergjithesisht gocat thojne "nuk besoj, nuk kam besim, s'me ngjall besim", pse nuk me duket e drejte:

  • e para eshte femra qe vlerson perderisa ne maje te gjuhes ka fjalen "besim",
  • e dyta duket sikur ne nje lidhje vetem femra humb,
  • e treta duke thene keshtu jane vete ato qe ulen ne nje pozite me te ulet ndaj mashkullit ....
  • e katerta per te thene qe une jam vajze e kujdesshme dhe nuk jam libertina......
-...ect

tashti se cfare ndodh me ty ate e din ti dhe vetem ti, njeriu e perseris gjithmone asht nje qanie jashzakonisht komplekse ....te uroj fat ne mosbesim ;) ?
 
e di qe nuk te pyeta,

diskutim shoqnor po bajme, jemi edhe pro edhe kontra .... ?
Sigurisht, por nje menim dhashe bre ncncnc
Punet e Zotit nuk i bejme dot ne?
E cdo gje qe jeton apo perjeton eshte urdher i Tij, dit te mbare !
 
jam ndakort me mendimin tend, por ajo qe une lexoj ketu pergjithesisht gocat thojne "nuk besoj, nuk kam besim, s'me ngjall besim", pse nuk me duket e drejte:

  • e para eshte femra qe vlerson perderisa ne maje te gjuhes ka fjalen "besim",
  • e dyta duket sikur ne nje lidhje vetem femra humb,
  • e treta duke thene keshtu jane vete ato qe ulen ne nje pozite me te ulet ndaj mashkullit ....
  • e katerta per te thene qe une jam vajze e kujdesshme dhe nuk jam libertina......
-...ect

tashti se cfare ndodh me ty ate e din ti dhe vetem ti, njeriu e perseris gjithmone asht nje qanie jashzakonisht komplekse ....te uroj fat ne mosbesim ;) ?
Un kur postoj mendimet jan te mia dhe pergjegjese jam vete . Per veten time jam okay. Kam qen e tille e do jem e njejta . Hyj per gallat me shoqerin e dal . Nuk dua ti hap angazhime vetes me me shume se kaq sepse me mjafton jeta qe kam ne realitet . Per te tjerat nuk mbaj pergjegjesi sepse nuk kan llogjiken time .
Po jam dakort me ty qe fitues apo deshtake jan te dyja palet.

Preferoj te jem ajo qe kam qen dhe jo te krijoj varesi ne rrjete sociale. C’est tout .
nuk kam komplekse fare thjeshte skam besim .
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.