Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mos fol me gomarin!

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
31,208
1633259425640.png


Një ditë gomari i thotë tigrit:
- Bari është i kaltër.
Tigri i përgjigjet:
- Jo, bari është i gjelbër!
Pasi debati mes tyre u nxeh, ata ranë dakord që të shkonin tek Luani, mbreti i pyllit, për zgjidhjen e këtij problemi.
Posa arritën në vendin ku luani po qëndronte në fronin e tij, gomari filloi të bërtiste:
- Madhëria juaj, a është e vërtetë që bari është i kaltër?
Luani u përgjigj:
- Ashtu është, bari është i kaltër.
Gomari u kënaq dhe vazhdoi:
- Tigri nuk pajtohet me mua, më kontradikton dhe më mërzit, të lutem ndëshkoje.
Mbreti i kafshëve tha:
- Tigri do të ndëshkohet me pesë vjet heshtje.
Gomari kërceu nga gëzimi dhe filloi të bërtiste:
- Bari është i kaltër... Bari është i kaltër ....
Tigri, pasi pranoi dënimin, e pyeti luanin:
- Madhëri, pse më dënove? Bari është i gjelbër, apo jo?
Luani u përgjigj:
- Po jam dakord, bari është i gjelbër.
Tigri i befasuar pyet:
- Po pse po më dënon atëherë?
Luani u përgjigj:
- Nuk ka rëndësi nëse bari është i kaltër apo i gjelbër. Dënimin e more për faktin se një kafshë e guximshme dhe inteligjente si puna jote nuk mund të humbë kohë duke u grindur me një gomarë, e pastaj të më shqetëson edhe mua, me nje çeshtje te tille.

Gjëja më e tmerrshme është të humbasësh kohë duke u grindur me një budalla dhe ********, të cilit nuk i intereson e vërteta apo realiteti, por vetëm fitimi i besimeve dhe iluzioneve të tij. Asnjëherë mos e humb kohën me argumente qesharake.... Ka njerëz, që përkundër provave dhe dëshmive, nuk mund të kuptojnë, verbohen nga urrejtja dhe poshtërimi. E vetmja gjë që ata duan është të kenë të drejtë, edhe pse është larg nga e vërteta.
Kur injoranca bërtet, mendja hesht!
 
Ose e mira është t’i thuash gomarit që bari është i kaltër, dhe ta lësh të vazhdojë të kullotë.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.