Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Perse dashurohen njerezit??

Sepse e njoh, kam ken me te gati tre vite, e di që nuk do ktheht.
Se nuk dua të flas pêr ket pjes as për atë duke mos ken prezent e as antar ktu.
Edhe pse do i qendroj besnike ndjenjês ???..


Nuk asht dashni paltonike kur ti e takon, e njeh flet me te.
Dashni platonike asht ma shumm kur ti krijon ndjena për diken që se ke taku kurr, e nuk do e kesh.
Asht ma fort diçka qê ti e beson dhe vetkrijim i ndjenjave, ilozione.
Ndërtim i kêshtjellava në ran.

Ku tê shkoj?! ??
Nese nuk kthehet ateher rruga e mbare i qoft,nese te ka premtuar dhe eshte burre jo vetem per ate pune? ateher dhe mund te vi,mos i hup shpresat ?

Dashuri platonike eshte plotesimi i ndjenjes qe behet e mundur nga dy persona Meloo ku mirkuptimi,toleranca,ndjenja,dashuria,qetesia,plotesohen ne formen me unike te mundur,aty ku 2 persona kuptohen pa shume fjale me njeri-tjetrin dhe shume te tjera......
Ajo qe thua ti eshte te humbasesh brenda ides se personit perfekt dhe nuk mundesh kurre te vendosesh epitetin "platonike" diku ku humbja ka qen qe ne start,..ai eshte mirazhi te cilen ti e ke pare ne oazen e shkretetires kur etja per uje te ka sjell optike te paqarte dhe copeza imagjinare ??

Ca po them as vet se di tash. ??
 
Nese nuk kthehet ateher rruga e mbare i qoft,nese te ka premtuar dhe eshte burre jo vetem per ate pune? ateher dhe mund te vi,mos i hup shpresat ?
Asht faji im që jam kaq kokfort e nuk e mora vesht! ??..

Dashuri platonike eshte plotesimi i ndjenjes qe behet e mundur nga dy persona Meloo ku mirkuptimi,toleranca,ndjenja,dashuria,qetesia,plotesohen ne formen me unike te mundur,aty ku 2 persona kuptohen pa shume fjale me njeri-tjetrin dhe shume te tjera......
Ktë e quaj dashuri të shêndetshme.

Ajo qe thua ti eshte te humbasesh brenda ides se personit perfekt dhe nuk mundesh kurre te vendosesh epitetin "platonike" diku ku humbja ka qen qe ne start,..ai eshte mirazhi te cilen ti e ke pare ne oazen e shkretetires kur etja per uje te ka sjell optike te paqarte dhe copeza imagjinare ??

Ca po them as vet se di tash. ??
Ndoshta dhe e kam gabim, por unë akoma vazhdoj të kem të njëjtin mendim për dashnin paltonike.?
 
Asht faji im që jam kaq kokfort e nuk e mora vesht! ??..


Ktë e quaj dashuri të shêndetshme.


Ndoshta dhe e kam gabim, por unë akoma vazhdoj të kem të njëjtin mendim për dashnin paltonike.?
Kokfort apo kokforte?
Ska gje veprove,humbe,mesove,mba pasojat e veprimeve te tua.

Gjerat e shendetshme te shtojn jeten,shtimi i jetes te perfeksionon dhe perfeksioni te con ne gjerat platonike ?

Platonike nuk do te thote dicka e pamundur,ajo nuk eshte e shendetshme per shendetin mendor dhe si rrjedhoj dhe shendetit trupor,pasojat jan te renda,mbyllja ne vetvete,agresiviteti me njerzit,dhe ndarja e mos lumturis tende me te tjeret duke u perpjekur te besh dhe te tjeret te ndihen si ty...
???
 
Kokfort apo kokforte?
Ska gje veprove,humbe,mesove,mba pasojat e veprimeve te tua.

Gjerat e shendetshme te shtojn jeten,shtimi i jetes te perfeksionon dhe perfeksioni te con ne gjerat platonike ?

Platonike nuk do te thote dicka e pamundur,ajo nuk eshte e shendetshme per shendetin mendor dhe si rrjedhoj dhe shendetit trupor,pasojat jan te renda,mbyllja ne vetvete,agresiviteti me njerzit,dhe ndarja e mos lumturis tende me te tjeret duke u perpjekur te besh dhe te tjeret te ndihen si ty...
???
Paltonike moj ... sa s dini te shkruani fare . E flliqet Paltonin fare ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.