Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mendoni se nje lidhje e nisur nga Facebook/Forum/Chat mund te funksionoje ne jeten reale?!

Un kur postoj mendimet jan te mia dhe pergjegjese jam vete . Per veten time jam okay. Kam qen e tille e do jem e njejta . Hyj per gallat me shoqerin e dal . Nuk dua ti hap angazhime vetes me me shume se kaq sepse me mjafton jeta qe kam ne realitet . Per te tjerat nuk mbaj pergjegjesi sepse nuk kan llogjiken time .
Po jam dakort me ty qe fitues apo deshtake jan te dyja palet.

Preferoj te jem ajo qe kam qen dhe jo te krijoj varesi ne rrjete sociale. C’est tout .
nuk kam komplekse fare thjeshte skam besim .

ti po flet ne personale, sta kisha ktu, se duket sikur po te marre ne pyejte pa te bere asnje pyetje, por prap mire qe per tu shpjegu merr si shembull personin tand.

une kam nje parim kurre mos thuj kurre....
 
ti po flet ne personale, sta kisha ktu, se duket sikur po te marre ne pyejte pa te bere asnje pyetje, por prap mire qe per tu shpjegu merr si shembull personin tand.

une kam nje parim kurre mos thuj kurre....
Ketu e vendose piken mbi i?
 
Ne bisedojme, por nese e ka shkruar Zoti dhe me dreqin njihesh e martohesh a ku di une.
Thjeshte hamendje me kalu kohen, kur Zoti lexon e qesh☺️??

se di, skam shume lidhje me zotnit, te pakten jo me ato qe na i servirin ne kultet e besimit ;)

Zoti nuk a te lexu kargja me beso ?
 
re ndakort per mos me ra ndakort ne komentin tjeter apo me u dakordsu;) me zotin qe lexon te tana
Sikur te ndihet gjithkush, une besoj shume ne Zot se tana jane urdhnat e Tij, nuk fola per kulte besimi, tjeter ato e tjeter Zoti Elhamdulilah?
 
Patjeter qe po .
Me ate qe shkruan gjithsecili dashje padashje nxjerr ne pah se cfare personifikon . Aty fillon terheqja e pare . Pastaj teknologjia ka avancu qe do te thote njerezit flasin me ze e figure sado larg te jene e kjo i afron ne mendime e ndjenja .
Duke u takuar ne realitet mund te ndahen ose te vazhdojne ... ashtu si dhe njohjet qe jane bere ne realitet .
 
Sikur te ndihet gjithkush, une besoj shume ne Zot se tana jane urdhnat e Tij, nuk fola per kulte besimi, tjeter ato e tjeter Zoti Elhamdulilah?


respektoj besimin tan, ne fakt kam ba dy teza studimore ne lidhje me besimin tane ne aspektet socio-juridike....

sa ma shume lexoj per religionet aq ma shume afetare bahem....

une besoj te arkitekti i universit ;)

Qe te rrime tek tema...do lidheshe me nje ne forum ?
 
Patjeter qe po .
Me ate qe shkruan gjithsecili dashje padashje nxjerr ne pah se cfare personifikon . Aty fillon terheqja e pare . Pastaj teknologjia ka avancu qe do te thote njerezit flasin me ze e figure sado larg te jene e kjo i afron ne mendime e ndjenja .
Duke u takuar ne realitet mund te ndahen ose te vazhdojne ... ashtu si dhe njohjet qe jane bere ne realitet .


ke fole si me pas nje manual perpara, nese e ke nje manual te tille a mund te ma huazosh edhe mu....

;)
 
respektoj besimin tan, ne fakt kam ba dy teza studimore ne lidhje me besimin tane ne aspektet socio-juridike....

sa ma shume lexoj per religionet aq ma shume afetare bahem....

une besoj te arkitekti i universit ;)

Qe te rrime tek tema...do lidheshe me nje ne forum ?
Sigurisht qe po, nese gjej shpirtin qe kerkoj!
Si thate me lart " kurre mos thuaj kurre" une e kam thene dhe ka dale e kunderta ?
Te pershendes, dit te mbare ne vazhdim ?️
 
Sigurisht qe po, nese gjej shpirtin qe kerkoj!
Si thate me lart " kurre mos thuaj kurre" une e kam thene dhe ka dale e kunderta ?
Te pershendes, dit te mbare ne vazhdim ?️


dmth je ne kerkim te nje perosni qe beson .... epo shume mire shpresoj te te realizohet, duhet dhe e meriton.
 
ti po flet ne personale, sta kisha ktu, se duket sikur po te marre ne pyejte pa te bere asnje pyetje, por prap mire qe per tu shpjegu merr si shembull personin tand.
Nuk e kam te drejten te flas per dike tjeter . Vetem per vête do flas .
Haha jo jo spo behet pyetje pergjigje po ndajme thjeshte mendime .
une kam nje parim kurre mos thuj kurre....
Kurre dhe e sigurte .
vetem nese me bejn transplant trurin dhe zemren .
 
Nuk e kam te drejten te flas per dike tjeter . Vetem per vête do flas .
Haha jo jo spo behet pyetje pergjigje po ndajme thjeshte mendime .

Kurre dhe e sigurte .
vetem nese me bejn transplant trurin dhe zemren .
mire e ke, po i ndjame mendimet se me i bashku jena shume larg ?

nuk jam ndakort me format absolute te menduarit, ti vete nuk je absolute aq me shume mendimi, mendoje thelle, dhe naj here shikoje pasoshen franceze qe te mbushet menja ;)

zemra e truni shpesh here per mos me thane gjithmone jane ne dualitet me njani tjetrin, kshuqe naj here qellon te fitoje truni e naj here zemra, qe ketu nis qe ti je nje qenie relative .......dhe vepron si e tille ;)
 
Njerez jane si ketu si jashte!
Por mendoj ketu njerzit fshihen pak!
Sic fshihen jashte normal!
 
Po te jet njeriu disi ideal gjdo gje mund te behet real hmm.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.